Skocz do zawartości

- - - - -

Z depresji nie da się wyjść

depresja koniec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:53

TheDzemo negujesz każdą naszą wypowiedź, mam wrażenie że nie jesteś tutaj po rady... Wydaje mi się, że kipisz złością od środka ale to dobrze, znaczy że terapia działa a Ty teraz "rzygasz" toksynami z przeszłości. Czy ostatnio na swojej terapii wracałeś do traumy z przeszłości? Jeśli tak to moja terapeutka radzi mi w takiej sytuacji żeby złość i agresje wypocić i jak głupio by to nie brzmiało to zawsze działa świetnie. Dla tego proszę żebyś spróbował poćwiczyć, poruszać się nawet głupie 10min. Rozciąganie, bieg w miejscu, pompki, pajacyki - co chcesz, aby się spocić. Napisz czy pomogło.

Tak, moje ostatnie wizyty na tym polegały. 

Mam urlop, na początku tego czasu chciałem właśnie jakoś to zneutralizować i zacząłem pracować przy drzewie, na opał. I nic, kompletnie mi to nie pomogło, pomimo tego że walczyłem od rana przez jakiś tydzień. 

Ale mój urlop dał mi jeszcze coś innego, samotność. Wiedziałem że się tak to skończy, za długo zostałem samemu, i zaczęło mnie to przytłaczać. 

#22 mistyk

mistyk

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:57

Tak, moje ostatnie wizyty na tym polegały. 

Mam urlop, na początku tego czasu chciałem właśnie jakoś to zneutralizować i zacząłem pracować przy drzewie, na opał. I nic, kompletnie mi to nie pomogło, pomimo tego że walczyłem od rana przez jakiś tydzień. 

Ale mój urlop dał mi jeszcze coś innego, samotność. Wiedziałem że się tak to skończy, za długo zostałem samemu, i zaczęło mnie to przytłaczać. 

Nie rozumiesz, to przez samotność zacząłeś myśleć o terapii i przeszłości i BAM kumulacja, teraz, w tej chwili. Nie tydz temu tylko teraz. I teraz musisz coś zrobić z tymi "rzygami", najlepiej właśnie teraz je wypocić. Potem gorący prysznic i poczujesz ulgę.

#23 Abc752

Abc752

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 426 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:57

Uważam, że depresja może mieć różne źródła. Może być depresja wywołana zaburzeniami biologicznymi, które można korygować w pewnym stopniu lekami, oraz wywołana zewnętrznymi czynnikami i masz rację, jeśli w Twoim przypadku środowisko jest toksyczne lub masz poważne braki, to tak- Tobie potrzeba ludzi, którzy by Cię wyciągnęli z osamotnienia. Tobie na nic się przydadzą leki i terapia jeśli Twoje podstawowe potrzeby społeczne nie są zaspokojone.

#24 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:58

Nie rozumiesz, to przez samotność zacząłeś myśleć o terapii i przeszłości i BAM kumulacja, teraz, w tej chwili. Nie tydz temu tylko teraz. I teraz musisz coś zrobić z tymi "rzygami", najlepiej właśnie teraz je wypocić. Potem gorący prysznic i poczujesz ulgę.

Jak mówiłem, to nie pomaga. 

#25 Milkyway

Milkyway

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 475 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:04

Uważam, że depresja może mieć różne źródła. Może być depresja wywołana zaburzeniami biologicznymi, które można korygować w pewnym stopniu lekami, oraz wywołana zewnętrznymi czynnikami i masz rację, jeśli w Twoim przypadku środowisko jest toksyczne lub masz poważne braki, to tak- Tobie potrzeba ludzi, którzy by Cię wyciągnęli z osamotnienia. Tobie na nic się przydadzą leki i terapia jeśli Twoje podstawowe potrzeby społeczne nie są zaspokojone.

I nic nie da jeśli nie zmieni nastawienia do życia oraz mechanizmu komentowania wszystkiego na "NIE"..

#26 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:08

I nic nie da jeśli nie zmieni nastawienia do życia oraz mechanizmu komentowania wszystkiego na "NIE"..

Po prostu próbowałem wyżej wymienionych sposobów. 

#27 Milkyway

Milkyway

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 475 postów

Po prostu próbowałem wyżej wymienionych sposobów. 

Może czas poszukać innych?

#28 Poszukiwacz

Poszukiwacz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Daniel

Rozumiem TheDzemo kiedy mówisz o tym że już nie chcesz sam robić pierwszwego kroku. Jak się ma depresję wyciąganie ręki kończy się źle. Przynajmniej u mnie tak jest. Lepiej przeczekać aż się stan poprawi a póki co cieszyć się spokojem bo można sobie tylko przykrości namnożyć.

Do mnie trafia porównanie depresji z wirem wodnym. Jeśli walczysz z wirem i próbujesz utrzymać się na powierzchni tylko się zmęczysz i utoniesz. Żeby nie utonąć w wirze trzeba mu się poddać i wtedy jest znacznie większa szansa że wciągnie cię na dno a potem wybije na powierzchnię.
Ponoć tak twierdzą wodni ratownicy.

#29 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:10

Może czas poszukać innych?

Nie widzę innych. 

Rozumiem TheDzemo kiedy mówisz o tym że już nie chcesz sam robić pierwszwego kroku. Jak się ma depresję wyciąganie ręki kończy się źle. Przynajmniej u mnie tak jest. Lepiej przeczekać aż się stan poprawi a póki co cieszyć się spokojem bo można sobie tylko przykrości namnożyć.

Do mnie trafia porównanie depresji z wirem wodnym. Jeśli walczysz z wirem i próbujesz utrzymać się na powierzchni tylko się zmęczysz i utoniesz. Żeby nie utonąć w wirze trzeba mu się poddać i wtedy jest znacznie większa szansa że wciągnie cię na dno a potem wybije na powierzchnię.
Ponoć tak twierdzą wodni ratownicy.

Nigdy nie umiałem pływać. Wolę twardy ląd. 

#30 Milkyway

Milkyway

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 475 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:13

Widzieć nie musisz,masz dużo czasu by wymyśleć coś nowego,powodzenia :)

#31 Poszukiwacz

Poszukiwacz

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:29

TheDzemo ja też wolę. Ale porównanie może się kiedyś przydać, warto je znać.

#32 THG

THG

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 grudzień 2017 - 20:47

Przemku zrobiłeś pierwszy krok w dobrą stronę, rozpocząłeś leczenie. 

Mierzysz się teraz na terapii  z czymś bardzo dla Ciebie trudnym, i naturalnym jest że masz mnóstwo wątpliwości. Jesteś wściekły, zrezygnowany i to na pewno strasznie przytłacza. Przewrotnie jednak, oznacza że terapia idzie w dobrą stronę. Będzie ciężko, ale pobądź w tych emocjach. To one pomogą Ci zrozumieć sedno problemu.

• mistyk lubi to

#33 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 914 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 18 grudzień 2017 - 14:36

TheDzemo widzisz tylko fragmenty życia tych osób które znasz.Nie wiesz z jakimi problemami się zmagają.Ludziom nigdy nie dogodzisz,zawsze znajdzie się ktoś lepszy lub gorszy w jakiejś dziedzinie od nas.Nie warto niczego innym udowadniać.To droga donikąd. Gdzieś czytałam fajny cytat,że nie należy się z innymi porównywać,ważne by być lepszym od siebie z dnia wczorajszego.

#34 SyriuS

SyriuS

Bywalec

• Bywalec
  • 564 postów
  • Gadu-Gadu:6129054
  • Imię:Marcin

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:19

Nie ważne jaki byłeś wczoraj,
Odpuść temat,
Bo dylemat z rozliczeniem
Twej przeszłości wiele zmienia,