Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Powód by żyć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#121 Tawak

Tawak

Bywalec

• Bywalec
  • 928 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 23:41

Pieniądze, które mogę zarobić i zostawić ukochanej córce.
Tak, to miłość jest motorem mojego życia.
Gdybym nie mógł zarobić i był obciążeniem dla rodziny, to marzyłbym tylko o śmierci.

#122 GoodEnough

GoodEnough

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 153 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:03

Dla mnie powodem, by żyć jest ogrom rzeczy do odkrycia i poznania. Długo do tego dochodziłem, ale teraz już wiem!

• beatkaok i Milkyway lubią to

Codziennie publikowana jest nowa, poprawiona wersja GoodEnough, twórca prosi o wyrozumiałość wobec błędów w działaniu ;)

You never know if you don't go...

#123 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6840 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:05

@GoodEnough pozytywnie...też chciałabym tak podchodzić do życia. Mam wrażenie że już wszystko widziałam i nic mnie nie zaskoczy. 

"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#124 GoodEnough

GoodEnough

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 153 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:34

@Liana

Oh, jestem pewien, iż możesz tak do tego podchodzić, wystarczy trochę przewartościować życie. Mogę się oczywiście mylić w moim rozumowaniu, ale myślę, że nie ma takiego człowieka, którego nic by nie zaskoczyło jeszcze w życiu. Wystarczy przestać żyć myślami, tj. przeszłością i przyszłością i skupić się na TERAZ, bo tylko to się właściwie liczy. A żeby nie było, iż piszę oklepane frazesy.... Z perspektywy chemii mózgu, skoro narkomani, którzy uderzali za pomocą różnych substancji prosto w układ nagrody i mieli najsilniejsze z możliwych przeżyć potrafią wrócić do normy i cieszyć się codziennością, to czemu nie miałoby się udać komuś w depresji czy innym zaburzeniu/znudzeniu życiem? It's all about attitude.

• Liana lubi to

Codziennie publikowana jest nowa, poprawiona wersja GoodEnough, twórca prosi o wyrozumiałość wobec błędów w działaniu ;)

You never know if you don't go...

#125 relic

relic

relikt obyczajowy

• Moderator
  • 13890 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:39

@Liana to nie o to chodzi, że czegoś nie widziałaś i nie przeżyłaś. Rzeczami, miejscami, zjawiskami dobrze znanymi można się cieszyć za każdym razem kiedy masz z nimi kontakt. Kwestia ogólnego podejścia do życia.

no retreat 

#126 Liana

Liana

Zadomowiony

• Bywalec
  • 6840 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 09:49

@GoodEnough@relic słabo mi przychodzi się cieszenie czymkolwiek czasami...zauważam, że za pierwszym razem są to prawdziwe emocje radości natomiast po kolejnych razach wszystko powszednieje i już nie ma tak silnych odczuć. 

"Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych,lecz mocnych,którzy nie potrzebują źle traktować innych,by czuć się ważnymi "💕💕💕💕

#127 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3749 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 11:22

Ja obecnie nie mam żadnego powodu, by żyć. Kwestia wegetacji u mnie.
A sposób zakończenia już mam wybrany.
  • Milkyway lubi to

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#128 Wisienka770330

Wisienka770330

Zadomowiony

• Bywalec
  • 16591 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 09 wrzesień 2019 - 11:29

@WhiteBlankPage mam podobnie ale nie chce o tym z nikim rozmawiać.
Z jednej strony walczę ale z drugiej strony wątpię czy wyjdę z problemu. Pragnienie życia jest silne ale coś innego zaczyna niestety dominować. Ale wciąż walczę.
Ale głęboko wierzę że Twoje podejście odmieni się. Młoda, piękna, inteligentna z Ciebie kobieta.

Użytkownik Wisienka770330 edytował ten post 09 wrzesień 2019 - 11:31

#129 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3749 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 11:31

@Wisienka770330 dzięki. 

Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.

#130 northway

northway

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 20 postów
  • Imię:name

Napisano 27 grudzień 2019 - 12:37

powodem by zyc moze byc rozwiazanie tego co przeszkadza by zyc, np. depresji, etc.

Użytkownik northway edytował ten post 27 grudzień 2019 - 13:32

#131 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5029 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 13:27

Powodem by żyć jest u mnie obecnie brak powodu by umrzeć. Jestem w miarę zdrowy póki co.

Chyba bardziej boli śmierć bliskich niż własna.

Przyjdzie pora to się umrze kolejny raz, tym razem definitywnie.

CHAD- ...i wszystko jasne...?
Jeżeli uważasz, że określają kogoś 3 lub 4 litery to znaczy, że ?
//////////////////////////////
Pożyję ile się da, a jak się nie da to też to  jakoś przeżyję.

#132 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3749 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 17:26

Niebawem powodem by żyć będzie kredyt.
Chociaż w sumie ubezpieczenie na życie będę miała na wartość kredytu, to jak mi się zemrze to będzie spłacony, a mieszkanko weźmie rodzina.
  • Sidu93 lubi to

#133 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5029 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 21:45

@WhiteBlankPage

Sprytnie to sobie wymyśliłaś. Teraz będziesz musiała żyć długo i szczęśliwie bez żadnych akcji typu S ;)

#134 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3749 postów

Napisano 28 grudzień 2019 - 00:22

@titanic zgodnie z tym co wyżej - wcale nie. Muszę tylko ubezpieczenie na życie ogarnąć i sprawa załatwiona. ;)

#135 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5029 postów

Napisano 28 grudzień 2019 - 00:47

@WhiteBlankPage

Nie chcę żartować z  poważnych tematów i nie piszę tego w odniesieniu do Twojej sytuacji, być może też nie zrozumiałem kontekstu,   ale nie wydaje mi się aby polisa na życie obejmowała wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci w wyniku samobójstwa lub była zawierana w sytuacji zatajenia stanu zdrowia (np. wymagającego leczenia),  który może zakończyć się samobójstwem. Gdyby była taka polisa to ja bym ją nazwał "polisą dla samobójcy".

#136 Sidu93

Sidu93

Atencjusz

• Bywalec
  • 1147 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 grudzień 2019 - 00:58

@WhiteBlankPage @titanic, dokładnie tak jak titanic pisze. Polisa nie obejmuje przypadku samobójstwa. Ta którą ja wykupiłem obejmuje wiele rzeczy, nawet wypadek na motocyklu. Ale wszystko co jest związane z samobójstwem, samookaleczeniem się, ogólnie celowym uszkodzeniem siebie itp itd nie jest objęte przez polisę. Ogólnie prawo przecież zabrania zabijania itp, a samobójstwo to też jest zabójstwo tylko samego siebie, dlatego wtedy Ty jesteś ofiarą, ale jednocześnie sprawcą, więc jak jesteś przestępcą, to raczej nie dostaniesz odszkodowania  :D

#137 WhiteBlankPage

WhiteBlankPage

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3749 postów

Napisano 28 grudzień 2019 - 02:43

Zawsze może zdarzyć się wypadek i wpadasz pod tramwaj albo pociąg, hm? :)
@Sidu93 no ja odszkodowania żadnego nie dostanę. :P
  • Sidu93 lubi to

#138 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 4165 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 12:50

@WhiteBlankPage

Nie chcę żartować z  poważnych tematów i nie piszę tego w odniesieniu do Twojej sytuacji, być może też nie zrozumiałem kontekstu,   ale nie wydaje mi się aby polisa na życie obejmowała wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci w wyniku samobójstwa lub była zawierana w sytuacji zatajenia stanu zdrowia (np. wymagającego leczenia),  który może zakończyć się samobójstwem. Gdyby była taka polisa to ja bym ją nazwał "polisą dla samobójcy".

Mój mąż popełnił samobójstwo nic nie dostałam z ubezpieczalni...

btw ciekawy temat czytałam od początku ale dzisiejszy dzień poprawił mi ten kaznodzieja jezusowy odebrałam go jak Ryśka Riedla po kokainie...

Użytkownik hawwa edytował ten post 08 styczeń 2020 - 12:53

"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#139 chrzanowa

chrzanowa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 6 postów
  • Imię:Anna

Napisano 20 styczeń 2020 - 10:05

Ja jestem osobą wierzącą i sądzę, że mam na tym świecie misję do zrealizowania... życie mamy tylko jedno... to wiara podtrzymuje mnie we wszystkich działaniach.

• Willow47 lubi to