Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Depresja- polecane książki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamyk123

Kamyk123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 listopad 2016 - 16:51

Witam, 

macie do polecenia jakieś ciekawe książki dla ludzi będących w depresji z syndromem DDA? 

Jak budować zdrowe relacje z ludźmi, związek i znaleźć te magiczne szczęście i akceptacje siebie. 

Z góry dziękuje za propozycję! 

#2 Kamyk123

Kamyk123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2016 - 19:23

Naprawdę nic, a nic?

#3 playerOne

playerOne

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 65 postów
  • Imię:Adam

Napisano 27 listopad 2016 - 11:10

Rozumiem, że chodzi Ci o poradniki które pozwolą Ci znaleźć odpowiedzi na ww. pytania?

Jedyne co czytałem to "Potęga podświadomości". Możesz spróbować, w miarę dobrze się czyta. Dla mnie poradniki tego typu mają jedną zasadniczą wadę - są zbyt szablonowe, a przecież każdy przypadek jest inny. Osobiście zdecydowanie bardziej wybrałbym literaturę naukową, czy popularnonaukową typu jak pracuje umysł - więcej odpowiedzi znalazłbym w takiej literaturze niż w poradnikach. Jest to jednak moja subiektywna opinia i się nią nie sugeruj.

W każdym empiku znajdziesz poradniki typu "Bądź panem swego losu", "Panuj nad szczęściem". Śmiało możesz przewertować na szybciora - kiedyś próbowałem się tak przekonać, lecz jak wspomniałem, to nie dla mnie.

Pozdrawiam.

#4 Paweł 1983

Paweł 1983

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5862 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 15:43

"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" książka dość stara jednak wartościowa. Przeczytałem trochę poradników i wnioski są takie że recepty na "szczęście" nie ma w żadnej co nie znaczy że nie warto czytać. Z każdej przeczytanej książki cos zostaje, cos co zwykle procentuje w przyszłości.

Pewnie przeczytasz kilka książek z czego uznasz za wartościową może jedną, może dwie.

Mogę polecić kilka książek które opowiadają pewne historie, przykłady jak w różnych sytuacjach poradzili sobie inni, moim zdaniem przykłady są najlepszą nauką:

Pierwsza książka jaka wpadła mi w ręce to: "sztuka wywierania wpływu" moim zdaniem bardzo ciekawa pozycja, jak najbardziej godna przeczytania, później się okazało że autorzy (jest ich kilku) wydali jeszcze pare innych książek więc sięgnąłem po : "zmień wszystko co chcesz" "kluczowe rozmowy" "trudna sztuka konfrontacji". Wszystkie trzymają wysoki poziom. Jak interesuje Cię w jaki sposób ludzie rozwiązuja swoje problemy, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach napewno się nie zawiedziesz :)

Niektórzy polecają "7 nawyków skutecznego działania" przyznam że kupiłem z ciekawości ale nie pasowała mi i szczerze mówiąc nie wiem czym ta książka sobie zasłużyła na taką renomę....

Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli.

..widzę że się Pan ładnie przedstawił, przed nam, tutaj, w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy....

#5 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 8816 postów
  • Imię:EgzotycznE

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:37

być może to...

SDD.png

nie mam nic do powiedzenia

#6 carissa

carissa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 03:07

Bo jesteś człowiekiem E. Woydyłło. W ogóle znana jest bardziej z AA. W książce są rozdziały na temat depresja DDA, więc myślę, że jest akurat na temat.

#7 Disturbia

Disturbia

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 164 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 23:41

Dale Carnegie "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" Nie ma lepszej !