Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

pytania o nature Pana Boga

Bóg Ziemia Ludzie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_północ-południe_*

Gość_północ-południe_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2017 - 15:33

Ubóstwo jest dla maluczkich.

5594134ef2899_p.jpg?1460643900

#82 Derkneid

Derkneid
  • Gadu-Gadu:Brak
  • Imię:Bezimienny

Napisano 21 grudzień 2018 - 01:48

Zapewne wielu z was jest ciekawych co zatem Bóg zrobiłby gdybyśmy się zatrzymali co ? Albo co teraz robi prawda ?  Powiem wam zatem co by się stało gdybyśmy się zatrzymali i co obecnie robi.

Cóż po pierwsze On nigdy by się nie wmieszał w sprawy ludzi na Ziemi, On taki już jest, jest niczym ,,Złoty Byk" możecie mówić i nakłaniać ludzi do zmian poglądów jednak samego Boga nie zmienicie, jego nie da się zmienić wiem to najlepiej z was wszystkich, on ma już swoje lata więcej niż ktokolwiek z was nawet razem wziętych więc nie zmienicie człowieka który jest podobny do Byka a w szczególności i tym bardziej jak wspomniałem wcześniej już nawet do ,,Złotego Byka"

Po drugie co robi obecnie Bóg ? Patrzy, spogląda na swój lud, obserwuje wszelkich tych którzy są godni dołączyć do uczty na Ślub Niebiański w Niebiosach, przy odpowiednich działaniach i duszach wybiera człowieka i daje mu możliwość dołączenia do samego Królestwa Bożego w którym znajdują się różne istoty nie tylko Anioły. Zadanie Boga jest znalezienie na swoje miejsce następcy ale żeby to zrobić musi to On poprzez działania ludzi albo nakłaniania ich tak jak było to w przypadku Jana Pawła II by zmieniali tor swojej przeszłości i przyszłości by tak na nowo powstawał nowy naród Galilejski poprzez jego działania, powstanie nowego narodu daje mu następce a co tym się tyczy kolejne tysiące lat w bezpieczeństwie i w normalnym życiu, jednak kiedy Ono nastąpi wówczas nikt już wtedy więcej nie umrze, bo będzie koniec samo powstanie nowego narodu mówi że w chwili jego zakorzenia, powstania tak silnego narodu jak silne drzewo z korzeniami jeśli wytrzyma ataki i przemoce, czyli koniec świata w sumie to będzie dowód powstania narodu Galilejskiego lecz by to zrobić najpierw czyli rozpocząć koniec świata my ludzie musimy dojrzeć do prawdy, obecnie większość z nas nawet nie wie jak prawdziwie żyć by mieć szczęście i wzajemny dobrobyt dla wszystkich tym samym wspierając innych oraz siebie.

Nie zdołacie zauważyć istoty większej od kosmosu, od wszechświata, powiedzieć wam jak wielki on jest ? wyobraźcie sobie Boga jako jednego człowieka, cały świat jak jedną istotę doskonalszą we wszystkim i największą jaka kiedykolwiek istniała, pomyślcie sobie że nasz wszechświat to jak komórka w jego żyle, jak jedna z wielu komórek które on posiada w sobie, on żyje nie tylko nam, czy potraficie sobie teraz wyobrazić  jak wielki on jest ? To oznaczałoby w sumie że my jesteśmy w nim a on w nas bo jest częścią nas, on nas słyszy, czuje nasze bicia serca i inne, pomyślcie sobie że nie ma granicy wszechświata, ta próżnia jest jak przestrzeń bez dna bo w końcu jak jesteś Bogiem twoje ciało fizycznie zarówno duchowe nie musi być z kolei nieco ludzkie po części prawda ? Jak było napisane Bóg nie lubi kadzielnicy może to oznacza tym samym że ten dym nie tylko rani płuca nasze ale też jego, może to go też rani ? Hm ?

Zadacie pewne pytanie to zatem jak wyjaśnisz że jego postać pojawiała się przy innych osobach ? Może to była postać duchowa poprzez skupiona przez jego moc, mówiąc prościej jego ogromne ciało koncentruje się i tworzy idealne ciało duchowe które może zobaczyć tylko osoba która została wybrana przez niego, jego moc jest tak wielka że przytłacza w końcu to Bóg a nie Jezus czy Anioły.

Dlaczego Bóg was nie słucha ? Bo nie pomaga za darmo, jeśli chcecie coś od niego musicie zapłacić, nie pieniędzmi to nie jego waluta Bracia i Siostry no co wy ?

Jego jedyna waluta to miłość dla innych, im więcej czynisz dla innych, im bardziej poświęcasz się innym poprzez własnoręczne uczynki nie poprzez czyjeś ręce tylko swoje własne wówczas z czasem uzyskujesz cząstkę jego mocy za co za tym idzie, im więcej uzbierasz tym więcej i większe będziesz miał poparcie, jednakże zapamiętajcie jeśli Bóg wyczyta iż robicie to dla siebie to wszystko rozleci się jak dom z kart, wszystko stracicie, On potrafi dostrzegać wszelkie kłamstwa i prawdy, zna nas wszystkich lepiej niż my wszyscy siebie nawzajem dlatego oszukanie go albo nie działanie z nim to dla niego norma, norma która przeważająco kończy się śmiercią samej duszy[ myślicie że dusza jest nieśmiertelna ? Pff nic bardziej mylnego.]

Bóg pragnie byśmy odkryli sekret przetrwania w samej rzeczywistości, to ,,współpraca"

Każdy z was może wymyślać bajki ale żaden z was nie zaprzeczy temu że każdy kto jest w niebezpieczeństwie musi współpracować z innymi osobami by przetrwać jeśli działa odwrotnie to jak sami wiemy ma niskie szanse na przetrwanie, i oto chodzi o naukę. Bóg chce byśmy nauczyli się kochać siebie nawzajem, współpracować, chce byśmy mieli wolną wolę i wybierali nauczyli się wybierać między dobrem a złem, dopóki razem nie zaczniemy działać to nie dziwicie się że teoretycznie ma nas w dupie i nie ingeruje w nasze poczynania, w końcu jak sam Jezus powiedział to przez niego wszystko przechodzi aż do dni ostatecznych, ponieważ modlitwy nie działają to oznacza że zostało mało czasu kto wie może kilkadziesiąt lat a może kilka tylko ale na pewno mniej niż setka.

Użytkownik Derkneid edytował ten post 21 grudzień 2018 - 01:48

#83 Gość_nicram1985_*

Gość_nicram1985_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2018 - 12:31

Jeśli ktoś uważa, że rozumie Boga to nie rozumie Boga. Od jakiegoś czasu interesuje się mechaniką kwantową i dla mnie wiara to nie są klapki na oczach. Z każdej kultury, każdej religii można wziąć coś co nas przybliża do zrozumienia istoty Wszechświata. Ja w kieszeni noszę jednocześnie Yin Yang i krzyżyk. Czasem chodzę do kościoła aby się wyciszyć. I co mi ktoś zrobi? Może mnie postraszyć piekłem najwyżej. Czasy stosów minęły. Swoją wiarę zostawiam dla siebie. Mam specyficzne (choć coraz bardziej popularne) spojrzenie na Wszechświat. Ale nie chodzę i nie "nawracam". Nie mam monopolu na prawdę objawioną, jak choćby Świadkowie Jehowy.

#84 Gość_MartwyDuch_*

Gość_MartwyDuch_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2018 - 12:43

Bóg umarł zabity przez głupotę ludzką. 

#85 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:18

Mam nadzieję ze bóg nie istnieje. Bo jeśli by istniał, to świadczyło by o nim że jest potworem, skoro może w jednej chwili zakończyć całe zło na świecie, a mimo to tego nie zrobi. Co więcej, ponoć jest wszechwiedzący, więc tworząc świat wiedział o wszystkim co się wydarzy. O każdej krzywdzie jaka kiedykolwiek kogokolwiek spotka. A mimo to stworzył świat i pozwala na zło o którym wiedział że się wydarzy. Podsumowując - jeśli załóżmy że bóg istnieje i jest wszechmocny, automatycznie dostajemy winnego całego zła na świecie.

#86 Gość_nicram1985_*

Gość_nicram1985_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:27

Mam nadzieję ze bóg nie istnieje. Bo jeśli by istniał, to świadczyło by o nim że jest potworem, skoro może w jednej chwili zakończyć całe zło na świecie, a mimo to tego nie zrobi. Co więcej, ponoć jest wszechwiedzący, więc tworząc świat wiedział o wszystkim co się wydarzy. O każdej krzywdzie jaka kiedykolwiek kogokolwiek spotka. A mimo to stworzył świat i pozwala na zło o którym wiedział że się wydarzy. Podsumowując - jeśli załóżmy że bóg istnieje i jest wszechmocny, automatycznie dostajemy winnego całego zła na świecie.

Ateiści pojmują "Boga" tak samo jak chrześcijanie. I to jest główna przeszkoda w poznaniu jego. Bóg to nie dziadziuś z brodą na tronie. No ale jak już mówiłem, nie będę tutaj nauczał o strukturze Wszechświata. Nie jestem Jehowy i nie znam zamiarów Siły Wyższej. I nie mam też doświadczeń z poprzednich wcieleń jak niektórzy😋

#87 Le Pentrec

Le Pentrec

Napisano 21 grudzień 2018 - 16:32

Ateiści pojmują "Boga" tak samo jak chrześcijanie. I to jest główna przeszkoda w poznaniu jego. Bóg to nie dziadziuś z brodą na tronie. No ale jak już mówiłem, nie będę tutaj nauczał o strukturze Wszechświata. Nie jestem Jehowy i nie znam zamiarów Siły Wyższej. I nie mam też doświadczeń z poprzednich wcieleń jak niektórzy

A to ja nie wiem, nie zaliczam się sni do jednych, ani do drugich. Zauważyłem tylko że chrześcijańska wersja boga jest niekorzystna dla samego boga i przeczy samej sobie.

#88 titanic

titanic

Napisano 21 grudzień 2018 - 17:31

Jeżeli istnieje...

to jak mógł stworzyć "coś" tak genialnego, a jednocześnie tak " to"  spie..olić ?

Pan Bóg musi mieć dwubiegunówkę. 

CHAD- ...i wszystko jasne...?                                                                                                                  

Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#89 Complicated_85

Complicated_85
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 21 grudzień 2018 - 17:33

Jeżeli istnieje...

to jak mógł stworzyć "coś" tak genialnego, a jednocześnie tak " to"  spie..olić ?

Pan Bóg musi mieć dwubiegunówkę. 

Ale mnie rozśmieszyłeś :D.

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk". 

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#90 Derkneid

Derkneid
  • Gadu-Gadu:Brak
  • Imię:Bezimienny

Napisano 22 grudzień 2018 - 02:04

Bóg cały czas istniał, jego błędy nie były przypadkowe zrobił to specjalnie bo chciał przeprowadzić swój test sprawdzający dotyczący naszej więzi z nim, mówiąc dla was krótko w 7 dniu swojej przerwy on nie uciekł tylko poleciał w swojej formie duchowej do próżni i stworzył planety, jest napisane w każdej księdze że stworzył ,,GWIAZDY" lecz nie planety mógł teoretycznie stworzyć puste galaktyki które jak sami wiemy mogły rozpocząć jego test, jego test względem nas był prosty, chciał sprawdzić jak długo będziemy w stanie opierać się złej woli węża, co prawda przewidział go i nie zrobił nic bo chciał zobaczyć czy się oprzemy mu, jeśli obalilibyśmy złą wolę węża to On stworzyłby oprócz naszego życia na Ziemi inne cywilizacje, zaś my bylibyśmy tymi pierwszymi jego dziećmi, jednak tak się nie stało dlatego każda planeta nie ma w sobie życia oprócz naszej, dlaczego ? bo to mogło tylko zwiększyć zasięg wojen i większy byłby rozlew krwi na masową skalę. Chciał by powstał taki świat, co prawda wielka zapłata za to jest ale spójrzcie z innej strony powstał jego Syn i nie tylko On, więcej osób zmarło niż poszło do Ziemi Obiecanej, ale zdajesz sobie sprawę z tego że ,,Ying i Yang" to ta sama religia stworzona przez Boga jak Chrześcijaństwo nie ? ,,Ying i Yang" to ,,Jasność i Ciemność" ,,Dobro i Zło" Jezus i Antychryst(Organizacja tworząca go)" Obecnie chrześcijaństwo i inne wierzenia podupadły przez ślepą strukturę Kościoła która stała koło najbogatszych ludzi ogarniętych rządom i egoizmem, jest znacznie odwrotna od Katolicyzmu, a nazywa się ,,Satanizm" masz dowody ? A czy zamordowany świadek i jego wcześniejszy wywiad może być dowodem ? Oraz to że jego namiar na organizację władającą światem rzeczywiście istnieje ? Wy możecie mówić sobie ciągle że jego nie ma, a i tak Oni mają wasze zdania w dupie bo właśnie cząstka struktury Kościelnej zawierza w Satanizm i jest blisko z bogaczami, każdy powie wam to samo ,,światem rządzi pieniądz" a kto zatem rządzi Bogaczami jak myślicie ? Jakby ktoś był ciekawy dotyczący tożsamości tego świadka to tutaj macie jego wywiad w którym podaje jak działa, system, jak są popełniane błędy obliczeniowo, i kto tak naprawdę rządzi światem, i jak spostrzegają na nas z góry, jego dziwna i niespotykana śmierć (prawdopodobnie zabójstwo) nastąpiła po dwuczęściowym wywiadzie.

https://www.ekspedyt...ego-finansisty/

Użytkownik Derkneid edytował ten post 24 grudzień 2018 - 10:47