Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Diabelskie pokemony i ludzie marionetki

pokemon nwo społeczeństwo rozrywka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ray

Ray

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 66 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2016 - 15:20

Pewnie słyszeliście już o milionach ludzi na całym świecie, którzy uganiają się za wirtualnymi, japońskimi stworkami. 
Jestem w stanie zrozumieć dzieci, ale gdy widzę dorosłych, teoretyczne dojrzałych ludzi, którzy biegają za tym dziadostwem tak jakby mieli z tego jakieś profity to dociera do mnie w jak bardzo upadłym świecie żyjemy. 

Oczywiście jestem przekonany, że całe szaleństwo związane z tą aplikacją to jeden wielki, socjalny eksperyment skierowany na sprawdzenie podatności społeczeństwa na manipulację . Ludzie stają się jak marionetki dzięki takiej "rozrywce" a ktoś kto za tym wszystkim stoi ma potwierdzenie tego jak łatwo można kontrolować "współczesne bydło". Powoli zbliżamy się do wprowadzenia Nowego Porządku Świata...

A wy co o tym myślicie?

#2 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2016 - 16:17

Przynajmnije wychodza z domu a nie tylko siedzą przed kompem. I może o to własnie chodziło twórcom tej aplikacji ? Żeby stworzyć grę, która wreszcie zamiast przykuwać ludzi do krzeseł na długie godziny albo całe dni wyrwie ich z domu ? No ale Ty wszędzie widzisz Szatana oczywiście :( Smutne to strasznie. 

• beatkaok lubi to

#3 Ray

Ray

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 66 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 16:53

Co z tego, że wychodzą z domu? Cały czas gapią się w wyświetlacz smartfona, wchodzą pod samochody i powodują wypadki drogowe. Może jednak lepiej byłoby im siedzieć w domach. Przynajmniej nie stanowili by zagrożenia dla normalnych ludzi.

Smutne jest to, że tego nie widzisz jak szatan zwodzi cały świat, ale to się już niebawem skończy.

#4 fanat8

fanat8

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 17:48

Jak dobrze widzieć, że są osoby, które to potępiają tak jak ja :) Pozdrawiam!

#5 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:44

Co z tego, że wychodzą z domu? Cały czas gapią się w wyświetlacz smartfona, wchodzą pod samochody i powodują wypadki drogowe. Może jednak lepiej byłoby im siedzieć w domach. Przynajmniej nie stanowili by zagrożenia dla normalnych ludzi.

mam wrazenie ze jak wchodzą pod samochody to w wiekszosci dla nich samych jest to zagrozenie :huh:
  • odczepSię lubi to

#6 Ray

Ray

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 66 postów

Napisano 22 lipiec 2016 - 18:56

mam wrazenie ze jak wchodzą pod samochody to w wiekszosci dla nich samych jest to zagrozenie :huh:

Oczywiście, że tak, ale kierujący pojazdami też są narażeni na niebezpieczeństwo. :)

#7 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2016 - 19:04

wobec tego cokolwiek ogladaja na tym smartfonie czy tablecie jest diabelskie, bo stanowia zagrozenie w ruchu drogowym
nawet jak pisza smsy
  • odczepSię lubi to

#8 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 10:56

Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który też się w to bawi(o, zgrozo!)Ale nie ma na tym punkcie szajby aż takiej.Powiedział, że ludzie to debile bo nie wiedzą że takiego kieszonkowca można złapać bez wchodzenia na czyjś prywatny teren, myślą że jak jakiś pokemon wart ileś tam punktów znajduję się na czyjejś posesji to trzeba wejść i go tam łapać, a wystarczy tylko jak pojawi ci sie w telefonie to wtedy klikasz na niego i już go masz, trzaskasz mu w łeb jakąś piłką i po sprawie, a ludzie oszaleli i tłumami koczują pod czyimś domem, są zdolni staranować jeden drugiego żeby tylko złapać jakieś śmieszne dziwadełko.To tak jakby jacyś beatlesi pojawili sie nagle w miejscu publicznym i ktoś dał wszystkim cynk :P Chore.Ludzie powariowali.Za kilka lat będzie jeszcze gorzej, bo wymyślą coś takiego że człowiek pomyli wirtualną rzeczywistość z prawdziwą na całego.

• odczepSię i Ray lubią to

#9 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 12:46

Myślisz ,że trzeba czekać na to kilka lat ?Myślę ,że to już nastąpiło i szerzy się jak wścieklizna.Kto wymyśli na to szczepionkę ?

#10 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 12:54

Nie sądzę żeby to miało wiele wspólnego z myleniem rzeczywistości takiej czy owakiej. Na ludzką głupotę i instynkt stadny trzeba by wymyślić szczepionkę po prostu bo nic nie jest złe samo w sobie, ale wszytsko można źle użytkować na upartego i każda dobra ideę wypaczyć. Ja akurta wczoraj rozmawiał z typem, który ta aplikacje widzi zupełnie inaczej. Mówił, że te pokemony często są w takich miejscach rozmieszczane, które po prostu warto zobaczyć, odwiedzić i ta gra ma do tego ludzi skłonić żeby tam poszli i zobaczyli, to ma byc taki impuls dla tych co sami z siebie tego nie zrobią. No ale idea ideą i gra grą a efekt zależy tylko od inteligencji ludzi, którzy z niej korzystają. Jak kogoś gonitwa za pokemonem zaprowadzi do Luwru albo nad wodospad Niagara i on tam tylko pokemona znajdzie to już na to nic się poradzić nie da :/

#11 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 14:18

Myślisz ,że trzeba czekać na to kilka lat ?Myślę ,że to już nastąpiło i szerzy się jak wścieklizna.Kto wymyśli na to szczepionkę ?

nie wymyślą, bo wszystko dąży do samozniszczenia, wymyślą coś co bardziej zniewala i usidla ...

Nie sądzę żeby to miało wiele wspólnego z myleniem rzeczywistości takiej czy owakiej. Na ludzką głupotę i instynkt stadny trzeba by wymyślić szczepionkę po prostu bo nic nie jest złe samo w sobie, ale wszytsko można źle użytkować na upartego i każda dobra ideę wypaczyć. Ja akurta wczoraj rozmawiał z typem, który ta aplikacje widzi zupełnie inaczej. Mówił, że te pokemony często są w takich miejscach rozmieszczane, które po prostu warto zobaczyć, odwiedzić i ta gra ma do tego ludzi skłonić żeby tam poszli i zobaczyli, to ma byc taki impuls dla tych co sami z siebie tego nie zrobią. No ale idea ideą i gra grą a efekt zależy tylko od inteligencji ludzi, którzy z niej korzystają. Jak kogoś gonitwa za pokemonem zaprowadzi do Luwru albo nad wodospad Niagara i on tam tylko pokemona znajdzie to już na to nic się poradzić nie da :/

to jest normalne?Serio, ludzie powariowali... 

jak ktoś nie chce zwiedzać to po co go jakimś sposobem wyciągać, troche mózgu trzeba mieć żeby samemu myśleć ;)

#12 Gość_PurePoison_*

Gość_PurePoison_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 15:07

jak ktoś nie chce zwiedzać to po co go jakimś sposobem wyciągać

A jak myslisz na co będzie chorowało co drugie dziecko za kilka, kilkanaście lat jak wszyscy przestaną z domu wychodzić bo im się nie chce ?

A co do filmiku to raz: takie same akcje o ile pamietam a nawet o wiele ostrzejsze się działy na otwarciu supermarketów kiedyś. I co to oznacza, że supermarkety trzeba pozamykać ? Chociaż pewnie niektórzy tak właśnie uważają, ze supermarket to kolejny szatański wynalazek ale tym tokiem rozumowania to sie do epoki kamienia łupanego powinniśmy cofnąć albo jeszcze dalej. Po drugie może to i lepiej, bo wreszcie sobie ludzie uświadomią jak niedorzecznie się zachowują pod wpływem... no właśnie nie jestem do końca pewna czy rzeczywistości wirtualnej, gier i całej tej elektroniki czy sprytnego marketingu ? A jak sobie uświadomią to może się obudzą. Czasem terapia szokowa jest potrzebna. A świat moim zdaniem nie dąży ani do zagłady ani do upadku ani do samozniszczenia tylko utrzymuje się w równowadze, to tylko nam sie zdaje, że jest inaczej bo nie patrzymy z szerszej perspektywy tylko z końca czubka własnego nosa. Od wieków ludzie bezustannie narzekają jak to świat schodzi na psy i jak jeszcze x lat temu było lepiej i już zawsze będą na to narzekać (taka nasza natura) a jakoś świat się nadal toczy.

#13 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 15:31

Wydaje Ci się że to coś zmieni?Popatrz jak sie zachowują, idzie taki jeden z drugim i lampi sie w telefon, daj spokój, przechodzisz obok kogoś takiego kto stracił kontakt z otoczeniem.

#14 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 15:39

w ostatniej podróży po naszym pięknym kraju zaobserwowałam ,że ludzie bez telefonii komórkowej nie potrafią żyć....a na każdej większej stacji co bywa ?I kto tam zagląda ?

Użytkownik atamina edytował ten post 25 lipiec 2016 - 05:25

#15 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 15:45

Osioł czeka na marchewkę, której nigdy nie dostanie, no chyba że wypełni jedno zadanie, lecz potem czeka go kolejne...

#16 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 15:50

#17 Gość_atamina_*

Gość_atamina_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 16:12

Osioł czeka na marchewkę, której nigdy nie dostanie, no chyba że wypełni jedno zadanie, lecz potem czeka go kolejne...

Wystarczy dobre serduszko 

co cudne myśli szepcze na uszko 

\

a reszta zwykłą pozostaje 

bo tylko taką się staje..

#18 Gość_Lukier_*

Gość_Lukier_*
  • Gość

Napisano 24 lipiec 2016 - 16:21

Wystarczy dobre serduszko 

co cudne myśli szepcze na uszko 

\

a reszta zwykłą pozostaje 

bo tylko taką się staje..

:rolleyes: 

#19 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13813 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 11:29

przedwczoraj rowerzysta w wieku raczej już dawno nienastoletnim wjechałby mi pod koła!

Chwała Bogu nic się nie stało, ale szlag mnie jednak trafił  :angry:

z jednej strony świetnie, że ludzie biegają/jeżdżą na świeżym powietrzu, zamiast siedzieć przed kompem,

ale z drugiej niestety dostają amoku jakiegoś

gdyby choć w połowie się tak angażowali w dbanie o relacje z ludźmi... 

giphy.gif

#20 Gość_Sana_*

Gość_Sana_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2016 - 20:50

Wypowiedziałabym się ale pikachu mi ucieka... :P
  • molenka i beatkaok lubią to