Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trittico - pomaga?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 t34

t34

Napisano 19 luty 2017 - 08:50

lekarz wypisał mi to na depresję, problemy ze snem i stany lękowe.  Biorę to na razie ok tygodnia ale poza lepszym spaniem to w aspekcie  lęków i depresji to większej zmiany  na razie nie widzę. MOżecie napisać coś o tym leku? lekarz mówił że leczenie może trwać i pół roku nawet więc muszę być cierpliwy, ale z racji tego ze dopiero zacząłem się leczyć to  jeszcze nei wiem jak do tego podchodzić i czy sugerować coś lekarzowi  czy nie. Z tego co mi się udało wyczytać trittico jest słabym lekiem na depresję - bardziej na bezsenność i stany lękowe więc w sumie dobrze by było czymś to uzupełnić bo  jak mi zwiększy dawke to całkiem mnie uśpi a to 75mg to nie wiem czy mi coś pomoże na depresję

Użytkownik t34 edytował ten post 19 luty 2017 - 08:53

#2 norika

norika

Napisano 19 luty 2017 - 14:13

Ja z trittico mam bardzo przykre doświadczenia. Jest reklamowany jako bardzo łagodny lek, ale uzależnia. Brałam go przez 4 lata w dawce 75 - 100. W grudniu ubiegłego roku, po odstawieniu przeżyłam prawdziwy koszmar. Przez ponad 2 miesiące męczyłam się z bardzo przykrymi objawami fizycznymi i psychicznymi... Nigdy więcej!

#3 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2017 - 14:50

Ja osobiście tego leku nie znam, ale jako że zgłębiam ostatnio tajniki farmakologii, lek ten nie ma zbyt dobrych opinii w internecie. Należy do grupy SARI, więc nie do tej powszechnie przepisywanej jako leki pierwszego rzutu SSRI. Myślę, że to, czy Ci pomaga odczujesz w pełni w przeciągu dwóch najbliższych tygodni - najszybciej. Pełnia działania objawia się po około 6 tygodniach. Jak nie ma poprawy, wtedy powinna nastąpić zmiana leku przez lekarza.

• norika lubi to

#4 norika

norika

Napisano 19 luty 2017 - 15:02

SSRI czy SARI - dla mnie to jedna trucizna :) Ale zaznaczam - to moje zdanie i oczywiście, nie chcę nikogo odwodzić od leków, które ma przepisane przez lekarza.

#5 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2017 - 15:07

SSRI czy SARI - dla mnie to jedna trucizna :) Ale zaznaczam - to moje zdanie i oczywiście, nie chcę nikogo odwodzić od leków, które ma przepisane przez lekarza.

Jeszcze SNRI, NDRI, DRI:DDD Troszku tego jest:)

Swoją drogą pamiętam, jakoś na samym początku mojej przygody z leczeniem u psychiatry, jak na mój bunt na branie leków i stwierdzenie, że jeszcze jest deprim czy coś w tym stylu, lekarz powiedziała, że owszem, mogę brać ziołowe, ale żebym się nie dziwiła, jak dalej będę leżała na łóżku w jakimś ciemnym kącie. 17 lat miałam wtedy chyba..

#6 norika

norika

Napisano 19 luty 2017 - 15:17

Simple no własnie, diabli mnie biorą na takie działania lekarzy! 

#7 norika

norika

Napisano 19 luty 2017 - 15:18

Ja nie brałam deprimu, ale podobno nie jest zły. I od takich środków powinno się zaczynać , a nie od razu walić chemię.

Użytkownik norika edytował ten post 19 luty 2017 - 15:18

#8 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2017 - 15:21

Deprim dałam dla przykładu i niejako zrobiłam im kryptoreklamę, ale niech mają, a co tam! Pamiętam, że pytałam się o lek ziołowy, reklamowany wtedy w TV.

#9 norika

norika

Napisano 19 luty 2017 - 15:24

Bo to był taki lek na początku znany w Polsce, potem pojawiły się inne L-ryptofan, szafran i inne. Naprawdę jest w czym wybierać, a nie od razu truć się chemią.

#10 Głos z doniczki

Głos z doniczki
  • Imię:Damian

Napisano 19 luty 2017 - 18:15

Czy Trittico pomaga? Może tak, może nie... Ja biorę i czuję poprawę, ale nie powiem Ci, czy to sprawa Effectinu, czy Trittico, czy jednego i drugiego. Trzeba pamiętać o tym, że nie na każdego lek zadziała dobrze. To tak jak np. z lekami przeciw bólowi głowy. Jednemu pomaga Etopiryna, a drugi nie chce o niej słyszeć, bo woli jakiś ibuprofen. Kwestia doboru leku do człowieka. :)

#11 t34

t34

Napisano 19 luty 2017 - 18:41

No dobrze. Dzięki. Z depresją problemy mam od kolkunastu lat, lae ostatnio zaczęło się to pogłębiać i zacząłem leczenie. Poczytałem trochę o lekach i zdziwiłem się że te antydepresanty efekt dają dopiero po kilku tygodniach. Nie miałem o tym pojęcia. Przypuszczam że u większości w tym czasie deprsja sama się cofa i nikt nie wie ile w tym zasługi  tego że ktoś zmienił sytuację życiową a ile leku. No nic... poczekam. Zobaczymy. Na razie tyle dobrego że mogę normalnie jeść i stany lękowe znacznie się osłabiły, ale to raczej wynik  tego że rozwiązałem kilka spraw. A po za tym to nastrój dalej  depresyjny. Ta przeklęta choroba potrafi zdezorganizować życie lepiej niż niejedna ułomność czysto fizyczna.

Mimo wszystko nie zgodzę sie że leki dostępne bez recepty  poradzą sobie z chorobą. 

#12 Doma

Doma
  • Imię:Hania

Napisano 21 luty 2017 - 11:03

Jeśli chodzi o trittico - to brałam na początku leczenia, ale niewiele pomógł. Owszem - w nocy spałam, ale i w dzień byłam półprzytomna i ogólnie źle się czułam. Męczyłam się coraz bardziej (nie wiem czy był to skutek leku czy tego, że on po prostu na mnie nie działał i pogłębiała się depresja.). W każdym razie skończyło się na tym, że lekarz przepisał mi inne leki. Niestety te również nie zadziałały. I tak jeszcze kilka "podejść". Ostatecznie stanęło na czwartym z kolei leku, który trochę pomógł. Nie jest idealnie, ale na pewno lepiej niż było. Trzeba też pamiętać, że każdy człowiek jest inny - i ten sam lek może działać inaczej na każdego. Może akurat trittico Ci pomoże. Poczekaj jeszcze kilka tygodni - tydzień to trochę za krótko, żeby powiedzieć czy coś "zaskoczyło". Pozdrawiam!

#13 Adrian_31

Adrian_31
  • Imię:Adrian

Napisano 19 marzec 2017 - 19:18

jak w temacie. przyjmuje 50mg, dobrze mi sie po tym śpi, ciekaw jestem waszych opinii bo biore dopiero przez miesiac

#14 Głos z doniczki

Głos z doniczki
  • Imię:Damian

Napisano 19 marzec 2017 - 21:56

U mnie ciężko wyrazić opinię o jednym leku, bo biorę Trittico i Effectin, ale... to prawda - śpi się fajnie, koszmary nie dokuczają, sen nie męczy. Bierzesz wieczorem tak jak ja?

#15 Adrian_31

Adrian_31

Napisano 20 marzec 2017 - 07:37

U mnie ciężko wyrazić opinię o jednym leku, bo biorę Trittico i Effectin, ale... to prawda - śpi się fajnie, koszmary nie dokuczają, sen nie męczy. Bierzesz wieczorem tak jak ja?

Biore wieczorem, na poczatku dzialal fajnie, ale teraz znowu glupie sny powrocily

#16 Adrian_31

Adrian_31

Napisano 20 marzec 2017 - 16:32

Co sądzicie o tym leku? Bral ktos?