Skocz do zawartości

* * * - - 6 głosy

Forumowe Randki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
669 odpowiedzi w tym temacie

#661 Sana

Sana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 53 postów
  • Imię:Roksana

Napisano 05 lipiec 2019 - 23:48

@Sana
Mnie jest łatwo... a czemu na mnie krzyczysz? Każdy może mieć swoje doświadczenia i punkt widzenia.

Nie krzycze na Ciebie, nad swoją niedowagą ubolewam...

#662 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 200 postów
  • Imię:Magda

Napisano 06 lipiec 2019 - 03:28

Co tu się :D

#663 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 05:44

Nie krzycze na Ciebie, nad swoją niedowagą ubolewam...

Aha, nie wiedziałem. Ile chcesz ważyć? Do jakiej wagi zmierzasz?

#664 Sana

Sana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 53 postów
  • Imię:Roksana

Napisano 06 lipiec 2019 - 08:37

Aha, nie wiedziałem. Ile chcesz ważyć? Do jakiej wagi zmierzasz?

50 już bedzie ok, chociaż nie obraże sie za wiecej. Byleby sie utrzymywalo

Co tu się :D

Forumowe randki - jesli chodzi o ogol
Rozmowa na temat tego czy nalezy sie zmieniac dla drugiej osoby - temat aktualny
Ubolewanie nad niedowaga gdy wszyscy chca stracic na wadze - moja wtracenie sie, ktore w kazdej chwili moze wywolac hejt :P

#665 Lady in black

Lady in black

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 60 postów
  • Imię:Lady in black

Napisano 06 lipiec 2019 - 09:44

@Sana ja też chcialabym przytyć troszkę do 50 kg. Eh... Tak, masz rację, kazdy chce schudnac a my takie problemy tu mamy...

Czy nalezy sie zmieniać dla drugiej osoby, myśle, że to zależy od tego co chcemy osiagnać... Czy akceptacje czy podobanie sie, czh jedno i drugie, czy zaimponowac komuś.

"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło.

Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

#666 bigvic

bigvic

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 122 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 18:27

Czy nalezy, a raczej czy powinno sie zmienic dla drugiej osoby to temat bardzo indywidualny i kazdy bedzie tutaj mial racje. Ja na przyklad jestem zdania, ze co najmniej powinno probowac doskonalic sie niedoskonalosci, ja sam dla siebie to nic nie zrobie, aczkolwiek dla kogos juz jak najbardziej, z calych sil. I nie mowie tutaj o formie narzuconej (np. pod tytulem "wez sie zmien chlopie, bo nie moge juz patrzec na to i na tamto), a o wlasnej inicjatywie, azeby komus poprawic nastroj, rowniez zaimponowac, a moze nawet zainsporowac do dzialania. I powiem wiecej, z reguly jest to strasznie przyjemne dla mnie, bo nie ma to jak byc z siebie dumnym i usmiechac sie od ucha do ucha. :)

@Lady in black Jakiej formy akceptacje masz na mysli? Jezeli ktos stawia warunki na ktorych znajomosc, dalszy flirt lub nawet emocjonalnosc ma byc oparta to, zeby uniknac przeklenstw powiem; jest to niezdrowe.
  • SmacznyKeksik lubi to

#667 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 200 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 20:27

Ja też tak uważam, tzn. mam taki pogląd połączony :D :D  - zarówno, że warto się zmieniać dla kogoś, jak i nie, bo to zależy - druga osoba może być dla nas dużym napędem do zmian, ale też powinna być to zmiana w kierunku, którego sami także pragniemy, tak jak to przedmówca opisał - że sam czerpie radość z tej zmiany. Np.  ktoś marzy, by schudnąć, poznał super kobietę i dba o poprawę sylwetki dla niej - ale także w pewnym sensie dla siebie, bo już dawno tego chciał dla swojego zdrowia i samooceny.

A przykład zmiany dla kogoś, ale nie dla siebie, którego nie popieram, to taki, że np. chłopak introwertyk na siłę udaje imprezowicza, by zaimponować dziewczynie, ale wewnątrz nie czuje się z tym komfortowo. Wtedy taka zmiana jest wg. mnie nieporozumieniem :)

Użytkownik SmacznyKeksik edytował ten post 06 lipiec 2019 - 20:27

#668 Holon

Holon

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 16:28

@Sana i @lady in black,

Jeszcze się z tym nie spotkałem, kiedy się je więcej niż się spala to myślałem, że nie można nie przytyć, że jest to fizycznie niemożliwe. Dziwna sytuacja.

@SmacznyKeksik

To prawda, czerpie radość z tej zmiany, w dodatku zacząłem ćwiczyć dużo regularniej. Jakoś zanim ją poznałem to nie miałem motywacji, oczywiście chciałem lepiej wyglądać, ale odładałem treningi na wieczne jutro, tylko sporadycznie coś tam porobiłem. Odkąd ją poznałem miesiąc temu, ćwiczę jak w zegarku i nie żałuję - wczoraj poklepała mnie niby tak koleżeńsko po barku, ale ja dobrze wiem, że to była sonda i sprawdzała czy to są prawdziwe wypukłości czy poduszki na ramiona.

#669 selfvenom

selfvenom

Bywalec

• Bywalec
  • 523 postów
  • Imię:Oliwia

Napisano 09 lipiec 2019 - 16:55

Ja też tak uważam, tzn. mam taki pogląd połączony :D :D  - zarówno, że warto się zmieniać dla kogoś, jak i nie, bo to zależy - druga osoba może być dla nas dużym napędem do zmian, ale też powinna być to zmiana w kierunku, którego sami także pragniemy, tak jak to przedmówca opisał - że sam czerpie radość z tej zmiany. Np.  ktoś marzy, by schudnąć, poznał super kobietę i dba o poprawę sylwetki dla niej - ale także w pewnym sensie dla siebie, bo już dawno tego chciał dla swojego zdrowia i samooceny.

A przykład zmiany dla kogoś, ale nie dla siebie, którego nie popieram, to taki, że np. chłopak introwertyk na siłę udaje imprezowicza, by zaimponować dziewczynie, ale wewnątrz nie czuje się z tym komfortowo. Wtedy taka zmiana jest wg. mnie nieporozumieniem :)

co w sytuacji gdy jesteś w stałym związku ale motywouje cie inna osoba ? to dosyc dziwne bo to dla niego chcesz sie starać, chudnać, być lepszy i lepszy, lepszy człowiek, lepszy obywatel, lepszy we wsszystkim , lepszy i lepszy .... ale z góry wiesz że to tylko twoje dziwne wyobrażenie że musisz się spodobać chociaz wiesz ze i tak no ... nic z tego nigdy nie bylo, nie jest i nie będzie i wcale nie bedziesz impnowac tej osobie ... ??? :(

kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0097.gif

#670 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 200 postów

Napisano 10 lipiec 2019 - 06:15

Ogólnie temat motywacji to bardzo złożona kwestia i można tu napisać książkę. Tak, jak wspomniałam, uważam, że jeśli chcemy coś zrobić tylko dla chłopaka, a nie wynika to z naszej własnej wewnętrznej potrzeby, to nie byłoby to całkiem szczere ani trwałe. A jeśli schudnięcie jest też twoim własnym celem, to musisz przeanalizować, jakie korzyści daje ci paradoksalnie ten stan, w którym jesteś TERAZ - np. brak konieczności wysiłku, rezygnowania z ulubionych potraw.

Musisz zdecydować, co dla ciebie jest ważniejsze - korzyść ze schudnięcia czy korzyść z obecnych nawyków.

Następny krok to opracowanie zdrowych zamienników dla nawyków, które najtrudniej ci zmienić i hamują twoją zmianę.
Np:
Lubisz sosy śmietanowe? Zamień na jogurt naturalny
Lubisz podjadać między posiłkami? Zamień na warzywa
Itd.