Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Książki o rozwoju osobistym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtek_bez_portek91

wojtek_bez_portek91

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 6 postów

Napisano 10 październik 2016 - 23:03

Nie znalazłem takiego tematu więc go zakładam, może ktoś ma jakieś ciekawe pozycję o rozwoju osobistym, to wrzucać śmiało.

Ja mogę polecić bardzo fajną książkę Jeff'a Olsona "The Slight Edge" - w której autor przedstawia od początku do końca jedną metodę, dzięki której możemy się rozwijać w kierunku który nas interesuje.

A zasada jest banalnie prosta, wystarczy robić daną czynność regularnie przez określony czas i tak co dziennie, np. robić 15 pompek dziennie, czytać 10 stron interesującej książki dziennie, pouczyć się jakiegoś programu komputerowego czy obcego języka, pograć na gitarze przez 20min dziennie. Chodzi o to, żeby wykonywać daną czynność regularnie, w końcu żeby zrobić 10 pompek nie potrzeba nie wiadomo ile czasu na to, łatwo jest tego nie robić, ale równie łatwo jest zrobić ... więc dlaczego by nie spróbować ?

Prosta metoda, którą sam próbuję stosować od jakiegoś czasu i powoli daję to jakieś efekty.

A skoro ktoś coś potrafi to i my możemy się tego nauczyć, wystarczy odpowiednio długo ćwiczyć daną czynność, jednemu nauka gry na gitarze zajmie pół roku a innemu 5lat, ale w końcu się nauczy, tylko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Gorzej jest z motywacją do nauki, szczególnie jak ktoś ma myśli samobójcze i nie widzi sensu w czymkolwiek, bo po co w ogóle coś robić skoro chcę się skończyć z tym wszystkim ... ale skończyć ze sobą można w każdej chwili, a siedzenie i myślenie tylko o tym jak nam źle i że nic nie ma sensu w rozwoju nie pomoże. Dlatego lepiej zająć głowę czymś innym, człowiek lepiej się poczuję a może odkryję w sobie jakiś talent, tylko trzeba ćwiczyć regularnie i nie myśleć o tym , że nam nie wychodzi, bo nie będzie nam wychodzić przez długi czas.

tumblr_lyd4uo16o81r4h39uo1_500.jpg

• odczepSię lubi to

#2 daisykwiat

daisykwiat

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 287 postów
  • Imię:Malgorzata

Napisano 10 październik 2016 - 23:29

Czasami jest ciężko wstać z łóżka a co dopiero robić pompki :)
Ale ja wiem co masz na mysli. Nie ma wyjścia, w tej chorobie trzeba sie do wszystkiego zmuszać, trzeba walczyć ze sobą.
Ja zmuszam sie codziennie aby wyjsć poćwiczyć do klubu, czasami z płaczem, naprawde...
Ale jak wracam to juz gra muzyka,
Pozdrawiam
Z książek - moja ulubiona doktora psychiatrii Viktor E Frankl " człowiek szuka sensu"

Użytkownik daisykwiat edytował ten post 10 październik 2016 - 23:31

#3 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów
  • Imię:D

Napisano 10 październik 2016 - 23:51

Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie.

Kto zabrał mój ser - Spencer Johnos.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie.
Gra - Neil Strauss

Optymizmu można się nauczyć - Seligman

Najbogatszy człowiek w Babilonie - George Clason

Maksimum Osiągnięć - Bryan Tracy

Wszystkie przeczytałem a mimo to choruje B)

Użytkownik Chinsky edytował ten post 10 październik 2016 - 23:56

• odczepSię lubi to

#4 wojtek_bez_portek91

wojtek_bez_portek91

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 6 postów

Napisano 11 październik 2016 - 00:12

Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie.

Kto zabrał mój ser - Spencer Johnos.

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie.
Gra - Neil Strauss

Optymizmu można się nauczyć - Seligman

Najbogatszy człowiek w Babilonie - George Clason

Maksimum Osiągnięć - Bryan Tracy

Wszystkie przeczytałem a mimo to choruje B)

Bo tu nie chodzi o to, żeby przeczytać setki książek o motywacji i obejrzeć godziny filmów, chociaż i to na krótką metę trochę pomaga, ale chodzi o to, żeby zacząć stosować się do tego co tam jest napisane. I tu właśnie pojawia się ten nasz problem, fajnie się czyta ale już do roboty chęci nie ma, a samo nic z nieba nie spadnie jeśli nie włożymy choć odrobiny wkładu z naszej strony, żeby to życie zmienić.

Dzięki za propozycję, będę miał co czytać :P

• daisykwiat lubi to

#5 wojtek_bez_portek91

wojtek_bez_portek91

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 6 postów

Napisano 11 październik 2016 - 00:16

Czasami jest ciężko wstać z łóżka a co dopiero robić pompki :)
Ale ja wiem co masz na mysli. Nie ma wyjścia, w tej chorobie trzeba sie do wszystkiego zmuszać, trzeba walczyć ze sobą.
Ja zmuszam sie codziennie aby wyjsć poćwiczyć do klubu, czasami z płaczem, naprawde...
Ale jak wracam to juz gra muzyka,
Pozdrawiam
Z książek - moja ulubiona doktora psychiatrii Viktor E Frankl " człowiek szuka sensu"

Każdy z nas przez to przechodzi, ciężko jest się zabrać za cokolwiek kiedy brak jakiejkolwiek motywacji do działania :unsure:

#6 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 11 październik 2016 - 00:37

Bo tu nie chodzi o to, żeby przeczytać setki książek o motywacji i obejrzeć godziny filmów, chociaż i to na krótką metę trochę pomaga, ale chodzi o to, żeby zacząć stosować się do tego co tam jest napisane. I tu właśnie pojawia się ten nasz problem, fajnie się czyta ale już do roboty chęci nie ma, a samo nic z nieba nie spadnie jeśli nie włożymy choć odrobiny wkładu z naszej strony, żeby to życie zmienić.

Dzięki za propozycję, będę miał co czytać :P

może źle to napisałem, wtedy odnosiłem sukcesy i na polu zawodowym i prywatnym, później zachorowałem i jak na razie nie wróciłem do stanu z przed <_<

#7 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 7933 postów
  • Imię:EgzotycznE

Napisano 20 grudzień 2016 - 23:56

RB_GIAH%2BREST_persp_v2.png

• molenka lubi to
nie mam nic do powiedzenia

#8 Melanie

Melanie

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu:6587929
  • Imię:Melania

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:42

Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi|"

Bardzo lubię tę książkę i często do niej wracam. 

• Chinsky lubi to

#9 LunaSan12

LunaSan12

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 8 postów
  • Imię:Lidia

Napisano 25 styczeń 2017 - 14:12

Bardzo fajny post, od siebie mogę dołożyć tyle, że skutki tego robienia pompek na przykład mogą być wielostronne, być może będzie to początek lepszego, zdrowego życia ze sportem w roli głównej.

#10 Gość_Aleks G._*

Gość_Aleks G._*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2017 - 20:12

Co wy  z tymi pompkami. Ja nie zrobię ani jednej, nigdy nie potrafiłam :(

Ta książka "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" to coś dla mnie :P

Ja czytałam Maxwella Maltza " Nową Psychocybernetykę" z polecenia osoby, której ponoć ta lektura pomogła. Ja ogólnie nie przepadam za poradnikami, a i ten mnie jakoś szczególnie nie zachwycił. Może po latach spojrzałabym na to inaczej, ale mój egzemplarz pożyczyłam, nigdy do mnie nie wrócił i specjalnie kupować raczej nie będę. Jak ktoś wierzy w moc wizualizacji (tzw. teatr umysłu), to być może, jest to książka dla niego.

#11 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 7933 postów
  • Imię:EgzotycznE

Napisano 30 styczeń 2017 - 20:55

Ta książka "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" to coś dla mnie :P

polecam :) te ksiazki bardzo mi pomogly jak mialam ciezsze chwile. autorka ma prawdziwy dar pokrzepiania serc, pokazac, ze nawet gdy w zyciu jest totalnie beznadziejnie, to moze to czemus sluzyc, cos dobrego z tego moze powstac. ogolnie troche motywacji zyskalam dzieki niej :)

nie mam nic do powiedzenia

#12 apsa

apsa

Bywalec

• Bywalec
  • 590 postów
  • Imię:Apsa

Napisano 30 styczeń 2017 - 22:21

Czytam "Jesteś cudem " 

Trochę pomogły mi książki Louise Hay oraz Beaty Pawlikowskiej.

• odczepSię lubi to

Swięty spokój nie ma ceny

#13 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Bywalec
  • 1229 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2017 - 02:31

Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi|"

Bardzo lubię tę książkę i często do niej wracam. 

audiobook jest na yt polecam również

#14 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 06 luty 2017 - 18:38

Ja mogę powiedzieć o lekturze "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", że może i kiedyś (100 lat temu) była skuteczna, ale teraz jest ona nieprzydatna. Praktyki, które proponuje autor książki są tak sztuczne, tak mocno sprzeczne z tym co czułem wewnątrz, gdy ją czytałem, że nie poleciłbym jej nikomu, komu temat depresji jest znany. Dla mnie to czyste szaleństwo, coś w rodzaju "uśmiechnij się" do osoby pogrążonej w dramatycznej sytuacji życiowej.

Tyle.

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#15 Chinsky

Chinsky

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 137 postów

Napisano 06 luty 2017 - 20:55

Nie zgadzam się. Książka jak najbardziej aktualna tak samo jak "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" ;)

#16 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 12929 postów

Napisano 12 luty 2017 - 21:14

Polecam serdecznie Jadwigi Korzeniewskiej "Ograć nawyki. Jak stosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej".
Nie grywam w gry (czasu brak), ale uważam, że autorka proponuje naprawdę ciekawe podejście do zmian :)

ograna.jpg

• odczepSię lubi to

kotek.gif

#17 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 12929 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 21:51

poradnik z przymrużeniem oka, który warto potraktować bez oka mrużenia

magia-olewania.jpg

• Willow47 lubi to

kotek.gif

#18 Gracja

Gracja

czarna żmijka

• Bywalec
  • 617 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 22:28

ja mogę dać dla Chaderków fajne, z ćwiczeniami, do wypełniania jak i refleksji, akceptowania etapów choroby

Monica Ramirez Basco - Zaburzenia Afektywne Dwubiegunowe - podręcznik pacjenta

sztywno temat brzmi ale jest na prawdę ciekawa, dużo się z niej dowiedziałam i nauczyłam, ale strach się przyznać, że nie dotrwałam w wypełnianiu do końca... może do połowy (gdzieś już ją nawet chyba polecałam na tym forum, może komuś się przyda odświeżenie)

#19 Abc752

Abc752

Bywalec

• Bywalec
  • 618 postów
  • Imię:Magda

Napisano 25 sierpień 2018 - 16:45

Czy ktoś zna książkę "Kompetencje społeczne. Metody pomiaru i doskonalenia umiejętności interpersonalnych" Pawła Smółki? To chyba bardzo teoretyczna książka, ale może można z niej wyciągnąć praktyczne informacje do zastosowania?

A jeśli nie, to zna ktoś może dobrą książkę do treningu kompetencji społecznych/ umiejętności interpersonalnych?

#20 Maciek.

Maciek.

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 214 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 16:30

Encyklika Spe Salvi (O Nadziei Chrześcijańskiej) Ojca Świętego Benedykta XVI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych