Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po jakim czasie ustępują objawy uboczne?

bioxetin antydepresanty depresja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 szindy

szindy

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 12 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 17:43

Hej

Miałam kilka lat przerwy z antydepresantami ale czułam się na tyle źle że postanowiłam do nich wrócić. Dostałam Bioxetin, biorę dawkę 20mg, dziś 12 dzień dawkowania a ja czuje się bardzo źle. Mam ogromne pobudzenie psychoruchowe, nie mogę usiedzieć w miejscu, w nocy nie śpię tylko przekręcam się z boku na bok, do tego silne poty, uczucie parzenia skóry, bardzo silne lęki (dziś w sklepie myślałam że się uduszę), dosłownie trzęsą mi się ręce, serce wariuje, mam przykurcze mięśni, oddaje duże ilości moczu, czuje się tak maksymalnie pobudzona jakbym wypiła kilka czarnych kaw jednocześnie.

Powiedzcie mi po jakim czasie u Was te objawy początkowe ustąpiły?

Biorę Bioxetin już 12 dzień a zamiast być lepiej jest coraz gorzej.

Da się w jakiś sposób załagodzić te objawy?

Jak nic się nie zmieni będę zmuszona je odstawić bo nie dam już tak dalej rady...

#2 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:06

Nie odstawiaj bez konsultacji z lekarzem. 12 dni męki to trochę dużo, choć fluoksetyna potrafi trzymać dłużej. Ale to jest tak, że nie wszyscy reagują jednakowo na leki. Ja brałem sertralinę, ale czułem się tak fatalnie, ze po tygodniu lekarz kazał odstawić. Biorę trazodon, przynajmniej śpię w nocy, choć lęki mam nadal. 

Idź do lekarza po prostu jak najszybciej. 

Użytkownik rainy_day edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 18:24

#3 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2017 - 01:03

skontaktuj sie szybciutko z lekarzem , może zmniejszy ci dawkę. Ja miałam tlyko 1 z tych objawów ubocznych, który opisujesz silne poty, no i jeść mi sie rpawie nie chce. Ale te poty ustąpiły po kilku dniach u mnie akuurat. Ale zanm osobę, któa z efektami ubocznymi meczyła się z miesiac czasu zanim przeszły. W każdym razie skonsultuj sie z lekarzem bo z tego co opisujesz najbardziej niepokojoące jest to pobudzenie psychoruchowe, przykurcze mięśni i leki. Tego nie można zlekceważyc.