Skocz do zawartości

- - - - -

Jak jesteście na początku nastawieni do nowych ludzi?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#41 SmacznyKeksik

SmacznyKeksik
  • Imię:Magda

Napisano 21 listopad 2019 - 22:10

Ja staram się po prostu unikać wstępnych pozytywnych lub negatywnych założeń co do ludzi, ale kontakty z ludźmi mimo to są dla mnie stresujące, to niestety nie jest tak, że na luzie do tego podchodzę. Mam fobię społeczną do pakieciku z deprechą, więc kontakty z ludźmi nie są niestety moją mocną stroną :P

Użytkownik SmacznyKeksik edytował ten post 21 listopad 2019 - 22:10

• czarny Wilk lubi to

#42 czarny Wilk

czarny Wilk

Napisano 21 listopad 2019 - 22:21

ja mam depresje od dziecka, potem doszła łuszczyca co całkiem mi odcięło pewność siebie w dodatku mam małe adhd  a rok temu mi psycholog powiedział że mam zaburzenia osobowości .Dzięki ADHD przynajmniej lubię adrenaline i ryzyko i cały czas szukam siłę na swe lęki co dla mnie jest czymś ekstremalnym. :)

#43 Gość_relic_*

Gość_relic_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2019 - 09:12

Mam fobię społeczną do pakieciku z deprechą, więc kontakty z ludźmi nie są niestety moją mocną stroną :P

Ja już się pogodziłem z tym, że im bardziej ograniczony mam kontakt z ludźmi tym lepiej funkcjonuje moja psychika. Wśród ludzi czuję się przytłoczony, stłamszony nadmiarem bodźców dlatego nie dążę do poszerzania znajomości.

#44 titanic

titanic

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:46

Moje kontakty z obcymi ludźmi w 90% to sprawy nazwijmy je oficjalno- urzędowe, a i tak zazwyczaj odbywają się według wypracowanego schematu.

Czuję czasem lekki stresik przed nimi. Nie jestem nastawiony do nowych ludzi bo nie mam w założeniu  ich poznawać tzn.poszerzać grona znajomych. Czasem jakieś zdarzenie zmieni mój neutralny stosunek do ludzi na negatywny , ale potem to z czasem się wyrównuje.

Najczęściej jednak poznaję ludzi  niejako z poręczenia starych znajomych. Ogólnie jeżeli kontakt jest oficjalny to wymianę informacji mam ogólną  w dwóch kierunkach. Potem prywatny to rodzina i przyjaciel, czasem bliżsi koledzy. Emocjonalny to już wewnątrz siebie  i czasem podczas rozmów z synem.

Czyli podsumowując  nie jestem z góry nastawiony, ale raczej mam zbudowane wokół przestrzenie, przez które wpuszczam co raz bliżej siebie zaufane osoby. Hmm. Czyli może  trochę zasada ograniczonego zaufania.

• d z i k a lubi to

CHAD- ...i wszystko jasne...?                                                                                                                  

Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#45 d z i k a

d z i k a
  • Imię:Esim

Napisano 11 maj 2020 - 02:23

Nastawienie mam zawsze pozytywne, problem w tym, że w Polsce nie każdy rozumie pozytywne nastawienie do ludzi czy ogólnie do życia. 

• titanic lubi to

#46 [email protected]

[email protected]

Napisano 14 maj 2020 - 18:33

Staram się pozytywnie nastawiać, ale jak widzę kogoś od kogo zalatuje wręcz chamstwem to jednak tak z dystansem, ostrożnie. Neutralnie

#47 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2020 - 18:34

bardzo nieufnie, bardzo ...

za szybko przyzwyczajam się do ludzi którzy znikają, więc wole nie obdarzać nikogo zaufaniem, długo mi z tym schodzi ...

#48 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 14 maj 2020 - 18:46

@13913 ojej, jakbym sama siebie widziała. Cholernie szybko przyzwyczajam się do ludzi! Strasznie swego czasu cierpiałam z tego powodu, ale chyba wszystkie te upadki związane z tym szybkim przywiązaniem i zaufaniem nauczyły mnie jakieś dystansu... Takie wnioski wyciągam z perspektywy czasu.

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#49 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2020 - 18:48

@13913 ojej, jakbym sama siebie widziała. Cholernie szybko przyzwyczajam się do ludzi! Strasznie swego czasu cierpiałam z tego powodu, ale chyba wszystkie te upadki związane z tym szybkim przywiązaniem i zaufaniem nauczyły mnie jakieś dystansu... Takie wnioski wyciągam z perspektywy czasu.

mnie nic niestety to nie nauczyło, dlatego moje życie jest raczej bardo puste - bez ludzi , nie ma do kogo zadzwonić, wyjść gdzieś, ot tak ... nie powiem ze mi to nie przeszkadza, ale to chyba łatwiejsze niż to znikanie ...

#50 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 14 maj 2020 - 18:55

@13913 znikanie jest okropne, tyle mogę powiedzieć, heh.
  • hawwa lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#51 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2020 - 19:04

@13913 znikanie jest okropne, tyle mogę powiedzieć, heh.

wiem, ale co zrobić ? 

#52 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 14 maj 2020 - 19:37

@13913 jakoś sobie samemu przegadać, że taki człowiek, który zachowuje się w ten sposób, nie da nam szczęścia w życiu.

#53 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2020 - 19:52

@13913 jakoś sobie samemu przegadać, że taki człowiek, który zachowuje się w ten sposób, nie da nam szczęścia w życiu.

staram się ...

ostatnio mam kogoś z kim rozmawiam, ale największy strach w tym że ta osoba kiedyś zniknie, jak wszyscy..

#54 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 14 maj 2020 - 20:32

@13913 hmmm... Tak od razu zakładasz, czy już kiedyś zniknęła i wróciła?

#55 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2020 - 20:35

@13913 hmmm... Tak od razu zakładasz, czy już kiedyś zniknęła i wróciła?

Zawsze tak zakladam.

Nigdy nie nawiazuje znajomosci "na nowo" jak raz ktoś zniknął, bo i po co. Wiadomo że zrobi to znowu. Tylko z nową znajomością nic nie wiadomo...

#56 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 14 maj 2020 - 20:40

@13913 niestety, nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, gdy poznajemy nową osobę. Tylko widzisz (nie odbieraj tego jako przytyk), ale gdybyś zawsze zakładała, że nowa osoba odejdzie jak cała reszta, to nie byłabyś w stanie się przywiązać do tego kogoś i nie cierpialabys za każdym razem. :(

#57 hawwa

hawwa

Napisano 14 maj 2020 - 21:49

@13913 lepiej sie z nami nie zadawaj bo jesteśmy z mafii pif paf   :ph34r:

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#58 K24

K24
  • Imię:Krystian

Napisano 15 maj 2020 - 01:14

Ostrożnie- z dystansem(nie mogę akurat tego zrozumieć u siebie!), bo czasem zupełnie aż za bardzo(moim zdaniem)bezpośrednio.

#59 Gość_lilith_o_fire_*

Gość_lilith_o_fire_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2020 - 04:46

@13913 niestety, nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, gdy poznajemy nową osobę. Tylko widzisz (nie odbieraj tego jako przytyk), ale gdybyś zawsze zakładała, że nowa osoba odejdzie jak cała reszta, to nie byłabyś w stanie się przywiązać do tego kogoś i nie cierpialabys za każdym razem. :(

jestem naiwna pewnie ..;)

@13913 lepiej sie z nami nie zadawaj bo jesteśmy z mafii pif paf   :ph34r:

mafia utrzymuje swoją rodzinę, wiec w sumie dobrze, będę mogła rzucić robotę :D

#60 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Napisano 15 maj 2020 - 07:26

@13913 naiwna do razu. Jesteś po prostu wrażliwa i kochana. :)