Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DLACZEGO TAK?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 norika

norika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 130 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:00

Jestem tu dopiero od trzech dni, ale rzuciły mi się w oczy pewne, dość niezrozumiałe dla mnie sprawy. Zauważyłam, że większość użytkowników nie podaje nawet swojej płci, nie mówiąc już o imieniu czy miejscu zamieszkania. Przecież po takich informacjach trudno jest kogoś zidentyfikować! Nie rozumiem tych obaw. Rozmawiam nieraz z kimś na czacie i nie wiem nawet czy to mężczyzna czy kobieta i czy pisać  np. "zrobiłeś" czy "zrobiłaś". A może admini powinni coś tu zrobić i wymagać chociaż określenia napisania swojej płci w profilu? Co o tym sądzicie?

#2 Głos z doniczki

Głos z doniczki

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 108 postów
  • Imię:Damian

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:18

Niekoniecznie są to obawy ;) . Może zwyczajnie ktoś zapomniał, albo nie chciało się dłubać w ustawieniach. Ten temat bardziej pasuje tutaj: http://www.depresja....rum-techniczne/

P.S. Ustaw sobie jakiś avatar, bo w tym standardowym, to widać taki bardziej męski kontur ;) .

• molenka, frajer i odczepSię lubią to

#3 norika

norika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 130 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:32

A mnie się wydaje, że to jednak sprawa anonimowości. Ustawienie płci w profilu jest proste jak drut. :)

#4 norika

norika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 130 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:33

A co do działu - nie będę zakładać dwóch identycznych wątków, a żeby przenieść ten - tylko admini mogą to zrobić.

#5 Głos z doniczki

Głos z doniczki

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 108 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:51

A mnie się wydaje, że to jednak sprawa anonimowości. Ustawienie płci w profilu jest proste jak drut.

Ale nie ma tego pola podczas rejestracji w ogóle, więc dużo osób po prostu podaje tylko to co potrzeba i tyle. Kiedyś byłem adminem na innym forum i fakt, że mieliśmy tam obowiązkowy wybór płci, ale tak jak mówię - musiałoby to być przy rejestracji, przez co prawdopodobnie trzeba by ingerować w skrypt.

A co do działu - nie będę zakładać dwóch identycznych wątków, a żeby przenieść ten - tylko admini mogą to zrobić.

Nie no spoko, moderator uzna, że trzeba przenieść, to tak zrobi, ale to ja tylko tak na przyszłość piszę ;) .

#6 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:55

Wystarczyło napisać "proszę o przeniesienie tego wątku"

Swego czasu miałem podobnie, chciałem, aby ludzie podawali swój wiek, żebym wiedział z kim rozmawiam (sorry, ale muszę wiedzieć jaki język dostosowac do osoby mającej 17 lat a jaki do 60-latki/latka). Jednak myślę, że nie ma sensu nikogo do niczego zmuszać, bowiem każdy ma inne priorytety i jeśli jakiś staruszek chce się poczuć jak młoda osoba, to jest to wyłącznie jego sprawa. 

Zabawne jest to, że twój wątek jednocześnie zbiegł się z sytuacją, w której, bodajże, Simple_85 już któryś raz z kolei nadmieniła, że jest kobietą, a nie wie, że płeć można ustawić w Ustawieniach w swoim Profilu :D Ale już jej o tym powiedziałem ;D

• norika lubi to

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#7 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 9091 postów
  • Imię:tak

Napisano 18 styczeń 2017 - 14:13

a mi sie wydaje, ze kazdy z uzytkownikow ma prawo podac o sobie informacji tyle ile chce :) z racji, ze to forum jest o takiej a nie innej tematyce/ problematyce - dla niektorych moze być nawet problemem podanie takich danych jak lokalizacja czy imie, bo maja jakies lęki czy obawy, ze ktos moglby ich skojarzyc. oczywiscie co do plci, to wydaje mi sie, ze to by ulatwilo komunikacje z takim osobnikiem, jak powiedzieli poprzednicy, bo czasem jesli ktos ustawi plci w profilu i dodatkowo w swoim poscie nie uzycje zadnych form wskazujacych czy jest kobieta czy mezczyzna, to trudno nawet sie do niego jakos osobowo zwrocic. a mysle, ze jesli chodzi o identyfikacje kogos takiego na forum, to mysle, ze po plci raczej ciezko kogos zidentyfikowac. co innego po lokalizacji plus imie, a jeszcze jak sie doda date urodzenia czy cos napisze, to wtedy rozumiem obawy. ja na przyklad mam tak rzadko spotykane imie, ze jesli ktos przez przypadek wszedlby na to forum i poczytal moje posty, to od razu byloby wiadomo, ze ja to ja :P ja osobiscie mam wiekszy komfort psychiczny niecalkowicie odslaniajac wszystkie swoje dane publicznie ;)

nie mam nic do powiedzenia

#8 DontForget

DontForget

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 402 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 15:42

ja na przyklad mam tak rzadko spotykane imie, ze jesli ktos przez przypadek wszedlby na to forum i poczytal moje posty, to od razu byloby wiadomo, ze ja to ja :P ja osobiscie mam wiekszy komfort psychiczny niecalkowicie odslaniajac wszystkie swoje dane publicznie ;)

Mam tak samo :D

Nie rozumiem oburzenia o te dane. Nie każdy ma ochotę na dzielenie się swoimi danymi, a te forum jest od tego, żebyśmy czuli się tu spokojniejsi. Poza tym nie sądziłam, że przy rozmowach o uczuciach potrzebne jest imie czy miasto? :P

Użytkownik DontForget edytował ten post 18 styczeń 2017 - 15:42

• frajer i beatkaok lubią to
maybe we feel empty because we leave pieces of ourselves in everything we used to love

#9 Melanie

Melanie

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu:6587929
  • Imię:Melania

Napisano 18 styczeń 2017 - 15:52

przecież na tym polega forum, każdy jest incognito, to jest cenne. Jak komuś zależy na poznaniu jakie ktoś ma kwiatki w mieszkaniu to na FB.

#10 norika

norika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 130 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:10

Imię i miasto - zgoda, jak ktoś nie chce, niech nie podaje. Ale płeć mógłby chociaż...

#11 norika

norika

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 130 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:17

Mam tak samo  :D

Nie rozumiem oburzenia o te dane.

DontForget ja się nie oburzałam, tylko stwierdziłam, że podawanie płci znacznie ułatwiłoby kontakty, bo przynajmniej wiadomo by było, jak się do drugiej osoby zwracać :) To wszystko. I nikogo tu nie zamierzam namawiać do podawania informacji, których podać nie chce :)

#12 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:06

Wystarczyło napisać "proszę o przeniesienie tego wątku"

Swego czasu miałem podobnie, chciałem, aby ludzie podawali swój wiek, żebym wiedział z kim rozmawiam (sorry, ale muszę wiedzieć jaki język dostosowac do osoby mającej 17 lat a jaki do 60-latki/latka). Jednak myślę, że nie ma sensu nikogo do niczego zmuszać, bowiem każdy ma inne priorytety i jeśli jakiś staruszek chce się poczuć jak młoda osoba, to jest to wyłącznie jego sprawa. 

Zabawne jest to, że twój wątek jednocześnie zbiegł się z sytuacją, w której, bodajże, Simple_85 już któryś raz z kolei nadmieniła, że jest kobietą, a nie wie, że płeć można ustawić w Ustawieniach w swoim Profilu :D Ale już jej o tym powiedziałem ;D

Niestety, ale po wielu próbach nie udało mi się edytować profilu tak, aby wybrać płeć - trudno, będę usilnie nadmieniać to za każdym razem:)

#13 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 22:31

Niestety, ale po wielu próbach nie udało mi się edytować profilu tak, aby wybrać płeć - trudno, będę usilnie nadmieniać to za każdym razem:)

To musisz mieć z 50 lat, że nie poradziłaś sobie z tak prostym zadaniem :P

#14 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2017 - 08:23

Na szczęście jeszcze mi trochę brakuje do tej 50:) No i masz rację, nie poradziłam sobie - może udzielisz mi " łopatologicznych" wskazówek?:)

#15 Głos z doniczki

Głos z doniczki

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 108 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 08:34

Na samej górze forum na czarnej belce po prawej stronie widzisz swój nick. Klikasz i z rozwiniętej listy wybierasz "ustawienia". Jesteś w ustawieniach ogólnych. Wyszukujesz płeć, wybierasz i klikasz "zapisz zmiany" poniżej. Gotowe :) !

#16 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2017 - 08:41

Na samej górze forum na czarnej belce po prawej stronie widzisz swój nick. Klikasz i z rozwiniętej listy wybierasz "ustawienia". Jesteś w ustawieniach ogólnych. Wyszukujesz płeć, wybierasz i klikasz "zapisz zmiany" poniżej. Gotowe :) !

Wielkie dzięki:DDD

#17 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:25

Chyba, że korzystasz z forum w wersji mobilnej, wtedy tej opcji nie ma. Musisz przełączyć sie do wersji pełnej, u samego dołu strony.
  • Głos z doniczki lubi to

#18 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:50

Chyba, że korzystasz z forum w wersji mobilnej, wtedy tej opcji nie ma. Musisz przełączyć sie do wersji pełnej, u samego dołu strony.

Często siedzę na forum na smartfonie, ale szczerze mówiąc, nie wiedziałam, że można się przełączać do jakiejś innej wersji strony - dzięki, przetestuję:)

#19 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:59

Tylko ,żeby nikt nie wziął tego żartu do siebie - oczywiście to taki żarcik kontekstowy, na potrzebę wątku

• molenka lubi to

#20 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2017 - 08:11

Tylko ,żeby nikt nie wziął tego żartu do siebie - oczywiście to taki żarcik kontekstowy, na potrzebę wątku

Czyżbyś miał kogoś konkretnego na myśli? Chyba nie:)

• odczepSię lubi to