Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

filmy o chorych psychicznie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

#1 Filozofka

Filozofka

Napisano 08 wrzesień 2008 - 18:20

poszukuję filmów o chorych psychicznie,bo to chyba jedyna metoda aby niektórym z mojego środowiska zobrazować dusze i nasze cierpienia,narazie znane mi jest jedynie"przerwana lekcja muzyki"ale chętnie dowiem się o innych pozycjach
http://pl.wikipedia....g/wiki/Rusałka

"Prozac – na chęć życia. Geriavit – na się nie starzenie. Nootropil – na lepsze funkcjonowanie metabolizmu mózgu. Etopirynę – profilaktycznie." Dzień Świra

#2 Korat7

Korat7

Napisano 08 wrzesień 2008 - 18:30

"Piękny umysł"
Goodbye, cruel world
I'm leaving you today
Goodbye, goodbye, goodbye

#3 gosiasamosia

gosiasamosia

Napisano 08 wrzesień 2008 - 19:34

"Dzień świra"
"Lepiej być nie może"
  • odczepSię lubi to
...przecież nie samotność jest przeznaczeniem człowieka...

#4 gosiasamosia

gosiasamosia

Napisano 08 wrzesień 2008 - 19:40

"Pająk"

#5 andrzej

andrzej

Napisano 13 wrzesień 2008 - 05:44

siemanko!

1. Lot nad kukułczym gniazdem tzw must see

2. lars and the real girl. film skandynawski (chyba szwecja) ktory nieslusznie moim zdaniem nie zdobyl ostatniego oskara - BA! co więcej! nawet nie zostałnowminowany

3; black snake moan - dobry film i na temat

4. Bije trzy poprzednie - "Jabłko Adama" - duński film

5. Rain Man? Film dość stary ale i zazdroszczę tym którzy go jeszcze nie wiedziieli

To tak z grubsza co mi w tym momencie na myśl przychodzi. Jeśli ktoś widział to prosze o komentarze recenzje itd. bo podac ze 100 tytułów nie trudno ale warto po obejrzeniu troche podyskutowac wymienic opinie itp
druga strona medalu też ma swoją drugą stronę

#6 Guest

Guest

Napisano 13 wrzesień 2008 - 12:25

siemanko!

1. Lot nad kukułczym gniazdem tzw must see

przeczytaj książkę bo bije film na głowę

#7 ejustysia

ejustysia

Napisano 14 wrzesień 2008 - 08:25

"Plac zbawiciela"
"Requiem dla snu"

świetne filmy, ale pewnie większość z Was je zna
Ona szyny i mury zawiązuje w pętlę...

#8 anche

anche

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:41

Prozac Nation

„Osoba depresyjna raz po raz dochodzi do granicy swoich możliwości DOPASOWYWANIA się do innych i swojej gotowości do REZYGNACJI.

Początkiem uzdrowienia może być dla niej zrozumienie, że nie może uciec przed ISTNIENIEM JAKO PODMIOT, jeśli nie chce zostać zniszczona ciągłymi NADMIERNYMI wymaganiami, jakie stawiają przed nią jej własne „cnoty” i jeśli nie chce ciągle z zazdrością patrzeć na tych, którzy BEZ poczucia winy i lęku biorą od życia pełnymi garściami TO, CO POTRAFIĄ.”

„Oblicza lęku” Fritz Riemann

#9 lady_lazarus

lady_lazarus

Napisano 14 wrzesień 2008 - 15:11

O depresji polecam "Anioł przy moim stole" Jane Campion - jeden z najlepszych filmów na ten temat. To biografia nowozelandzkiej pisarki Janet Frame.
http://www.filmweb.p...moim stole,1990
Dołączona grafika

Poza tym "Przerwana lekcja muzyki"
Dołączona grafika

"Sylvia"
Dołączona grafika
"Godziny"
Dołączona grafika

"Jak w zwierciadle"
Dołączona grafika
W tych w/w jest bardziej zobrazowana depresja. Np. nie lubię filmów typu "Requiem dla snu",bo prochy prochami ale często w filmach brakuje mi samego problemu depresji.
  • odczepSię lubi to
"Nie zmienimy świata adoptując jednego zwierzaka,ale dla niego, to przecież zmieni cały świat"

#10 Filozofka

Filozofka

Napisano 15 wrzesień 2008 - 11:12

dziękuje bRDZO MI POMOGLIŚCIE!
http://pl.wikipedia....g/wiki/Rusałka

"Prozac – na chęć życia. Geriavit – na się nie starzenie. Nootropil – na lepsze funkcjonowanie metabolizmu mózgu. Etopirynę – profilaktycznie." Dzień Świra

#11 JAsumawalkiciałaiduszy

JAsumawalkiciałaiduszy

Napisano 09 październik 2008 - 16:50

Fearless (1993)-może bezpośrednio nie dotyczy jakiejś choroby psychicznej ale dotyka istotnego wspólnego do nich odniesienia-lęku
Cudowny film o: przeznaczeniu, sensie życia, o tym jak łatwo i szybko można obalić cały system wartości i styl życia człowieka. Bohater filmu jako nieliczny zdołał przeżyc katastrofę samolotową. Od tej chwili przestaje odczuwać lęk.Bohater poznaje zupełnie nowe uczucia, których dotąd nie znał. Jego życie staje się inne.

#12 JAsumawalkiciałaiduszy

JAsumawalkiciałaiduszy

Napisano 09 październik 2008 - 16:51

hehe można powiedzieć że główny bochater wariuje psychicznie na zespół braku czucia lęku ...:)

#13 anche

anche

Napisano 09 październik 2008 - 20:21

control.

„Osoba depresyjna raz po raz dochodzi do granicy swoich możliwości DOPASOWYWANIA się do innych i swojej gotowości do REZYGNACJI.

Początkiem uzdrowienia może być dla niej zrozumienie, że nie może uciec przed ISTNIENIEM JAKO PODMIOT, jeśli nie chce zostać zniszczona ciągłymi NADMIERNYMI wymaganiami, jakie stawiają przed nią jej własne „cnoty” i jeśli nie chce ciągle z zazdrością patrzeć na tych, którzy BEZ poczucia winy i lęku biorą od życia pełnymi garściami TO, CO POTRAFIĄ.”

#14 anthropos

anthropos

Napisano 16 październik 2008 - 15:46

The Million Dollar Hotel
Znów najnudniejszy refren najgłupszej piosenki
bezsenny, nie dający nam odpocząć lęk.
Rafał Wojaczek

#15 Heinz

Heinz

Napisano 09 listopad 2008 - 22:08

Nie wiem czy to podlega, ale chyba poniekąd "Dzień Świstaka". Bardzo dobry i mądry film
Oraz "Co Gryzie Gilberta Grape'a"

#16 Guest

Guest

Napisano 10 listopad 2008 - 14:23

Nie można pominąć chyba najsłynniejszego filmu "Psychoza" Hitchcoka. Z lekkich oczywiście "Depresja gangstera" ;)

#17 gosiasamosia

gosiasamosia

Napisano 10 listopad 2008 - 18:09

"Misery"

#18 eloe

eloe

Napisano 17 grudzień 2008 - 08:10

Benny and Joon
Ja stoję, ja tańczę , ja walczę.

#19 lukas1

lukas1

Napisano 20 grudzień 2008 - 17:39

control.

dobry film, opowiadajacy historie juana curtisa (nie wiem czy dobrze napisalem) lidera joy division - wczesniejsze new order

film sciagnelem z szacunku do jd i no, nic nie wiedzac o curtisie

pozdrawiam anche :PP
7w4

#20 anche

anche

Napisano 20 grudzień 2008 - 18:26

też pozdrawiam :)

ja włączyłam film nie mając pojęcia o czym ma być i zakochałam się w joy division.