Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

W zdrowym ciele zdrowy duch!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#521 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 25 maj 2019 - 07:22

Po 2 miesiącach ćwiczeń zaokrągliły się i ujędrniły nogi, powychodziło troszkę miesni na plecach (nic obrzydliwego) i ramiona w końcu sa jędrne i zbite. Czas masy zakończony. Przybrałam 4kg. Obwody nieco się zwiększyły. Od poniedziałku wchodzi redukcja. :) pamiętajcie ładnej pupy, nóg, pleców, rąk, brzucha, ... ,(jakakolwiek inna część ciała) nie zróbcie będąc ciagle na redukcji. Ciało musi mieć paliwo do budowania mięśni. Analogicznie redukcja działa. Nie zrzucisz wagi jedząc ponad swoje zapotrzebowanie. Tutaj dobrze sprawdzają się posiłki objętościowe. Czyli coś czego będzie dużo, a mało kcal dostarczy. Np. Warzywa gotowane, na parze, pieczone tutaj dowolność. Słodkie podbija apetyt, nawet owoce. Fakt jest tam cukier, fruktoza.. inaczej przebiega jej metabolizm, ale to dalej cukier prosty. Często wykorzystywany do dosładzania produktów spożywczych (syrop kukurydziany, syrop glukozowo-fruktozowy) i jako konserwant (np. W piekarnictwie). Zalecana diabetykom z wiadomych względów. I tutaj nie namawiam do odrzucenia owoców, absolutnie. Zawsze lepiej sięgnąć po owoc, niż baton. Umiar i rozsądek, a cel będzie osiągnięty. Ale to już chyba każdy wie ;)

Użytkownik dopołowy edytował ten post 25 maj 2019 - 08:13

• Isamar i czarny Wilk lubią to

#522 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 29 maj 2019 - 09:04

Dzisiejsze śniadanie:
- 125g twarogu chudego,
- 75g banana,
- 25g owoców leśnych mrożonych,
- polewa kakaowa (łyżka kakao, gorąca woda -tak aby miód rozposcił się - łyżka miodu, 20-25ml śmietanki 30%)

około 340 kcal, B/W/T 28/37/9 (oczywiście to jest zależne od ilości) ja nie przepadam za smakiem samego twarogu, stąd ta polewa, jak komuś nie przeszkadza polewę można pominąć i kaloryczność się zmniejszy. ^_^

#523 czarny Wilk

czarny Wilk

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 237 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:52

dla mnie zdrowie to aktywność fizyczna bo wtedy nie tylko fizyka korzysta ale i też moja psychika bo jestem skoncentrowany na tym co robię a nie na moich smutkach więc w tej chwili rower(kolarka to cały mój świat) siłownia mniej bo barki pouszkadzane ale mam zamiar wrócić do tego i nie ma nic piękniejszego jak lasy i góry wtedy czujesz się bogiem przyrody, czujesz radośc i zapominasz o problemach. 

#524 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 10:58

Na zdrowie składa się masa czynników. Nie można tylko ćwiczyć/być aktywnym fizycznie, trzeba też patrzeć na to co się wkłada do żołądka (mam też tutaj na myśli wszelkie używki). Także zdrowie to szeroki bardzo temat, którego niestety nie gryzie się tylko z jednej strony.

#525 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 11414 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:20

trzeba też patrzeć na to co się wkłada do żołądka

Myślę, że to nawet jest ważniejsze. Odkąd zacząłem odżywiać się racjonalnie, rzuciłem zapychacze i słodycze i wieczorne podżeranie, czuję się o niebo lepiej. Do tego ćwiczenia, zero alko i jest świetnie.

Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią co chcą !

#526 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:25

Dokładnie tak. @cień wiatru 

Ale pamiętajcie, wszystko z głową - jak zje się jeden kawałek pysznego ciasta urodzinowego to nic się nie stanie - świat się nie zawali, a my nagle nie przytyjemy 30 kg :P 

#527 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 11414 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:33

@dopołowy gorzej jak te urodziny, imieniny, święta, okazje są zbyt często. Ostatnio po prostu odmawiam, a komentarze typu z czego ty chcesz się odchudzać mnie osłabiają. Moje argumenty że się nie odchudzam tylko nie chcę utyć do nikogo nie trafiają.

#528 czarny Wilk

czarny Wilk

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 237 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:37

@dopołowy @cień wiatru no tak macie racje z tym .Ja akurat jestem szczupłej budowy ciała, nie jadam fastwoodów i bym powiedział że jem mniej niż powinienem a jak jem to zazwyczaj warzywa na obiad lub zupy czy tam inne. Oczywiście jem i inne rzeczy ale wiem że nie jadam za wiele a przy mojej aktywności to za mało.Więc jadam razczej zdrowo ,jedynym minusem są papierosy bo palę a z alkoholu to pije piwko jedno po pracy. Ale chciałem zaznaczyc że przy tym co się robi nie tylko ma znaczenie zdrowie ale zapominamy o stanie psychicznym. Ja kocham góry i moim marzeniem jest przejść cały łańcuch karpat i mam nadzieje że zdecyduje się na ten krok w nie dalekiej przyszłości. Już młody nie jestem bo w listopadzie 32 lata ale może coś po sobie zostawię bo nie sądzę żebym kiedykolwiek kogoś mógł zainteresować na stałe,

Użytkownik czarny Wilk edytował ten post 24 czerwiec 2019 - 11:38

#529 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:39

Jak mnie nękali mówiłam ile w takim kawałku ciastka, batona, ciasta jest cukru i wysypywałam z cukierniczki tyle łyżeczek właśnie i pytałam czy ktoś ma ochotę to zjeść. Teraz nie dyskutuję na takie tematy. bo to jak bicie się z gównem. Ale najlepiej nie mówić, że jest się na diecie/odchudza się. Można za to powiedzieć, że teraz się zdrowiej odżywia, nie je się albo ogranicza produkty słodkie i tyle. :)

• cień wiatru lubi to

#530 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 11414 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:43

Ja czasem mówię, że mnie boli żołądek i wątroba bo inaczej wzbudzają poczucie winy, że co, nie zjesz za ciotunie czy babunie? A nie chcą ryzykować ataku choroby wrzodowej u mnie więc mam spokój.

#531 czarny Wilk

czarny Wilk

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 237 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 11:54

również można napisać że wysiłek i przepracowanie też jest źle więc nie ma złotego środka na zdrowie nasze ale powinniśmy robić co lubimy nie zależnie czy zdrowe czy nie bo czujemy się lepiej i mamy mniejsze smutki

#532 cień wiatru

cień wiatru

Zadomowiony

• Moderator
  • 11414 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 08:53

Rano moc więc były dwie serie ogólnego. Zdecydowanie poprawia też kondycję psychiczną na cały dzień.

#533 dopołowy

dopołowy

Bywalec

• Bywalec
  • 984 postów

Napisano 28 czerwiec 2019 - 07:33

Jeszcze dwa dni (bez dzisiejszego) i będę mogła pozwolić sobie na ostry, siłowy trening. Trener mi powiedział, że osoby przy zajawce po takim czasie już nosi, a mięśnie domagają się zmęczenia. Trochę w tym prawdy jest. Tak czy siak, dobrze, że taka przerwę zrobiłam układ nerwowy też musi odpocząć. :P (względnie oczywiście)

#534 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 23:13

Nie liczę kalorii.
Słucham się bardziej swojego własnego ciała. Od czasu do czasu McDonald, jakieś chipsy, miesięcznie wypijam 8 piw około.
Jednak chipsy zamierzam zamienić na orzeszki prażone, znalazłem takie fajne w netto. A poza tym to jem zdrowo raczej. Słodyczy praktycznie wcale. Cukru też nie stosuje. Jem często i małe porcje.

Ćwiczenia robię różne na całe ciało.
Muszę kupić porządny drążek bo ten taki we framudze drzwi jest zbyt nisko zawieszony.
Ćwiczę rzecz jasna w domu.