Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z pamiecia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów
  • Imię:Szymek

Napisano 19 styczeń 2017 - 20:52

Witam zalozylem ten temat gdyz mam depresje juz od 4 miesiecy . Mam bardzo powazne problemy z pamiecia ktos cos mi powie a ja zachwile nie pamietam juz co mi powiedzial przez co sie izoluje od ludzi z duszy towarzystwa stalem sie calkowitym odludkiem gdyz nie mam zadnych mysli w glowie i kompletna pustka nie mam o czym rozmawiac ze swoimi znajomymi :( czy tez tak macie

#2 kinga21

kinga21

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 51 postów
  • Imię:Kinga

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:22

Co do pamięci to tak. Co chwile muszę zmieniać hasła bo nie pamiętam, czasami nie pamiętam, że coś zrobiłam że powiedziałam coś. Co do towarzystwa... To mam paniczny lęk, że nie będę miała o czym rozmawiać ze znajomymi. Więc się izoluje. Pani psycholog powiedziała, że czasami milczenie jest dobre i to świadczy o dojrzałości relacji. Czasami nie ma o czym rozmawiać i to jest zrozumiałe. Własnie nie taki chwilowy brak tematu psuje relacje a ignorowanie, odsuwanie się od drugiej osoby. Moi bliscy znajomi wiedzą o mojej przypadłości i to dużo ułatwia. Są bardziej wyrozumiali. Może warto trochę im nakreślić sytuację? Nie mówie wszystkim, ale najbliższym.

#3 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów
  • Imię:D

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:43

na pamięć, koncentracje możesz brać lucetam. Mi to przepisał psychiatra i fajnie się sprawdzało :)

#4 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:30

Dlugo juz kinga sie tak meczysz z ta depresja ?bo ja juz czasem trace nadzieje ze te problemy z pamiecia i koncentracja wkoncu sie skoncza :(

Użytkownik Szymi edytował ten post 19 styczeń 2017 - 23:32

#5 kinga21

kinga21

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 51 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:36

Mój stan trwa ogólnie 3 lata, ale umiałam z tym żyć. Pogorszenie niestety nastąpiło kilka miesięcy temu. Od 2 miesięcy biorę leki. Ale problemy z pamięcią mam od bardzo dawna. Koncentracji też mi brakuje. Na razie jedyne co to widzę lekką poprawę w samopoczuciu. Chociaż w tym momencie nie bo mam kilka problemów ale przez chwile było lepiej. Co do pamięci i koncentracji to myślę, że przyjdzie z czasem. Jeszcze za wcześnie na poprawę (dopiero 2 miesiące się leczę, nie chodzi mi że 3 lata to krótko).

#6 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:37

Znajomi to juz wiedza po tak dlugim czasie izolowania sie to wiedza ze cos jest nie tak . Ale to jest masakra ide na dyskoteke a tu brakuje tematow zeby z kims pogadac kompletnie jakby pustka w glowie

#7 kinga21

kinga21

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 51 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:44

Ale sam fakt że wychodzisz na tą dyskotekę to sukces. Bo masz siłę wyjść, chcesz się integrować. A to już dużo

#8 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:49

A jak to z ta pamiecia i koncentracja to samo wraca czy to trzeba cos ku temu robic czy to samo przychodzi ? Bo ja bylem po dosc ciezkiej depresji gdzie dostalem sie na odzial zamkniety bo mialem proby samobojcze a teraz juz 4 miesiace ponad i ta pamiec nadal taka beznadziejna

#9 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:52

Ale tak poza dyskoteka to sie z nikim nie spotykam a jak to u cb wyglada ?

#10 kinga21

kinga21

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 51 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 00:35

Ciężko mi na to odpowiedzieć. Wydaje mi się, że jednak trzeba wspomóc, nawet głupią lecytyną. Ja się zmuszam do spotkań, wychodzę byle nie siedzieć w domu. Nie myśleć ciągle, zwariowalabym. Mimo że czasami nie chce to idę bo wiem, że wtedy nie zrobię nic głupiego

#11 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:08

Ty przynajmniej o czyms myslisz ja o niczym nie mysle tak jakby mi mozg obumarl

#12 kinga21

kinga21

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 51 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:17

Czasami myślenie jest gorsze. Rozpamiętywanie, zastanawianie się czemu ja, co jest ze mną nie tak itp.

#13 Camus

Camus

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów
  • Imię:Macoej

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:09

....Hmmm... Ja złapałem się właśnie na hasłach. Mam bardzo podobne hasła i ostatnio często musiałem sobie pomagać opcja odzyskiwania haseł. Złapałem się też na tym że mówię coś np. Do żony i ... Pustka. Chce powiedzieć no. "Gdzie jest... No ten????...." Bo nie wiem... Jakbym nie potrafił/zapomniał słowa? Żonę to strasznie denerwuje a ja tłumacze się że jestem zmęczony. Nie wiem czy sam siebie oszukuje?

#14 Didi

Didi

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 235 postów
  • Imię:Daria

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:57

Ja mam tak, że np. Jak chodzi o dalsze wspomnienia to niektóre bardzo dokładnie pamiętam, a gdzieniegdzie mam taką dziure, że nic nie pamiętam. Czesto zapominam o tematach rozmów, musiałam zacząć prowadzić kalendarzyk jeśli chodzi o jakies wizyty lub wydarzenia. Ale myślę że nie jest najgorzej.

#15 Camus

Camus

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 26 postów
  • Imię:Macoej

Napisano 27 styczeń 2017 - 06:45

Zawsze jest szansa że to tzw. SKS :)))

#16 korat

korat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 28 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 23:28

Ja mam tak, że np. Jak chodzi o dalsze wspomnienia to niektóre bardzo dokładnie pamiętam, a gdzieniegdzie mam taką dziure, że nic nie pamiętam. Czesto zapominam o tematach rozmów, musiałam zacząć prowadzić kalendarzyk jeśli chodzi o jakies wizyty lub wydarzenia. Ale myślę że nie jest najgorzej.

To jakoś musi dotykać jednych rodzajów pamięci bardziej niż innych. dobrze pamiętam dzieciństwo, ale od liceum jak jakąś słabą telenowelę. Z kolei gdy coś wymaga analizy, to intuicyjnie kojarzę  jaka powinna być odpowiedź, ale w szczegółach nigdy nie pamiętam skąd co się wzięło, od kogo pochodzi i jak się nazywa, 

#17 Igor46

Igor46

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 120 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 31 styczeń 2017 - 14:14

Mam tak samo szumi. Odsunęłem się od znajomych . Zamknelem się w skorupie ale wcześniej tak jak mówisz dusza towarzystwa zarciki itd. Teraz walka z każdym dniem . Brak zmysłu wonii . Jedzenie na siłę itd. Od połowy grudnia tak mam. Na antydepresantach dopiero drugi tydzień . Narazie bez zmian. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce

Użytkownik Igor46 edytował ten post 31 styczeń 2017 - 14:17

#18 Szymi

Szymi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:56

Tez tak masz ze sie nie spotykasz ze swoimi znajomymi bo nie masz poprostu z nimi o czym rozmawiac przez ta pamiec ?

#19 lewy12

lewy12

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 grudzień 2017 - 13:12

Szymek, a ile masz lat? Kwestia depresji i leczenia psychiatrycznego to jedno, ale może warto tez sprawdzić inne przyczyny? Na przykład skłonności genetyczne do takich problemów?  Bo wtedy leki od psychiatry tylko mogą zaszkodzić a nie pomoc :/ Sa na to test, np. na APOE.