Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suplementy na depresję i nerwicę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#81 Willow47

Willow47
  • Imię:Willow

Napisano 04 maj 2021 - 20:58

@amino możesz tak jak napisała @anche ale ja wole jednak przeciskać ten olej między zębami, on się rozlewa po języku i podniebieniu i początkowo to może być trudne do wytrzymania ale ja nie mam z tym większych problemów. To musi potrwać min 10 minut. Potem olej się wypluwa. Chodzi o to, że olej pozbiera wszelkie odpadki, zarazki itd. które mamy na języku, podniebieniu i zębach. 

• molenka lubi to
Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#82 amino

amino

Napisano 04 maj 2021 - 21:34

Dzięki dziewczyny bede testować. To z łupinami orzecha mnie zaskoczyło. Taki fajny barwnik do tkanin i do jajek na Wielkanoc a tu zęby wybiela :D w necie są nawet przepisy jak używać. Ale mam nadzieję, że nic sie nikomu nie pokiciało (a potem metoda kopiuj wklej poleciało w świat w milionach kopii) i naprawde wybiela a nie barwi jak skorupki jaj na śliczny czarny kolor  :lol:

• anche, Willow47 i Teraźniejszy lubią to

#83 anche

anche

Napisano 05 maj 2021 - 09:36

Dzięki dziewczyny bede testować. To z łupinami orzecha mnie zaskoczyło. Taki fajny barwnik do tkanin i do jajek na Wielkanoc a tu zęby wybiela :D w necie są nawet przepisy jak używać. Ale mam nadzieję, że nic sie nikomu nie pokiciało (a potem metoda kopiuj wklej poleciało w świat w milionach kopii) i naprawde wybiela a nie barwi jak skorupki jaj na śliczny czarny kolor  :lol:

ahaahahahahahaha

Jak coś to mam trochę kory orzecha włoskiego do oddania kupionego pod ten pomysł odkamieniania, ale odbiór w Warszawie :D

Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#84 amino

amino

Napisano 05 maj 2021 - 11:41

@anche dobry pretekst na wyprawę do Wawki i spotkanie  :P

#85 anche

anche

Napisano 05 maj 2021 - 11:49

Można :)
U mnie tylko jest taki myk, że weekendy mam w 95 % pracujące.

Mogę podesłać i pocztą w sumie. Jakby rozwinąć z tego patyla co jest obwinięta to na płasko wejdzie :P

A żeby też tak całkiem nie offtopować to dla osób które NIE ŁYKAJĄ JUŻ LEKÓW PSYCHOTROPOWYCH, a chciałyby wspomóc odbudowę procesów poznawczych (pamięć, koncentracja, uwaga) to polecam bakopę, ashwagandę, lecytynę, żeń szeń i miłorząb japoński. 

https://opieka-farma...ciwdepresyjnymi

INTERAKCJE Z LEKAMI PSYCHOTROPOWYMI

• Teraźniejszy lubi to
Linia Wsparcia (24h) 800 70 2222

Kryzysowy Telefon Zaufania (pon-pt, 14-22) 116 123

ITAKA centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (24h) 22 484 88 01 

ITAKA antydepresyjny telefon zaufania (pon i czw, 17-20) 22 484 88 01

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne 801 889 880 (codziennie, 17-22 opłata tylko za pierwszą minutę)

#86 Willow47

Willow47

Napisano 05 maj 2021 - 14:48

podrzucam jeszcze jeden artykuł:

http://www.psychiatr...neFirstNr92.pdf

• anche lubi to
Dołączona grafika

#87 robercik521

robercik521

Napisano 08 maj 2021 - 13:22

Kur..wa cos czuje ze tylko sznur mnie uratuje czuje jak egzystencjalny zywy trup mozg sie całkiem zresetował ze nie czuje juz nic, chyba umarłem :(

#88 Willow47

Willow47

Napisano 08 maj 2021 - 15:21

@robercik521 czy rozmawiasz ze swoim lekarzem???

Dołączona grafika

#89 Bevier

Bevier
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 maj 2021 - 20:00

siemanko - antydepresyjnie dziala witamina b a konkternie b3 czyli niacyna. ja biore b complex forte bo ma az 250 % zapotrzebowania dziennego niacyny i rzeczywiscie czuc efekt. antydepresyjny wplyw witaminy b odkryl podobno zalozyciel ruchu anonimowych alkoholikow gdy ci alkoholicy ktorzy rzucili alkohol zaczeli popadac w depresje nie wiem czy to prawda ale ja sie tak ratuje pozdrawiam

• anche i Willow47 lubią to

if u want ride dont ride white horse

#90 TruskawkoweCiastko

TruskawkoweCiastko
  • Imię:Jagoda

Napisano 25 maj 2021 - 11:17

Zauważyłam, że ostatnio mam straszne problemy z pamięcią. I zastanawiam się czy to z powodu leków czy ogólnie depresji. Zapominam hasła do telefonu, którego przecież używam kilkukrotnie w ciągu dnia a nagle nie potrafię sobie go przypomnieć, nie mam pojęcia jak odblokować telefon. Tak samo jest z wieloma innymi rzeczami, które powinny być takie naturalne bo wyuczone a ja nie pamiętam jak coś zrobić.

#91 sebastian86

sebastian86
  • Imię:Sebek

Napisano 25 maj 2021 - 16:32

Zauważyłam, że ostatnio mam straszne problemy z pamięcią. I zastanawiam się czy to z powodu leków czy ogólnie depresji. Zapominam hasła do telefonu, którego przecież używam kilkukrotnie w ciągu dnia a nagle nie potrafię sobie go przypomnieć, nie mam pojęcia jak odblokować telefon. Tak samo jest z wieloma innymi rzeczami, które powinny być takie naturalne bo wyuczone a ja nie pamiętam jak coś zrobić.

tez tak miewam. wkurzajaca sprawa.

#92 Teraźniejszy

Teraźniejszy
  • Imię:Anastazy

Napisano 27 maj 2021 - 15:18

@TruskawkoweCiastko ,, Mialem podobnie po odstawieniu leków przez jakiś czas , bardzo pomogły mi zioła i orzechy a zwłaszcza pistachio  :rolleyes: 

• anche i TruskawkoweCiastko lubią to

#93 robercik521

robercik521

Napisano 30 maj 2021 - 16:30

Mam to samo zamiast lepiej to jest gorzej...

#94 Moon73

Moon73

Napisano 31 maj 2021 - 23:01

U mnie to był jeden z objawów depresji. Nie pamiętałem podstawowych rzeczy, nie wiedziałem czasem, co było pięć minut wcześniej. Musiałem sobie kupić dużą korkową tablicę i na niej przyszpilałem karteczki z ważnymi rzeczami. Powiesiłem ją nad biurkiem na wysokości oczu, żeby nie zapominać. Mam taką teorię, że kłopoty z pamięcią w depresji to reakcja obronna organizmu. Miałem bowiem wrażenie, że mój mózg nie chce się przemęczać, że ma dość. Dlatego nie walczyłem z tym, raczej starałem się zapanować nad tą niedogodnością. Przyzwyczaiłem się do zapisywania na karteczkach, do ustawiania alarmów w smartfonie itd. Ale fakt, jest to wkurzające, szczególnie jak się zapomni PIN-u do karty w sklepie. Milion razy się go wklepuje, a tu stoisz i pustka w głowie :) 

• Willow47 i sebastian86 lubią to

#95 robercik521

robercik521

Napisano 19 czerwiec 2021 - 01:14

Z tym zapominaniem haseł kont to ja mam to samo i w ogole nic nie pamiętam tego co robiłem 5 minut temu

#96 Willow47

Willow47

Napisano 21 czerwiec 2021 - 22:09

Witaminy z grupy B i kwasy omega dobrze wspomagają procesy pamięciowe. 

Jest też taki suplement eyeQ. Poleciła mi go pani pedagog przed maturą córki, wspiera procesy myślowe.

Dołączona grafika

#97 Bevier

Bevier

Napisano 22 czerwiec 2021 - 12:10

chyba nie ma czegos takiego

ja po wspieraniu sie

witamina d cynkiem witaminą b magnezem kurkumina bazylia szenszeniem

zrezgynowalem z wszystkiego 

wydaje mi sie ze to dziala na zasadzie placebo

moge sie jednak mylic

• Tawak lubi to

#98 lonewolf pat

lonewolf pat

Napisano 24 czerwiec 2021 - 22:32

Z rzeczy które wiem że działają, to kwas foliowy i witamina d, ale dopiero w potężnych dawkach, nawet 10-15000 jednostek. Z witamin i reszty które działają, ale nie bezpośrednio na nasz nastrój - magnez, witaminy z grupy b, cynk (choć bywa toksyczny), potas, aminokwasy (w tym glutamina), omega i kilka innych. Jest tylko jedno ale - stężenia na naszym rynku są o dupę potłuc, żeby działało, trzeba brać dawki proporcjonalne do wagi i warunków przyswajania, co na ogół znacznie odbiega od aptecznych/producenckich zaleceń.

#99 Zołza

Zołza
  • Imię:D

Napisano 25 czerwiec 2021 - 13:37

Dzięki informacjom zdobytym między innymi tu na forum, wzbogaciłam mój zestaw witamin (D3+K2, B12, B complex, C) o ashwagandę rano i l-tryptofan wieczorem. Oczywiście nadal biorę też lek (parogen). Ważne jest branie systematycznie, żeby widzieć efekt jakiś, ja biorę codziennie po śniadaniu, a trypto po kolacji.

#100 Bevier

Bevier

Napisano 11 lipiec 2021 - 05:47

suplement który naprawdę pomaga pluszzzz multiwitamina + żeń-szeń jedna tabletka dziennie

dzięki @anche

• anche i Teraźniejszy lubią to