Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak przetrwać trudny początek w nowej pracy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#101 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów
  • Imię:EgzotycznE

Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:09

Czy sa tu na forum jacys poszukiwacze pracy? Jak Wam idą poszukiwania? Dlugo szukacie?

Ja już powoli tracę cierpliwość, to już kolejne moje bezrobocie...

Ofert niby jest od liku, ale nic co by mnie zainteresowalo...

Moj dołek "bezrobotny" pogłębia się coraz bardziej <_<

nie mam nic do powiedzenia

#102 Peptu

Peptu

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 25 postów
  • Imię:Karolina

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:21

Wkrótce na pewno coś dla siebie znajdziesz :). Trzymam kciuki za ciebie
  • victoria lubi to

#103 Abc752

Abc752

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 210 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:43

W jakiej branży szukasz? Może myślałaś o przekwalifikowaniu się? :)

• Nofretette i SarkastyczneSerce lubią to

#104 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 20:05

Szukam glownie w biurach, sklepach internetowych, lżejszych magazynach.

Szczerze mowiac to nie wiem na co moglabym sie przekwalifikowac, bo jest tyle miejsc pracy, w ktorych siebie nie widze, ze zagradza mi to drogę.

Nie wyobrazam sobie siebie na wiekszosci stanowisk: w sklepie, w restauracji jako kelnerka czy na zmywaku, w okienku na poczcie czy jako kasjerka w biedronce, na recepcji tez nie... Nie mam predyspozycji do takich zajec, a nawet jak bym sprobowala pracy w takich miejscach to jestem pewna na 300%, ze ucieklabym po jednym dniu z placzem i zalamaniem.

Chce isc na studnia, ale watpie w to, czy pomoze mi to znalezc lepsza prace. Poza tym potrzebuje pieniedzy na te studia, a co za tym idzie pracy na juz! :(

#105 SarkastyczneSerce

SarkastyczneSerce

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 406 postów
  • Imię:SarkastyczneSerce

Napisano wczoraj, 17:16

Szukam glownie w biurach, sklepach internetowych, lżejszych magazynach.

Szczerze mowiac to nie wiem na co moglabym sie przekwalifikowac, bo jest tyle miejsc pracy, w ktorych siebie nie widze, ze zagradza mi to drogę.

Nie wyobrazam sobie siebie na wiekszosci stanowisk: w sklepie, w restauracji jako kelnerka czy na zmywaku, w okienku na poczcie czy jako kasjerka w biedronce, na recepcji tez nie... Nie mam predyspozycji do takich zajec, a nawet jak bym sprobowala pracy w takich miejscach to jestem pewna na 300%, ze ucieklabym po jednym dniu z placzem i zalamaniem.

Chce isc na studnia, ale watpie w to, czy pomoze mi to znalezc lepsza prace. Poza tym potrzebuje pieniedzy na te studia, a co za tym idzie pracy na juz! :(

Studia - wbrew temu co mówi internet - nie tylko zapewnią Ci świetne stanowisko bez możliwości rozwoju w Macu ale też dadzą inne spojrzenie na świat, pomysły, znajomości. Studiom mówimy stanowcze tak! Alternatywą są serwisy typu coursera.com. Biorąc pod uwagę ile kosztują studia (nie mam pojęcia ile ale zakładam, że w tysiącach i w górę) to za te same pieniądze, ba!, dużo taniej można zrobić na Coursera kilka bardzo fajnych specjalizacji od znanych firm czy uniwersytetów, sam zrobiłem np kurs z Illinois, a ten uniwersytet to jak by nie było jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, a teraz robię specjalizację z CADa. No i co najważniejsze mimo, że przez internet to te kursy naprawdę są respektowane. Tylko tutaj minus - trzeba wiedzieć czego się chce, inaczej nic z tego. Poświęć trochę czasu na myślenie o tym gdzie byś mogła pracować, żyj normalnie przez kila tygodni i miej w pamięci ten temat i zapisuj pomysły. Ja tak w tym roku miałem z bucket list, spisywałem listę przez chyba półtorej miesiąca. Nie od razu Rzym zbudowano.

#106 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów

Napisano wczoraj, 18:38

Drugim i najważniejszym problemem jest chyba to, ze nie do konca wiem co chcialabym robic zawodowo, kim chcialabym byc. Nie widzę tego, nie widze siebie za rok, dwa, piec czy dziesiec lat... I tak juz to walkuje kilkanascie lat i bez skutku :mellow:

#107 SarkastyczneSerce

SarkastyczneSerce

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 406 postów

Napisano wczoraj, 18:59

Drugim i najważniejszym problemem jest chyba to, ze nie do konca wiem co chcialabym robic zawodowo, kim chcialabym byc. Nie widzę tego, nie widze siebie za rok, dwa, piec czy dziesiec lat... I tak juz to walkuje kilkanascie lat i bez skutku :mellow:

To wybierz coś dobrze płatnego i czego nie będziesz nienawidzić. Też nie wiem kim chciałbym być, robię to co da mi w przyszłości większe pieniądze niż mam teraz, nie muszę tego lubić aż tak bardzo.

#108 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów

Napisano wczoraj, 19:11

To wybierz coś dobrze płatnego i czego nie będziesz nienawidzić. Też nie wiem kim chciałbym być, robię to co da mi w przyszłości większe pieniądze niż mam teraz, nie muszę tego lubić aż tak bardzo.

Ehhh, ciezkie wybory i decyzje przede mna... :mellow:

#109 SarkastyczneSerce

SarkastyczneSerce

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 406 postów

Napisano wczoraj, 19:20

Daj sobie czas tak jak mówiłem, na spokojnie ;)

• victoria lubi to

#110 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów

Napisano wczoraj, 19:23

Daj sobie czas tak jak mówiłem, na spokojnie ;)

Teraz to nade mna wisi juz zegar i glosno tyka wskazujac uplywajacy czas...

Wystarczajaco duzo go zmarnowalam i dobrze by bylo gdybym w miare mozliwosci szybko podjela decyzje, ale niestety nie jestem w stanie, takze dam sobie jeszcze troche czasu...

#111 SarkastyczneSerce

SarkastyczneSerce

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 406 postów

Napisano wczoraj, 19:25

To zrób jak większość, weź byle jaką pracę i w międzyczasie szukaj lepszej i tak dalej i tak dalej.

#112 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 5859 postów

Napisano wczoraj, 19:26

To zrób jak większość, weź byle jaką pracę i w międzyczasie szukaj lepszej i tak dalej i tak dalej.

Nie mam innego wyjscia :lol:

• SarkastyczneSerce lubi to