Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

witam

Podejrzenia Pomoc Rozmowa Rodzice Depresja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nightwhitesatin

nightwhitesatin

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów
  • Imię:Larysa

Napisano 05 grudzień 2016 - 21:17

Chciałabym przywitać się z wami wszystkimi. Boję podać się tu moje prawdziwe imię z obawy, że ktoś znajomy mógłby przypadkiem na to trafić i skojarzyć fakty. Nigdy nie byłam u psychologa, jednak zdarzało mi się miewać problemy ze sobą. Rok temu bardzo nie akceptowałam swojego wyglądu i udało mi się pokonać to dopiero w sierpniu. Dawniej często bywałam smutna i przygnębiona, jednak było to nic w porównaniu do tego co dzieje się teraz. Straciłam już wszelkie zainteresowania, chodzenie do szkoły jest dla mnie koszmarem, ostatnio nawet specjalnie starałam się wywołać chorobę, byle tylko zostać w domu. Nic mi się nie chce, kompletnie olewam naukę, ktora zawsze była dla mnie ważna, ba nawet traktowałam ją jako jakieś oderwanie od rzeczywistości. Mam problemy z koncetracją, nie odczuwam także upływu czasu, potrafię się położyć i bezczynnie leżeć o 15, a kiedy wstaje nagle jest 18. Jestem znudzona wszystkim, nie mam ochoty jeść, a co dopiero gotować (wczesniej bardzo to lubiłam). Cały czas wypieram myśli, że to moze być depresja. Głownie z powodu braku akceptacji. Boję się, że moje otoczenie może uznać, że się tym "atencjuje" dlatego trudno mi o tym mowić nawet najbliższym. Tak samo z rodziną, strasznie boję się powiedzieć mamie o moich odczuciach, chociaż bardzo chciałabym iść do psychologa, gdyż mam dość mojego zachowania, staram się pomóc sobie sama, jednak to nie daje żadnych efektów, wręcz pokazuje mi jaka beznadziejna jestem. Wiem, że na pewno są tu osoby, które tak jak ja bały się zwrócić o pomoc. Byłoby mi miło gdybyście opowiedzieli mi o swoich przeżyciach związanych z tą sytuacją, żebyście opowiedzieli w jaki sposób się przełamaliście i być może doradzili jak powinnam porozmawiać o tym z rodzicami.

#2 turnip

turnip

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 9 postów
  • Imię:Maciek

Napisano 06 grudzień 2016 - 00:37

Mi to zajęło pare lat. Kilka tematów niżej znajdziesz moja przygodę z ta choroba. Wszyscy jesteśmy tu anonimowi choć mi już nie robi różnicy kto ze znajomych wie a kto nie. Rozumiem co czujesz. Wszyscy tutaj to zrozumieją. Moim zdaniem im dłużej będziesz czekała tym gorzej. Nie ma sie co męczyć i trwać w złym samopoczuciu. Poszukaj pomocy u psychiatry raczej niż u psychologa. To brzmi gorzej ale na pewno na początek bardziej ci pomoże, przepisze leki, powie co robić dalej. Trzymaj sie :)

#3 bagbie

bagbie

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 30 postów
  • Imię:zuza

Napisano 06 grudzień 2016 - 18:21

Cześć!

Nie obraź się, jak napiszę, że chyba byłaś/jesteś twardo chowana. Tak bardzo źle Ci jest a ciągle boisz sie oskarżenia, że się za bardzo przejmujesz swoimi uczuciami.

Z tego co piszesz jest nieciekawie. Powinnas iść do psychologa, psychiatry. Nie moge Ci doradzic jak rozmwaiać z Twoimi własnymi rodzicami, zwłaszcza, że kiedy chodziłam do szkoły miałam podobnie, tez bałam sie powiedzieć komukolwiek i prosic o pomoc. Potem źle sie to skończyło, bo dopiero musiałam bardzo poważnie zachorować, żeby w końcu iśc do psychiatry. A gdybym zaczęła terapię wcześniej byc może nie rozwinęłaby sie u mnie tak powazna choroba. Więc nie ma co czekać! Pomyśl o tym, że znów możesz poczuc sie lepiej, jeśli tylko dasz sobie szansę.

Życzę Ci powodzenia we wszystkim i pozdrawiam!

Pamiętaj - jak się zsikasz w spodnie to tylko przez chwilę będzie ci ciepło.

#4 nightwhitesatin

nightwhitesatin

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów
  • Imię:Larysa

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:28

Zdecydowałam, że powiem rodzicom o moich obawach po świętach. Teraz są bardzo zapracowani, nie chce im dowalać. Pomęczę się jeszcze ten grudzień, a w styczniu mam nadzieję, że w końcu nadejdzie pomoc. Dziękuję wam za rady i pozdrawiam :)