Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Jak ulepszyć seks

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 luty 2017 - 23:20

Hej znalazłem na onecie fajny artykuł . Podaje link https://www.sympatia...=trescired_0221

jakbym złamał jakieś prawa autorskie to usunę

Czy w związku można ponownie wskrzesić namiętność? I jak ulepszyć seks, by dawał nam satysfakcję?

Przede wszystkim aby otworzyć się na seks, potrzebujemy otworzyć się na przyjemność. W końcu po to się kochamy.

Dlatego trenuj!

Pomocne ćwiczenia:

* Pracuj z destrukcyjnymi przekonaniami

Jeśli dostrzegasz u siebie pewien opór w kwestii dostarczania sobie przyjemności - możliwe, iż stoją za tym jakieś przekonania (prawdopodobnie nabyte). Np. "że na to nie zasługujesz" lub też "że na przyjemność musisz sobie zapracować".

Takich destrukcyjnych przekonań może być bardzo wiele. Samej/samemu może być ci trudno je rozpoznać, a tym bardziej coś z nimi zrobić. Pomocny może okazać się fachowiec - psycholog albo psychoterapeuta.

* Każdego dnia zrób przynajmniej jedną dobrą i przyjemną rzecz dla siebie. Najlepiej też taką, za którą nie będziesz musiał/a płacić (wyjdź na spacer, wystaw twarz do słońca, wypij herbatę w ulubionej filiżance etc.).

* Raz na jakiś czas podaruj sobie tzw. rozkoszny dzień, podczas którego będziesz dostarczać sobie tyle przyjemności, ile tylko zdołasz.

* Regularnie się rozluźniaj i relaksuj. Pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju rozluźniające aktywności i treningi relaksacyjne.

Z PARTNEREM/PARTNERKĄ

Zasilajcie "my"

Jesteś ty. Jest twój partner. I jest coś co między sobą nazywacie "MY". To bardzo konkretny byt, który niestety, ale bez dokarmiania po prostu nie przeżyje. Jedna osoba też nie da rady zasilać go sama.

W "my" trzeba inwestować, bo inaczej się wypali. Jak możecie to robić? Choćby poprzez fakt robienia czegoś wspólnie. Lub też robiąc coś dla siebie nawzajem w imię "my". 

Wzbudzajcie chemię

Podstawowym mitem dotyczącej tzw. chemii jest przekonanie, że ta jest albo jej nie ma. I nic na to nie można poradzić.

Oczywiście - z jednymi ludźmi nam "klika", z innymi nie. Ale zakładamy, że z naszym partnerem kiedyś nam "kliknęło". Czyli baza jest. W takiej sytuacji to, co nazywamy chemią, można umiejętnie wywołać i wzmacniać. Jak? Głównie poprzez otwartość i pomysłowość.

c785d7d5e8222e1ae4942ee6fb0c5eed,0,36,0.

Pomocne ćwiczenia:

* Systematycznie poszerzajcie swoją strefę komfortu w seksie. Spróbujcie wyrażać siebie swobodniej.

* Patrzcie na siebie podczas uprawiania miłości. To nadzwyczaj niedoceniana technika seksualna. Otwarte oczy łączą kochanków na poziomie emocjonalnym. Wzmacniają też przeżycia i doznania.

* Wprowadźcie wspólne oddychanie jako element seksu.

* Okazujcie sobie uczucia i namiętność na wszelkie możliwe sposoby.

* Dawajcie sobie dowody akceptacji i uznania dla każdej części waszego ciała.

* Chwalcie. Tylko konkretnie i bez porównań. Kiedy komplementujecie partnera w seksie, odnoście się mniej do jego umiejętności, a bardziej do waszego doświadczenia zmysłowego i emocjonalnego. Opisujcie rodzaj przyjemności, jakiej partner wam dostarcza.

* Wprowadźcie do seksu trochę humoru i trochę sakralizacji. Dobry seks tego wymaga.

Rozmawiajcie

Nie tylko oczywiście o seksie, bowiem rozmawianie pogłębia więź i bliskość. Ale w sprawach seksu komunikacja też jest niezbędna. Niestety, bez rozmawiania o seksie nie będzie doskonalenia go. Po prostu, aby coś się zmieniło, ludzie potrzebują się porozumieć.

A żeby się porozumieć, trzeba ze sobą rozmawiać. Dlatego zadawajcie sobie pytania o seks i bycie razem. Zalegające emocje załatwiajcie na bieżąco. Pamiętajcie, że gra wstępna zaczyna się na wiele godzin przed północą.

Na to, czy chcecie się ze sobą kochać, ma wpływ nie tylko to, jak partner pachnie czy wygląda, ale przede wszystkim to, jakie macie między sobą emocje. Lekceważenie emocji w sprawach seksu sprawdza się tylko w przygodach na jedną noc. Związki wymagają troski o emocje.

Dotykajcie się

Potrzebujemy dotyku. To nasza najbardziej pierwotna potrzeba. Ludzie bez dotyku umierają - dosłownie. Dla przeżycia bywa on czasem ważniejszy niż jedzenie. Dotyk to też podstawowe medium porozumiewania się w seksie.

Przez dotyk wyrażamy emocje. Dotykiem możemy zbliżyć się do siebie, zmienić nastrój. Zróżnicowany dotyk zmienia jakość seksu i przeciwdziała nudzie. Jednym słowem - dotyk jest ważny.

Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że jeśli istnieje jakiś klucz do kobiecej i męskiej seksualności, to jest nią właśnie uważny i świadomy dotyk. Dlatego dotykacie się - dużo, w zróżnicowany sposób i zawsze z pozytywna intencją.

Nie unikajcie dotyku konkretnego i zdecydowanego, w którym czuć siłę, pewność i namiętność.

#2 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2017 - 11:03

Wszystko i fajnie i pięknie, ale w moim osobistym odczuciu, w tej delikatnej materii, jaką jest sfera seksualna człowieka, najlepiej nie trzymać się żadnych sztywnych zasad, a dać się ponieść spontaniczności oraz ponieść wodze fantazji:) Aczkolwiek rady fajne i dość pomocne.

#3 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 28 luty 2017 - 13:01

Wszystko i fajnie i pięknie, ale w moim osobistym odczuciu, w tej delikatnej materii, jaką jest sfera seksualna człowieka, najlepiej nie trzymać się żadnych sztywnych zasad, a dać się ponieść spontaniczności oraz ponieść wodze fantazji:) Aczkolwiek rady fajne i dość pomocne.

hej , ale to są rady dla tych co są 10 lat po ślubie, albo dopiero zaczynają  :rolleyes:

#4 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 28 luty 2017 - 22:52

Tomku, ehem, że tak powiem, nie liczę na jakąś dogłębną analizę motywów twojego postepowania, ale możesz mi wyjaśnić dlaczego chciałeś się tym podzielić? ;)

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#5 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 11:02

bo było na onecie, a ja czuje się odpowiedzialny za sprawy sexualne na forum :)

o właśnie dowiedziałem się że już nie jestem odpowiedzialny za sprawy seksualne :D

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 01 marzec 2017 - 11:22

#6 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 23:07

A, to pochwalam, pochwalam   :P :lol:

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#7 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 05:17

też kiedyś chciałem być męczennikiem i nawet byłem, to była dopiero przepaść bez dna, ale do rzeczy: jeśli przeszkadzam w cierpieniu to przepraszam, temat sam się usunie jak nikt już tu pisać nie będzie.

Cieszę się że dzięki temu tematowi mogłeś wyrazić swoją agresję, to takie terapeutyczne było ...

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 02 marzec 2017 - 05:43

• Ruda78 lubi to

#8 Ruda78

Ruda78

Bywalec

• Bywalec
  • 607 postów
  • Imię:Anna

Napisano 02 marzec 2017 - 06:42

Wypierdalaj z tym tematem

Marudzisz ,że brakuje Tobie bliskości a temat seksu jest bee
Chyba masz z tym duży problem i jakieś ograniczenia
Wiesz ,że to przyjemność ? Wiesz jak działają endorfiny ?
Na pewno lepiej niż alkohol !!!
I wiesz ,nie ma po tym kaca :)
  • Tomcio8484 lubi to

#9 emzet

emzet

Bywalec

• Administrator
  • 517 postów
  • Imię:Grześ

Napisano 02 marzec 2017 - 06:53

1. noone93 - ostrzeżenie za wulgaryzmy

2. Przenoszę do http://www.depresja....-miedzyludzkie/

3. Proszę szanować fakt, że dla niektórych użytkowników sfera seksualna jest czymś delikatnym, subtelnym, intymnym i czymś więcej, aniżeli sposobem na poradzenie sobie ze światem i rozwiązaniem wszelkich problemów. To tak ogółem - głównie skierowane do Tomcio8484.

ps.

a ja czuje się odpowiedzialny za sprawy sexualne na forum

mam nadzieję, że to żart.

`Twoja w tym głowa, burzyć i budować od nowa,
coś zaryzykować, nie chować głowy w piasek...`

#10 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 07:25

ps.

mam nadzieję, że to żart.

czemu żart? każdy lubi mieć jakiś swój temat w którym czuje się obeznany . Nie było by też dobrze jakby ten ktoś chciał swoją wiedzę trzymać tylko dla siebie

• odczepSię lubi to

#11 Gość_Lady Cassandra_*

Gość_Lady Cassandra_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2017 - 17:39

Ja tam mam swoje sposoby, żeby ulepszyć seks zaloty.gif wstyd.gif

#12 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2017 - 21:01

Ja tam mam swoje sposoby, żeby ulepszyć seks zaloty.gif wstyd.gif

Brawa za szczerość i otwartość :)

• WyrazyWspółczucia lubi to

#13 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 21:24

może warto się nimi podzielić na forum jeżeli okazały się skuteczne?

#14 Itari

Itari

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 278 postów
  • Imię:Lorenzo

Napisano 31 marzec 2017 - 21:31

Emotka wiele tłumaczy, moim skromnym zdaniem. :)

#15 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2017 - 21:36

kociku, czy ty nie j3stes nieletni, zeby sie tak znac?

#16 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 21:45

Mi zdjęcie profilowe i nick więcej tłumaczy, myślisz że mamy do czynienia z prawdziwą Dominą?

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 31 marzec 2017 - 21:49

#17 Heheszki

Heheszki

Bywalec

• Bywalec
  • 676 postów
  • Imię:G

Napisano 31 marzec 2017 - 21:51

To wystarczy mieć wiązane szpile do połowy uda, aby być Dominą?

• odczepSię lubi to

Ignore them tonight and you'll be alright 
We'll cast some light and you'll be alright

#18 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 22:00

To wystarczy mieć wiązane szpile do połowy uda, aby być Dominą?

no i jeszcze "Lady" na to wskazuje :) Przynajmniej sugeruje że Pani Kassandra lubi górnolotność :)

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 31 marzec 2017 - 22:01

#19 Heheszki

Heheszki

Bywalec

• Bywalec
  • 676 postów
  • Imię:G

Napisano 31 marzec 2017 - 22:06

Lady to mi się jakoś tak zachowawczo kojarzy. Bitch to by było bardziej w klimacie. Ale to prostackie.

Ignore them tonight and you'll be alright 
We'll cast some light and you'll be alright

#20 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 22:17

Lady to mi się jakoś tak zachowawczo kojarzy. Bitch to by było bardziej w klimacie. Ale to prostackie.

Bitch to można nazywać uległą, Dominy nazywają siebie często Laydy. Jednak przeczytałem opis Laydy Kassandry i  myślę, że jest zbyt lękliwa na Dominę, ale, ale, moc w słabości się doskonali, trzeba tylko chcieć :)

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 31 marzec 2017 - 22:18