Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Po prostu muszę to napisać...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 60 postów
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 08 maj 2017 - 16:57

... choć w niczym mi nie pomoże. Może przynajmniej zleci najbliższych parę minut. 

Jestem beznadziejna. Tą myśl mam wdrukowaną głęboko w swoją osobę. Dziś, przy mega złym nastroju, ta myśl jeszcze bardziej jest dla mnie prawdziwa. 

Siedzę.. myślę, choć nie chcę, bo te myśli mnie pogrążają i nie dają żadnego rezultatu.

Nie wiem jak się ratować. Próby, które podejmuję ostatecznie nic nie dają. Bo jestem w punkcie wyjścia, mimo straconego czasu na zmianę siebie.. Ciężko próbować jak nie widać efektu. 

Czuję się bardzo źle.. Tylko to chciałam napisać. Mam świadomość, że tutaj nie muszę udawać i mogę smęcić ile chcę. 

#2 Gość_K4M1LO5_*

Gość_K4M1LO5_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2017 - 17:14

Nie musisz udawać :)

#3 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2017 - 17:17

jeśli cię to nie zdołuje jeszcze bardziej to smęć ile fabryka da.

ja też jestem beznadziejny, ale po klilkunastu latach smęcenia doszedłem do wniosku, że nie daje to żadnego efektu.

pozdrawiam 

#4 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 08 maj 2017 - 18:33

... choć w niczym mi nie pomoże. Może przynajmniej zleci najbliższych parę minut. 

Jestem beznadziejna. Tą myśl mam wdrukowaną głęboko w swoją osobę. Dziś, przy mega złym nastroju, ta myśl jeszcze bardziej jest dla mnie prawdziwa. 

Siedzę.. myślę, choć nie chcę, bo te myśli mnie pogrążają i nie dają żadnego rezultatu.

Nie wiem jak się ratować. Próby, które podejmuję ostatecznie nic nie dają. Bo jestem w punkcie wyjścia, mimo straconego czasu na zmianę siebie.. Ciężko próbować jak nie widać efektu. 

Czuję się bardzo źle.. Tylko to chciałam napisać. Mam świadomość, że tutaj nie muszę udawać i mogę smęcić ile chcę. 

Samo myślenie nie pomoże, trzeba też cos robić, przychodzi taki moment że mysli już tylko przeszkadzają i trzeba sie od nich oderwać, chociaż by gotowaniem, praniem sprzątaniem, bieganiem, czymkolwiek :)

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#5 SyriuS

SyriuS

Bywalec

• Bywalec
  • 564 postów
  • Gadu-Gadu:6129054
  • Imię:Marcin

Napisano 08 maj 2017 - 18:37

Każda próba nawet ta skazana na porażkę. Każda próba, po której wydaje Ci się, że stoisz w tym samym miejscu jest wygrana. Nie cofasz się, a przecież mogłabyś. Nie podejmując prób wcale nie sprawiasz, że jest tak samo... wtedy jest gorzej. Rób dalej, walcz ze sobą i nie dawaj sobie satysfakcji ani innym, że jesteś beznadziejna, bo taka nie jesteś. Każdy ma swoje demony... my tutaj to jedno wielkie zbiorowisko takich właśnie demonów. Nie raz przemawiają one za nas jednocześnie trzymając rękę na naszej krtani. Dlatego każda.. powtarzam każda nawet najbardziej desperacja próba by stać się lepszym nie jest stracona... tak jak Ty nie jesteś stracona... do walki dziewczyno!!!

#6 ewelina.patrycja

ewelina.patrycja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 43 postów
  • Imię:Ewelina

Napisano 09 maj 2017 - 14:38

To cholerne myśli strasznie nas dobijają. 

Ale ciesz się z każdej najmniejszej chwili, kiedy tych myśli nie ma.

Kolekcjonuj je i poszerzaj ich horyzont 

#7 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6615 postów
  • Imię:Willow

Napisano 09 maj 2017 - 15:31

na takie myśli pomaga mi jedno....trzeba stanąć przed lustrem, szeroko się do siebie uśmiechnąć i głośno powiedzieć: jesteś fajna, wartościowa, potrzebna...co chciałabyś dobrego o sobie usłyszeć......że jesteś mądra, zajebiście piękna.....sama wiesz najlepiej :)

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#8 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2017 - 16:33

głośno

Przecież prawdę możesz kontemplowac w ciszy :)

#9 Pio_dom

Pio_dom

Weteran forum

• Bywalec
  • 1086 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 09 maj 2017 - 17:46

Przyłączę się do przedmówców, zbyt dużo myślenia w niczym nam nie pomaga, tylko wpędza nas w kolejne paranoje. Nie ma ludzi beznadziejnych, każdy z nas ma coś wspaniałego w sobie, wyjątkowego i ty też napewno takiego coś masz w sobie. Musisz tylko to odnaleźć, zobaczyć. Czytaj działać, cokolwiek, najlepiej co choć trochę przynosi zadowolenie, satysfakcję. I małymi kroczkami ale do przodu, teraz chwilowi upadłaś ale podniesiesz się i znowu będzie dobrze.

Pamiętaj każdy człowiek jest wartościowy a życie jego ma jakiś sens.  :)

Użytkownik Pio_dom edytował ten post 09 maj 2017 - 17:47

• Ruda78 lubi to

Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.

#10 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2017 - 17:49

jeśli jeszcze do tego dodasz, Piotrze, że należy porzucić, a najlepiej nie rozpoczynać myśli o autodestrukcji to złoże ci pokłon.

#11 Pio_dom

Pio_dom

Weteran forum

• Bywalec
  • 1086 postów

Napisano 09 maj 2017 - 17:55

Dorzucam :D

Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.

#12 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2017 - 17:59

Obiecane - złożone.

Twoje poglądy są po prostu optymistyczne, siła do walki z lękami i depresją tkwi w umyśle, jeśli człowiek nie wysili własnej woli, żeby coś zmienić to ani leki, ani psychiatra nic nie pomogą. a czasem własny umysł wystarczy by wygrać. 

• Pio_dom lubi to

#13 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6615 postów

Napisano 09 maj 2017 - 18:05

dlatego właśnie warto mówić sobie głośno dobre słowa....domyślam się, że skoro dziewczyna tak o sobie myśli to ktoś jej te słowa w głowę wdrukował....dlatego warto, żeby je usłyszała....nawet od siebie samej...zwłaszcza od siebie samej

a piękno jak najbardziej można kontemplować w ciszy pod warunkiem, że się je widzi i docenia :)

Dołączona grafika

#14 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2017 - 18:09

nooo, ja pisałem w kontekście, że potwierdzenia prawdy o sobie nie musisz szukać głośno gadając do lustra, wiesz...konkretnie ty. taka gierka słowna.

jeszcze raz przeczytaj uważnie swój post  B)

#15 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6615 postów

Napisano 09 maj 2017 - 19:35

post przeczytany...Twoje słowa przyjmuję jako komplement i bardzo dziękuję i niniejszym potwierdzam, że przeczytałam ze zrozumieniem i powtórzę raz jeszcze....muszę sobie czasami głośno powiedzieć parę dobrych rzeczy o sobie ponieważ ktoś mi wdrukował do głowy różne złe rzeczy o mnie :(

za zamkniętymi drzwiami czają się demony....

Dołączona grafika

#16 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 09 maj 2017 - 20:01

Obiecane - złożone.

Twoje poglądy są po prostu optymistyczne, siła do walki z lękami i depresją tkwi w umyśle, jeśli człowiek nie wysili własnej woli, żeby coś zmienić to ani leki, ani psychiatra nic nie pomogą. a czasem własny umysł wystarczy by wygrać. 

Jednak warto podkreslić to "czasem" zwykle trzeba czegos więcej np. leków. Człowiek to dość skomplikowana "maszynka" jak w samochodzie naprawa elektroniki nie naleje paliwa do baku a bez tego samochód nie pojedzie :)

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#17 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2017 - 20:51

No właśnie tak miałaś to odebrać wil.
Dziękuję za dobra wolę ;)
  • Willow47 lubi to

#18 Pio_dom

Pio_dom

Weteran forum

• Bywalec
  • 1086 postów

Napisano 10 maj 2017 - 10:17

Jednak warto podkreslić to "czasem" zwykle trzeba czegos więcej np. leków. Człowiek to dość skomplikowana "maszynka" jak w samochodzie naprawa elektroniki nie naleje paliwa do baku a bez tego samochód nie pojedzie :)

Ale jasne Paweł 1983 , leki , terapia tez są ważne ale to jednak nasze podejście, nasze nastawienie i zmiana myślenia są tu jednak kluczowe.

#19 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5527 postów

Napisano 10 maj 2017 - 18:17

upieram się jednak że kilka rzeczy na raz, a odnośnie nastawienia, zmiany myslenia to nie załatwisz wszystkiego w głowie, nie zmienisz nastawienia bez doświadczeń, prób, działania na żywo. Siedzenie i kombinowanie w głowie to dobre ale jako cześć całości.

#20 to_tylko_ja

to_tylko_ja

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 60 postów
  • Gadu-Gadu:48541726

Napisano 18 czerwiec 2017 - 13:48

Jestem słaba.
Myślę, że coś robię dla poprawienia stanu, tymczasem jestem nadal w tym samym miejscu.
A im dłużej w tym samym miejscu tym gorzej.
Co i kiedy się zmieni?
Samo na pewno nic się nie zmieni to co będzie? Skoro ja nie mam sił by wprowadzać zmiany?