Skocz do zawartości

Zdjęcie

Escitalopram - problemy w pierwszym tygodniu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jlkczr

Jlkczr

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Julia

Napisano 10 listopad 2016 - 10:57

Witam, od 3 dni biorę Escitalopram. Zauważam u siebie właściwie większośc skutków ubocznych.
Wymioty, biegunka, bardzo złe samopoczucie, chwilami czuje sie jak pod wpływem amfetaminy, goraco zimno goraco zimno, duża potliwość.
Jutro mam wazny wyjazd i zastanawiam sie czy mogłabym przesunąć wzięcie tabletki az do powrotu
Wyjeżdżam o godzinie 7 wracam około godziny 18
Obawiam sie ze przy przyjęciu tabletki po 24 godzinach znowu efekty uboczne w postaci przymusu korzystania z toalety pojawia sie i niestety nie bede mogła ich wypełnić z powodu długiej podróży autobusem

#2 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13903 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 12:55

Witam, od 3 dni biorę Escitalopram. Zauważam u siebie właściwie większośc skutków ubocznych.
Wymioty, biegunka, bardzo złe samopoczucie, chwilami czuje sie jak pod wpływem amfetaminy, goraco zimno goraco zimno, duża potliwość.
Jutro mam wazny wyjazd i zastanawiam sie czy mogłabym przesunąć wzięcie tabletki az do powrotu
Wyjeżdżam o godzinie 7 wracam około godziny 18
Obawiam sie ze przy przyjęciu tabletki po 24 godzinach znowu efekty uboczne w postaci przymusu korzystania z toalety pojawia sie i niestety nie bede mogła ich wypełnić z powodu długiej podróży autobusem

takie rzeczy powinno się konsultować z psychiatrą prowadzącym - masz możliwość zadzwonienia do lekarza?

odstawianie na własną rękę antydepresantów dobre nie jest, a w tym przypadku trudno przewidzieć, jak zareaguje Twój organizm na brak esci w kolejnej dobie

rozumiem, że wyjazd jest na tyle ważny, że nie można go odłożyć?

• odczepSię lubi to

giphy.gif

#3 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów
  • Imię:D

Napisano 10 listopad 2016 - 21:18

Z drugiej strony bierzesz to tak krotko ze wydaje mi sie ze mozesz to odstawic. Zreszta psychiatra mi mowil ze jak sie bede po lekach zle czul to mam odstawic.

Jaka dawke bierzesz?

###EDIT: Odstaw, i skonsultuj sie z lekarzem.

Użytkownik Chinsky edytował ten post 10 listopad 2016 - 21:24

#4 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 13:22

Z drugiej strony bierzesz to tak krotko ze wydaje mi sie ze mozesz to odstawic. Zreszta psychiatra mi mowil ze jak sie bede po lekach zle czul to mam odstawic.

Jaka dawke bierzesz?

###EDIT: Odstaw, i skonsultuj sie z lekarzem.

Ale o tym, że leki zaczynają działać po dłuższym okresie, ok. 2 tygodnie już ci nie powiedział? Jeśli odstawi leki, to tak jakby w ogóle nie chciała się leczyć i co, ma sobie brać lekarstwa w kratkę, jak się jej podoba? W takich wypadkach powinno się kontaktować z lekarzem.

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#5 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2016 - 16:40

Ale o tym, że leki zaczynają działać po dłuższym okresie, ok. 2 tygodnie już ci nie powiedział? Jeśli odstawi leki, to tak jakby w ogóle nie chciała się leczyć i co, ma sobie brać lekarstwa w kratkę, jak się jej podoba? W takich wypadkach powinno się kontaktować z lekarzem.

chyba wysuwasz zbyt daleko idące wnioski. ja też to biorę i jak odstawie na 1 dzień to nic sie nie dzieje prucz głodu tabletkowego tak jak u narkomana:) ale po 3 dniach to sie jeszcze nie uzależniłaś. Tak czy siak jak odstawisz to i tak na własną odpowiedzialność.

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 20 listopad 2016 - 16:41

#6 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 19:00

to co napisales to jakis zart

#7 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 19:17

to co napisales to jakis zart

Nie, żartem jest ton twojej wypowiedzi i jeśli przychodzisz sobie na forum się powyżywać to znikaj stąd prędziutko mały człowieczku.

#8 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 19:18

Nie, żartem jest ton twojej wypowiedzi i jeśli przychodzisz sobie na forum się powyżywać to znikaj stąd prędziutko mały człowieczku.

aha

Nie kłóć się z głupim bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem

:)

Użytkownik Chinsky edytował ten post 20 listopad 2016 - 19:36

• odczepSię lubi to

#9 adej

adej

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 104 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:05

Drodzy Awanturnicy :)! Można to chyba jakoś na spokojnie jeszcze załatwić....A więc, owszem leki zaczynają działać (uwalniają swoje pełne działanie) w przedziale 2-3 tygodni. Lecz dotyczy to bardziej poprawy samopoczucia lub braku jakichkolwiek zmian. Skutki uboczne mają się już trochę inaczej. Potrafią wystąpić w przeciągu kilku godzin, dni, od wzięcia pierwszej tabletki. Każdy organizm jest w końcu inny i inaczej reaguje na niektóre substancje. Przy tylu objawach powinno się natychmiast zrezygnować z dawkowania, a następnie jeszcze tego samego dnia skontaktować się z lekarzem. On najpewniej przypisze inne leki, które będą współpracować z organizmem  ^_^ Temat może już trochę przedawniony (Mam nadzieję, że u Julii już wszystko okej) ,ale nie dotyczy to tylko Julii. Dotyczy to każdej osoby, która przed braniem leków czuła się dobrze (fizycznie) a po rozpoczęciu leczenia zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Zawroty głowy, inne mniej "upierdliwe" rzeczy mogą zniknąć z czasem. Tutaj tych rzeczy było całkiem sporo, lepiej nie czekać na cud w takiej sytuacji, tylko działać. Ps. Julia...ale Amfetaminy to Ty proszę nie bierz :D

#10 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 21:23

Drodzy Awanturnicy :)! Można to chyba jakoś na spokojnie jeszcze załatwić....A więc, owszem leki zaczynają działać (uwalniają swoje pełne działanie) w przedziale 2-3 tygodni. Lecz dotyczy to bardziej poprawy samopoczucia lub braku jakichkolwiek zmian. Skutki uboczne mają się już trochę inaczej. Potrafią wystąpić w przeciągu kilku godzin, dni, od wzięcia pierwszej tabletki. Każdy organizm jest w końcu inny i inaczej reaguje na niektóre substancje. Przy tylu objawach powinno się natychmiast zrezygnować z dawkowania, a następnie jeszcze tego samego dnia skontaktować się z lekarzem. On najpewniej przypisze inne leki, które będą współpracować z organizmem  ^_^ Temat może już trochę przedawniony (Mam nadzieję, że u Julii już wszystko okej) ,ale nie dotyczy to tylko Julii. Dotyczy to każdej osoby, która przed braniem leków czuła się dobrze (fizycznie) a po rozpoczęciu leczenia zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Zawroty głowy, inne mniej "upierdliwe" rzeczy mogą zniknąć z czasem. Tutaj tych rzeczy było całkiem sporo, lepiej nie czekać na cud w takiej sytuacji, tylko działać. Ps. Julia...ale Amfetaminy to Ty proszę nie bierz :D

Nie powiedziała, że bierze, tylko że się tak czuje jakby brała, a do tego wystarczy wyobraźnia ;) 

Ja tam potrafię dyskutować, gorzej jak ktoś wtrąca ci hasła znikąd w zasadzie nie wiedząc w jakim celu i z intencją niesłużącą dyskusji. Co innego gdyby poparł swoje stwierdzenie jakimiś argumentami

• adej lubi to

#11 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 01:10

Nie powiedziała, że bierze, tylko że się tak czuje jakby brała, a do tego wystarczy wyobraźnia ;)

Ja tam potrafię dyskutować, gorzej jak ktoś wtrąca ci hasła znikąd w zasadzie nie wiedząc w jakim celu i z intencją niesłużącą dyskusji. Co innego gdyby poparł swoje stwierdzenie jakimiś argumentami

mialem taki zamiar i zrobilem to ! Ostatecznie edytowalem ponieważ

i jeśli przychodzisz sobie na forum się powyżywać to znikaj stąd prędziutko mały człowieczku.

pokazales mi swoja wielkosc :D

#12 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13903 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 14:21

smieszne-obrazki-i-gify-wiadro-na-smigus

proszę wygasić niepotrzebne emocje!

szkoda życia na złości

idea jest taka, że przyjmujemy/zmieniamy dawkowanie/odstawiamy leki antydepresyjne wyłącznie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym

jeśli ktoś chce to zrobić samodzielnie, to jest to jego decyzja i odpowiedzialność za ewentualne nieprzyjemne skutki

mamy wolną wolę, ale trzeba się liczyć z konsekwencjami

proszę już o spokój i pokój (mogą być dwa z kuchnią :P )

• incantation i adej lubią to

giphy.gif

#13 Aniamania

Aniamania

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 9 postów
  • Imię:Anna

Napisano 25 listopad 2016 - 17:53

Wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Samemu nie należy nic zmieniać. To się może bardzo źle skończyć. 

#14 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 19:51

Wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Samemu nie należy nic zmieniać. To się może bardzo źle skończyć. 

co sie moze zie skonczyc po 3 dniach brania lekow? xDD

#15 PANDA

PANDA

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 7 postów
  • Imię:PAN DA

Napisano 08 luty 2017 - 02:47

a ja polecam Siłę z Góry Sprawdzone pomogło mam nadzieję że wam też pomoże proszę looknąć:

Langusta na palmie - YouTube

wybór duży