Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Filmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2017 - 13:28

Pamiętam film "13 piętro". Dotykał jednej z ciekawszych teorii egzystencjalnych, mianowicie teorie symulacji.

• Willow47 lubi to

#22 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu:45760731
  • Imię:Szymon

Napisano 19 grudzień 2017 - 13:45

Gra Geralda -thriller psychologiczny.
Pasażerowie - romantyczny sf.
Babadok - horror psychologiczny.
Darksky - horror.
Wszysko gra - dramat.
Skóra - dramat psychologiczny.

Jako kinoman gwarantuje że z powyższej listy na pewno choć jedna pozycja każdemu przypadnie do gustu.

#23 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 19 grudzień 2017 - 19:39

@Willow, z wylaczeniem Mistrza i Malgorzaty oraz Wyboru Zofii to ogladalem te wszystkie filmy o ktorych napisalas. Bardzo fajne, wszystkie lubie tak samo, chociaz Fight Club stawialbym troche bardziej nad reszta, trafia tematyka w moje gusta.

Widzial ktos dziewczyne z tatuazem? Ten film jest ge-nia-lny.

Obejrzyj koniecznie Wybór Zofii, Mistrza i Małgorzatę warto przeczytać bardziej niż obejrzeć mimo wszystko. 

Cieszę się, że mamy podobne gusta :)

Dziewczynę z Tatuażem oglądałem, podobał mi się i nie wiem czemu nie obejrzałem kolejnych części.

A sa tu jacyś fani Gwiezdnych Wojen? Ja wczoraj byłem na najnowszych i polecam. Wkurzające było to że zrobili z tego komedyjkę co zupełnie nie pasuje do konwencji poprzednich części.. ale tak czy siak dobrze się oglądało :)

Dziewczyna z Tatuażem może być

Ale Gwiezdne Wojny nie do przełknięcia jak dla mnie....z każdej części wagarowałam.....do dziś jak słyszę muzyczkę to mam dreszcze i jest to jedyny film z Harrisonem Fordem, którego nie widziałam

Uwielbiam filmy dotyczące ludzkiej psychiki,dramaty.
Ciekawa jest Wyspa tajemnic,ale też podoba mi się Przerwana lekcja muzyki,Piękny umysł,a także polecam Miłość Larsa,Patch Adams i film Całkiem zabawna historia.
Z filmów bez wątków o psychice podoba mi się film Siódme piętro.Jest to film o dzieciakach chorych na nowotwór,psikusach jakie robią w szpitalu.

Ach Piękny Umysł...jak mogłam zapomnieć....cudowny film....

Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, Zielona Mila, Kill Bill, Co się zdarzyło w Madison County, Nóż w wodzie, Dziecko Rosemary, Chinatown, Rzeź, Wstręt, Pianista, właściwie to każdy film Polańskiego, Quentina Tarantino  i Woody'ego Allena...aktorski kunszt cenię u Jacka Nicholsona, Clinta Eastwooda, Harrisona Forda, Toma Hanksa i Johna Travolty, Samuela L. Jacksona,  Meryl Strep, Julii Roberts, Jessica Lange, o tych mlodszego pokolenia trudno mi cos powiedziec, bo są jak meteory, zaświecą w jednym filmie i znikają.....

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2017 - 21:43

Nie chciałbym nikogo negować ani upominać, cieszę się że temat ma jakiś odzew ale chciałbym nawiązać w nim jakąś dyskusje na temat filmów, wasze odczucia i przemyślenia, coś więcej niż wymienianie ulubionych tytułów.

Właśnie skończyłem oglądać film polecony przez Zieloną damę. "Całkiem zabawna historia", bardzo mi się podobał, ale przy końcówce -mimo pozornego happy endu- czułem niepokój, jakby coś wisiały w powietrzu. Polecam.

#25 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 21:46

trzeba najpierw znaleźdz wspólny tytuł żeby podyskutować. Temat konkretny, wartościowa dyskusja może być w oparciu o konkrety.

w.w filmu nie widziałem to nie skomentuję.

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#26 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 11:03

Polecam Wm film Motyl. Still Alice. O wczesnej odmianie alzheimera. O życiu i funkcjonowaniu chorej osoby w rodzinie i społeczeństwie. Z przyjemnością podejmę dyskusje.

Dołączona grafika

#27 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 11:08

Niestety nie widziałem :(

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#28 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 11:12

Wczoraj byłam na "nić widmo" chyba (nie mam pamięci do tytułów. Bardzo kameralny film, pełny emocji rozgrywających się głównie pomiędzy 2 głównych aktorów.

Film o relacji, walce o miłość, walce z inną miłością jaką bywa praca. Swietny Daniel Dey-Lewis.

• Willow47 lubi to

#29 Mallory

Mallory

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 182 postów
  • Imię:Ula

Napisano 23 marzec 2018 - 15:29

Lubię dobre kino, z polecanych powyżej zachwycam się Wyspą tajemnic ale seria z Hannibalem Kanibalem też daje do myślenia. Lubię oglądać filmy w których akcja dotyczy człowieka, jego psychiki, wyborów...

Wybór Zofii, Chłopiec w pasiastej piżamie, Noce i Dnie,  Mistrz i Małgorzata, Lśnienie, Efekt motyla, Fight Club....

"Chłopiec w pasiastej piżamie" - świetny film. "Noce i dnie" - uwielbiam. Wspaniałe i ciekawe postaci, bardzo dobrze zagrane :)

• szmaragd lubi to

#30 Mallory

Mallory

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 182 postów
  • Imię:Ula

Napisano 23 marzec 2018 - 15:43

Od siebie mogę polecić kilka wartych obejrzenia (moim zdaniem) filmów, w większości dramatów: "Candy" (2006), "Niemiłość" (2017), "Lektor" (2008), "Cudowny chłopak" (2017), "W kręgu miłości" (2012), "Kochankowie mojej mamy" (1995), "Tożsamość" (2003), "Dom z piasku i mgły" (2003), "Vincent chce nad morze" (2010), "Przetrwać w Nowym Jorku" (1995), "28 dni" (2000), "Bunkier" (2001)  :)

Użytkownik Mallory edytował ten post 23 marzec 2018 - 15:46

#31 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 19:09

jeżeli miał bym wybrać kilka pozycji to:

"trzy billboardy za Ebbing Missouri" jest w tym filmie świerzość, genialna gra aktorska, niby dramat, kryminał a z drógiej strony bawi do łez,

"2048" widziałem tylko raz, niektórzy nawet jak widzieli tytuł to omijali bo kategoria sci-fi, kameralny w klimacie, pokazuje wrażliwość kina inną niż te do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni oglądając filmy anglojęzyczne (nie pamiętam w jakim języku bohaterowie rozmawiają, zaraz się okaże że po angielsku jednak klimat nie amerykański). Trudno opisać fabułę, mogę podzielić się tylko wrażeniami, byłem nim zachwycony.

'skazani na schawsank" pewnie każdy widział i reklamować nie potrzeba.

"hiro" kocham ten film, kino chińskie, bajkowy klimat jak przystało na film z tej cześci świata, efekty jak przystało na tą część świata jednak o dziwo to nie psuje klimatu, przeciwnie. Film o sile, charakterze, poświęceniu, miłości, wierze w wyższy cel i przemianie.

#32 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 19:14

"lektor" piękny film

Przy okazji "angielski pacjent"

#33 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2634 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 20:45

"Noce i dnie" - uwielbiam. Wspaniałe i ciekawe postaci, bardzo dobrze zagrane :)

Czytałaś może książkę? Ja się przymierzałam parę razy ale zawsze były jakieś ,,ale". Zwykle książki są lepsze od filmów, choć tym razem ekranizacja z J. Barańską była świetna. Gdy wiele lat temu widziałam po raz pierwszy ten film, to wydał mi się nudny. Dziś uważam, że to najbardziej życiowy film  jaki widziałam. I niestety najbardziej smutny. 

• Willow47 lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#34 julian

julian

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 180 postów
  • Imię:Julian

Napisano 04 kwiecień 2018 - 18:52

Widziałem Captain Fantastic - ciekawy film. Też często po głowie chodzi mi by porzucić cywilizację i się zaszyć w naturze.. Ale zgadzam się z wydźwiękiem filmu - facet zrobił krzywdę dzieciakom przez odcięcie ich od świata.
Polecam inny film w podobnej tematyce Into the Wild. Na mnie znacznie mocniej zadziałał niż Fantastic.

Into the wild- nieznosze tego filmu. Jeden z najbardziej samolubnych bohaterów kina.

#35 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 20:23

To ja się przyznam, że nie znoszę filmu Życie Pi. Nie podobała mi się też książka.

Szmaragdziu ja czytałam Noce i dnie jako dorosła osoba. Zupełnie inny odbiór i zrozumienie tematu. Polecam. Tak samo Anna Karenina :)

Dołączona grafika

#36 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5856 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 20:30

To ja się przyznam, że nie znoszę filmu Życie Pi. Nie podobała mi się też książka.

Szmaragdziu ja czytałam Noce i dnie jako dorosła osoba. Zupełnie inny odbiór i zrozumienie tematu. Polecam. Tak samo Anna Karenina :)

Anne Karenine też zacząłem czytać, podobało mi się niestety utknąłem na 2 tomie i nie mogę wrócić już ze 3 lata.