Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Filmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2017 - 08:22

Jako że jestem uzależniony od kina, chciałbym zapytać czy są tu osoby lubiące czasem "zmarnować" sporo trochę życia na świetne kino i chciałyby czasem podzielić się wrażeniami i podyskutować na ich temat.

Pozdrawiam serdecznie.

• Mallory lubi to

#2 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 08:46

Jasne, co prawda ostatnio mniej ochoty mam na ogladanie filmow, aczkolwiek swojego czasu duzy czesc swojego czasu poswiecalem na ogladanie filmow, glownie moje zamilowanie dotyczy thrillerow, na piedestale stawiam trylogie Hannibala Lectera oraz Wyspe Tajemnic, to powinno byc wskazowka dla innych jak robic thrillery.

#3 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 08:55

Wyspa Tajemnic jest świetna, zagmatwana do granic możliwości, trzymająca w napięciu i nie pozwalająca się oderwać atmosfera. Jeden z lepszych filmów w swoim gatunku.

Ja uwielbiam filmy o podłoży psychologicznym i dramaty. Film który od dłuższego czasu nie może mi wyjść z głowy to film Boyhood. Polecam serdecznie.

• Mallory lubi to

#4 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:00

Tez dobry gatunek filmow, stad moja milosc do thrillerow, tych madrych thrillerow, po ktorych siadasz i zbierasz szczeke z podlogi. O boyhood cos tam slyszalem, ale nie ogladalem, skoro polecasz to kiedys go tam sobie obejrze :)

#5 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:25

Ponadto jak ktos szuka zaskakujacego kina to glownie polecam filmy Alfreda Hitchcocka, miedzy innymi Psychoza to swietny film, chociaz troche lat juz minelo od nakrecenia ;)

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:30

Lubię dobre kino, z polecanych powyżej zachwycam się Wyspą tajemnic ale seria z Hannibalem Kanibalem też daje do myślenia. Lubię oglądać filmy w których akcja dotyczy człowieka, jego psychiki, wyborów...

Wybór Zofii, Chłopiec w pasiastej piżamie, Noce i Dnie,  Mistrz i Małgorzata, Lśnienie, Efekt motyla, Fight Club....

• Milkyway i Mallory lubią to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 8218 postów
  • Imię:Willow

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:31

o tak......Alfred Hitchcock...mistrz świata w budowaniu napięcia....Psychoza i Ptaki przez wiele lat przerażały mnie okropnie

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#8 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 09:34

Jeżeli chodzi o dokonywanie wyborów jak napisałaś to polecam film którego głównym tematem jest podejmowanie wyborów i potrafi namieszać w głowie :) Film to Mr. Nobody. Może widział ktoś?

#9 mistyk

mistyk

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 grudzień 2017 - 10:46

Ja kiedyś oglądałem sporo filmów, dziś już mniej. Jakość filmów spadła w mojej opinii na rzecz komercyjności. Uwielbiam najbardziej gatunek fikcji-naukowej ale to już praktycznie same gnioty o pseudo-super-bohaterach ratujących świat.

Jeżeli chodzi o dokonywanie wyborów jak napisałaś to polecam film którego głównym tematem jest podejmowanie wyborów i potrafi namieszać w głowie :) Film to Mr. Nobody. Może widział ktoś?

Tak, Mr. Nobody to perełka, super film.

Lubię dobre kino, z polecanych powyżej zachwycam się Wyspą tajemnic ale seria z Hannibalem Kanibalem też daje do myślenia. Lubię oglądać filmy w których akcja dotyczy człowieka, jego psychiki, wyborów...

Wybór Zofii, Chłopiec w pasiastej piżamie, Noce i Dnie,  Mistrz i Małgorzata, Lśnienie, Efekt motyla, Fight Club....

Efekt Motyla i Fight Club - uwielbiam, też super filmy.

Jak ktoś chce obejrzeć film i się zastanawiać potem o co chodzi to polecam "Memento", reżyser Christopher Nolan. O człowieku, który stracił pamięć długotrwałą, pamięta tylko ostatnią chwilę. W sumie dramato-thriller ale porusza głębszy temat ludzkiej tożsamości.

Mimo wszystko mój ulubiony film to dalej "Matrix" w reżyserii Wachowskich.

#10 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 10:50

Matrix, tylko i wyłącznie pierwsza część. Memento muszę sobie zapisać do obejrzenia.

#11 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 08:56

Wczoraj zupełnie przypadkiem trafiłem na film "Captain Fantastic". Oznaczony jako komedia(?) miał umilić wieczór. Okazało się że komedią nie był, raczej powiedziałbym że komedio-dramatem. Polecam obejrzeć, dotyka tematyki problemów z jakimi mamy do czynienia w społeczności tego forum.

#12 Poszukiwacz

Poszukiwacz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 19 grudzień 2017 - 10:42

Widziałem Captain Fantastic - ciekawy film. Też często po głowie chodzi mi by porzucić cywilizację i się zaszyć w naturze.. Ale zgadzam się z wydźwiękiem filmu - facet zrobił krzywdę dzieciakom przez odcięcie ich od świata.
Polecam inny film w podobnej tematyce Into the Wild. Na mnie znacznie mocniej zadziałał niż Fantastic.
  • Willow47 lubi to

#13 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2017 - 10:58

Wczoraj w nocy obejrzalem sobie ten Boyhood, bardzo fajny film, bo tylko mala czesc swiatowej kinematografii potrafi mnie tak zainteresowac, rozbudzilem sie i obejrzalem do konca, film ma solidna obsade, porusza niewygodne tematy oraz rodzi pytania, chociaz szczerze liczylem na jakies dosadniejsze zakonczenie.

@Willow, z wylaczeniem Mistrza i Malgorzaty oraz Wyboru Zofii to ogladalem te wszystkie filmy o ktorych napisalas. Bardzo fajne, wszystkie lubie tak samo, chociaz Fight Club stawialbym troche bardziej nad reszta, trafia tematyka w moje gusta.

Widzial ktos dziewczyne z tatuazem? Ten film jest ge-nia-lny.
  • Willow47 lubi to

#14 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:01

Dodatkowo jeszcze polecam The Game, bardzo ciekawy i trzymajacy w napieciu film do ostatniej sceny, mimo, ze nie nalezy do ery najnowszych filmow to bardzo fajnie sie go oglada, polecam. :)

No i dzisiaj moze obejze Mr. Nobody, jak tylko znajde troche czasu :)

#15 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:13

Widziałem Captain Fantastic - ciekawy film. Też często po głowie chodzi mi by porzucić cywilizację i się zaszyć w naturze.. Ale zgadzam się z wydźwiękiem filmu - facet zrobił krzywdę dzieciakom przez odcięcie ich od świata.
Polecam inny film w podobnej tematyce Into the Wild. Na mnie znacznie mocniej zadziałał niż Fantastic.

Into the Wild mnie zszokował. Super film.

Widzial ktos dziewczyne z tatuazem? Ten film jest ge-nia-lny.

Zgadzam się. Próbuje się przełamać do całej trylogii Millenium ale nie przepadam za nie-anglojęzycznym kinem.

Dodatkowo jeszcze polecam The Game, bardzo ciekawy i trzymajacy w napieciu film do ostatniej sceny, mimo, ze nie nalezy do ery najnowszych filmow to bardzo fajnie sie go oglada, polecam. :)

Zanotowano do obejrzenia. :D

#16 Poszukiwacz

Poszukiwacz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:45

Dziewczynę z Tatuażem oglądałem, podobał mi się i nie wiem czemu nie obejrzałem kolejnych części.

Tyle już pozytywnych opinii słyszałem o Boyhood że wypadałoby go w końcu obejrzeć. Ale przez miesiąc nie mam wi-fi więc muszę poczekać :D

A sa tu jacyś fani Gwiezdnych Wojen? Ja wczoraj byłem na najnowszych i polecam. Wkurzające było to że zrobili z tego komedyjkę co zupełnie nie pasuje do konwencji poprzednich części.. ale tak czy siak dobrze się oglądało :)

#17 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 11:53

Poczekam aż u nas będą grali i się wybieram. Już w przebudzeniu mocy było bardzo komediowo, to w końcu Disney.

#18 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 998 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:16

Uwielbiam filmy dotyczące ludzkiej psychiki,dramaty.
Ciekawa jest Wyspa tajemnic,ale też podoba mi się Przerwana lekcja muzyki,Piękny umysł,a także polecam Miłość Larsa,Patch Adams i film Całkiem zabawna historia.
Z filmów bez wątków o psychice podoba mi się film Siódme piętro.Jest to film o dzieciakach chorych na nowotwór,psikusach jakie robią w szpitalu.
  • Willow47 lubi to

#19 Retrostyle

Retrostyle

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:25

O kurcze, porcja nowych filmów, aż się dziwie że nie znałem :) dziękuje Zielona Damo :)

#20 Poszukiwacz

Poszukiwacz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:32

Poczekam aż u nas będą grali i się wybieram. Już w przebudzeniu mocy było bardzo komediowo, to w końcu Disney.

Racja. Choć się dziwię, bo Łotra zrobili na poważnie i znacznie bliżej mu było do starszych części.

Uwielbiam filmy dotyczące ludzkiej psychiki,dramaty.
Ciekawa jest Wyspa tajemnic,ale też podoba mi się Przerwana lekcja muzyki,Piękny umysł,a także polecam Miłość Larsa,Patch Adams i film Całkiem zabawna historia.
Z filmów bez wątków o psychice podoba mi się film Siódme piętro.Jest to film o dzieciakach chorych na nowotwór,psikusach jakie robią w szpitalu.

Siódme piętro brzmi ciekawie :) i smutno zarazem