Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Książki to zło?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Abc752

Abc752

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 244 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 16:58

yhm. Idąc tym tropem  jakbym czytał dużo "poradników" psychologicznych to by mnie tu nie było.

To jest błędne wnioskowanie w odniesieniu do mojej wypowiedzi. Tzw. fałszywa analogia. Może byś o tym wiedział, gdybyś więcej czytał :D

#22 Samanta

Samanta

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 15 postów

Napisano 25 grudzień 2017 - 19:03

Od zawsze czytałam bardzo dużo do momentu, kiedy zainteresowanie przeszło na komputer...trwało to kilka lat, do momentu kiedy padł mi komp i przez 2 tygodnie nie miałam dostępu do internetu. Początkowo myślałam że  oszaleję, było cięzko i wtedy przypomniałam sobie o książkach.....Komp naprawiony ale korzystam z niego o wiele mniej niż poprzednio, od 4 lat znowu czytam, czytam, czytam...fajna sprawa.

• beatkaok i zielona-dama lubią to
Nie patrz na nikogo z góry chyba....że pomagasz mu wstać.

#23 Gość_północ-południe_*

Gość_północ-południe_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2017 - 00:36

U mnie porażka - tylko 1 książka przeczytana w tym roku. A poza nią zacząłem chyba 3 i nie dokończyłem...

#24 Malgosia

Malgosia

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Małgosia

Napisano 02 marzec 2018 - 12:11

Witam wszystkich! Mi książki o rozwoju osobistym znacznie pomogły uporać się z depresją i nerwicą,  pozdrawiam.

• Complicated_85 lubi to

#25 Abc752

Abc752

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 244 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 18:32

jakie konkretnie tytuły, @Malgosia ?

#26 adresik

adresik

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 45 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 03:21

Wszystko co poszerza nasze horyzonty jest dobre. Spadanie poziomu czytelnictwa nie jest problemem, jest to całkowicie naturalne. Powstały nowe sposoby na wrzucenie kogoś w inny świat: kino, telewizja czy gry komputerowe. Te ostatnie chyba są najlepszym medium w tym momencie, bo osoba sama decyduje jaki ma być ten świat.

Czy książki to zło? Nie. Nie bardzo rozumiem dlaczego by nim miały być. Nie poznałem jeszcze nikogo, komu przeczytanie ich by zaszkodziło.

• beatkaok i Czarodziej lubią to

#27 Czarodziej

Czarodziej

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 21 postów
  • Gadu-Gadu:64226579

Napisano 18 marzec 2018 - 00:45

^A najlepiej połączyć te wszystkie światy, żeby czerpać z każdej dziedziny sztuki jak najwięcej. I tak, w przypadku niektórych gier komputerowych śmiało można powiedzieć że jest to pewnego rodzaju sztuka. 

Ja czytam przede wszystkim dużo książek o stosunkach międzynarodowych, konfliktach zbrojnych i historii politycznej Europy od 1945 roku. Czytałem kilka książek o rozwoju osobistym ale nie dawały mi one długotrwałego efektu - po jakimś czasie po prostu czułem, że wiem lepiej od autora książki co mi w życiu potrzebne. Dlatego teraz literatura służy mi przede wszystkim do poszerzania horyzontów naukowych i światopoglądowych. 

• Complicated_85 lubi to

#28 Mich95

Mich95

Wysokiej rangi Admirał

• Bywalec
  • 3080 postów
  • Gadu-Gadu:48162724
  • Imię:Michał

Napisano 18 marzec 2018 - 17:20

^A najlepiej połączyć te wszystkie światy, żeby czerpać z każdej dziedziny sztuki jak najwięcej. I tak, w przypadku niektórych gier komputerowych śmiało można powiedzieć że jest to pewnego rodzaju sztuka. 

Ja czytam przede wszystkim dużo książek o stosunkach międzynarodowych, konfliktach zbrojnych i historii politycznej Europy od 1945 roku. Czytałem kilka książek o rozwoju osobistym ale nie dawały mi one długotrwałego efektu - po jakimś czasie po prostu czułem, że wiem lepiej od autora książki co mi w życiu potrzebne. Dlatego teraz literatura służy mi przede wszystkim do poszerzania horyzontów naukowych i światopoglądowych. 

ja czytam w podobnym celu ale też lubię się zachwycić pięknem treści np. takie Przedwiośnie od Żeromskiego piękna lektura lub Dziady od Mickiewicza też mi się je fajnie czytało więc cóż książki mają różne zastosowanie tylko zależy czego szukamy bo obecnie jest książka na każdy temat nie ma takiego tematu który by nie był spisany takie fakty a mimo to autorzy piszą bo wiedzą że jest coś więcej.

Użytkownik Mich95 edytował ten post 18 marzec 2018 - 17:20

• Complicated_85 lubi to

Nie po to jesteśmy mózgiem obdarzeni by godność swą na drobne zamienić 

Ty mi pomożesz i ja ci pomogę raźniej będzie walczyło się z wrogiem 

Bo czasy srogie ja dam lek na zmęczoną duszę Ewenement Selecta

Vienio i Pele - To dla moich ludzi feat Gutek, Luis.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych