Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy możliwy jest zanik mięśni przy depresji, nerwicy, etc?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 anonim123

anonim123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 3 postów
  • Imię:Ja

Napisano 26 lipiec 2016 - 14:09

Czy możliwy jest zanik mięśni z powodu chorób psychicznych? Od kilku lat praktycznie odczuwałem różną słabość, dopiero jakieś pół roku temu zaczął pojawiać się takiego rodzaju zanik. Byłem przez ten czas u kilku neurologów, ostatnio w końcu udało mi się zrobić EMG które nie wykazało żadnej choroby ani uszkodzenia mięśni prócz kilku objawów nieswoistych. Według jednego neurologa na pewno nic tu nie ma, a według innego może to być dystrofia i chce mnie wysyłać od jednego szpitala do drugiego. Ale cierpliwość moich rodziców się wyczerpuje i nie wiem czy będę mieć taką możliwość. Z rzeczy niezwiązanych(?) mam skrzywienie kręgosłupa, "niegroźną" wadę sercą i kilka innych rzeczy.  Miałem robione różne badania neurologiczne przez lata, tj. TK, MRI, EEG etc. które nic takiego nie wykazały. Mogę dodać że praktycznie od kilku lat nie ćwiczyłem ani nie wysilałem się za bardzo więc jakieś osłabienie mogłoby być normalne, ale nie w takim stopniu. Zastanawiam się więc czy może być jakiś związek między tym a wieloletnią nerwicą, depresją i kto wie co jeszcze. Wydaje się że w takim tempie niedługo będę już warzywem.

#2 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2016 - 14:27

Cześć  :)

Zależy ile godzin dziennie zalegasz w łóżku, oglądając strukturę sufitu ?

#3 anonim123

anonim123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 3 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 14:46

Witaj,

zero. Kiedyś tak robiłem, trudno mi to umieścić w czasie. Wiem o tym że w jakimś stopniu wpływa to na mięśnie, ale według mnie to za szybko i za dużo by był to jedyny powód. Chodzi mi bardziej o możliwość bezpośredniego wpływ psychiki na niszczenie ciała fizycznie, jeśli coś takiego istnieje.

#4 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2016 - 14:54

Po wczorajszych badaniach, które przeszłam ....stwierdzam ,że wieloletnia nerwica i nieleczona depresja,są w stanie zjeść człowieka żywcem  :( Skoro mi zżera jakąś tam część mojego wnętrza, to dlaczego Tobie nie miałaby pochłonąć mięśni ?

Pewnie siedzisz w domu i się w ogóle nie ruszasz ?

#5 anonim123

anonim123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 3 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:04

Mniej lub bardziej. Jakieś półtora miesiąca chodziłem na jakieś ćwiczenia, nie wiem czy cokolwiek dawały, bo z jakiegoś powodu zacząłem czuć się coraz słabiej, nie dawałem rady więc przerwałem. Spacery się nie liczą, i tak nic to nie daje względem rąk.

Chociaż badania tego nie wykazały sądzę że na 99% i tak jest to choroba neurologiczna, objawy się nasilają a trudno cokolwiek w tej dziedzinie wykluczyć nawet na 80%. Jest to zbyt specyficzne na zwykłą atrofię, która jest podobno odwracalna do maksimum 18 miesięcy. Tymczasem słabo widzi mi się czekać 6 miesięcy na powtórzenie badania, które coś wykaże albo nie, tylko żeby dowiedzieć się że i tak nic się nie da zrobić. Jeśli do tego czasu będę w stanie udać się na jakiekolwiek badanie.

Alternatywnie może to być borelioza której jak zwykle nie da się potwierdzić, jakiś rak lub rak z przerzutami z racji rozsianych bóli pojawiających się i znikających. Biorąc pod uwagę czas byłoby to na pewno już stadium ostatnie, przynajmniej umarłbym. To pewnością lepsze niż jakakolwiek dystrofia.

Dlatego zastanawiam się alternatywnie czy można jakoś zbadać to pod kątem psychiki.

#6 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:14

Gdy dusza cierpi 

cierpi całe ciało 

choć żyć by jeszcze chciało  :)

Tylko nie wmawiaj sobie tysiąca chorób,bo opadniesz z sił zupełnie.

Najgorzej zacząć chodzić na badania  :( jak człowiek w domu siedzi to i zdrowszy  ;)

Z tym pytaniem to musisz udać się chyba do specjalisty.

Użytkownik atamina edytował ten post 26 lipiec 2016 - 16:16