Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Witajcie, bardzo proszę o pomoc

pomoc praca magisterska dda alkohol mama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 eewuskaa

eewuskaa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2016 - 17:48

Dzień dobry,

bardzo proszę o przeczytanie tego posta do końca, być może ktoś z Państwa będzie chciał i mógł mi pomóc.

Jestem studentką V roku  psychologii na UAM w Poznaniu, właśnie piszę pracę magisterską i poszukuję pilnie osób badanych. 

Poszukuję: dorosłych, którzy mieli mniej niż 10 lat kiedy ich MAMA zaczęła nadużywać alkoholu.

Jestem jak najbardziej świadoma, że niniejsze forum poświęcone jest głównie depresji. Jednakże, może znajdą się tutaj osoby, które doświadczyły dorastania w rodzinie z pijącą mamą. 

Jeśli są tutaj takie osoby, to bardzo proszę o pomoc. Badanie polega na wypełnieniu ankiety internetowej, która znajduje się w linku poniżej. Badanie nie porusza spraw intymnych, nie pytam tam również o alkoholizm mamy i przede wszystkim - jest ono ANONIMOWE.

Czasu mam coraz mniej, a badanych ciągle mi brakuje, także raz jeszcze proszę o poświęcenie mi czasu.

Dodatkowo, jeśli znają Państwo kogoś, kto mógłby mi pomóc, to jak najbardziej można podesłać tej osobie poniższy link, będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w ukończeniu studiów :)

LINK DO ANKIETY: http://goo.gl/forms/GIrU3sUl4m

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości, proszę o kontakt mailowy: [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script>

Pozdrawiam, 

Ewa.

Użytkownik eewuskaa edytował ten post 08 maj 2016 - 17:54

#2 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 08 maj 2016 - 17:59

kontakt mailowy utrudniony :huh:

#3 eewuskaa

eewuskaa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:47

Dziękuję za szybki odzew!

Śpieszę z odpowiedziami! :)

Po pierwsze, dziękuję za zwrócenie uwagi na maila :o nie wiem cóż tam się zadziało, w każdym razie podaję raz jeszcze: [email protected] (i ze spacjami, gdyby znów jakiś chochlik zrobił mi psikusa: glowczynskaewa @ gmail. com).

Jeśli chodzi o pytanie o mamę to: generalnie chodzi o osobę, którą badany traktował jak matkę, może to być mama biologiczna, ciotka, babka lub ktokolwiek, kto w jego oczach pełnił rolę matki. Raczej myślę tutaj o osobie płci żeńskiej, jednak jeśli miała miejsce sytuacja o jakiej wspomina Motio, to można wypełnić ankietę, ale w miejscu do tego przeznaczonym proszę o krótką adnotację o płci tej osoby i relacji jaka łączyła badanego z nią (np. dlaczego traktował tę osobę jak matkę).

Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości :)

Pozdrawiam, 

Ewa

Użytkownik eewuskaa edytował ten post 08 maj 2016 - 18:48

#4 Keira

Keira

...

• Bywalec
  • 866 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:53

Dzień dobry,

bardzo proszę o przeczytanie tego posta do końca, być może ktoś z Państwa będzie chciał i mógł mi pomóc.

Jestem studentką V roku  psychologii na UAM w Poznaniu, właśnie piszę pracę magisterską i poszukuję pilnie osób badanych. 

Poszukuję: dorosłych, którzy mieli mniej niż 10 lat kiedy ich MAMA zaczęła nadużywać alkoholu.

Jestem jak najbardziej świadoma, że niniejsze forum poświęcone jest głównie depresji. Jednakże, może znajdą się tutaj osoby, które doświadczyły dorastania w rodzinie z pijącą mamą. 

Jeśli są tutaj takie osoby, to bardzo proszę o pomoc. Badanie polega na wypełnieniu ankiety internetowej, która znajduje się w linku poniżej. Badanie nie porusza spraw intymnych, nie pytam tam również o alkoholizm mamy i przede wszystkim - jest ono ANONIMOWE.

Czasu mam coraz mniej, a badanych ciągle mi brakuje, także raz jeszcze proszę o poświęcenie mi czasu.

Dodatkowo, jeśli znają Państwo kogoś, kto mógłby mi pomóc, to jak najbardziej można podesłać tej osobie poniższy link, będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w ukończeniu studiów :)

LINK DO ANKIETY: http://goo.gl/forms/GIrU3sUl4m

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości, proszę o kontakt mailowy: [email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script>

Pozdrawiam, 

Ewa.

Zaczęłam pisać, ale jak zobaczyłam, że mam pisać historyjkę do obrazka to mi odeszła ochota... a dziwiłam się, ze ma pani mało chętnych :) Po co to? Jak widzę ten obrazek myśle o  dwóch rzeczach : Moją matkę wstanie ciężkiego upojenia, albo mnie totalnie załamaną sytuacją w domu. Tam obok są nożyczki czy co?

W ucieczce ginie zawsze więcej wojowników, niż w walce.
Czytajcie książki... zapomnijcie o życiu.

Polska jest jedna i jest Twoja. :)

#5 Keira

Keira

...

• Bywalec
  • 866 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:57

Specjalista od bycie mamą, Motio jesteś? Niektórych wychowuję babcia i co? To jest rola mamy...

W ucieczce ginie zawsze więcej wojowników, niż w walce.
Czytajcie książki... zapomnijcie o życiu.

Polska jest jedna i jest Twoja. :)

#6 eewuskaa

eewuskaa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2016 - 18:58

Zaczęłam pisać, ale jak zobaczyłam, że mam pisać historyjkę do obrazka to mi odeszła ochota... a dziwiłam się, ze ma pani mało chętnych :) Po co to? Jak widzę ten obrazek myśle o  dwóch rzeczach : Moją matkę wstanie ciężkiego upojenia, albo mnie totalnie załamaną sytuacją w domu. Tam obok są nożyczki czy co?

Obrazek niestety jest niezbędny. Nie musi to być powieść, wystarczy kilka zdań. A co do interpretacji tego, co się na nim znajduje, to jest dowolna :) Zapewniam, że potem już nie wymagam żadnych opisów do obrazków, będę wdzięczna jeśli powróci Pani do ankiety.

Pozdrawiam

#7 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 08 maj 2016 - 19:10

motio sie obraził

#8 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 08 maj 2016 - 19:16

myslalam ze ty a zagapilam cytowac :)

#9 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 2404 postów

Napisano 08 maj 2016 - 21:00

Witaj Ewo,

mam nadzieję, że uzyskasz pomoc, o którą prosisz. Chociaż z drugiej strony najlepiej by było, gdyby takich ankiet nie było w ogóle, bo przecież za każdą taką ankietą jest jakaś osoba, jej cierpienie i dramat. 

Ja niestety nie pomogę. A z drugiej strony na szczęście opisywana sytuacja mnie nie dotyczy.  

Powodzenia przy pisaniu i obronie :)

,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#10 eewuskaa

eewuskaa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2016 - 22:55

Witaj Ewo,

mam nadzieję, że uzyskasz pomoc, o którą prosisz. Chociaż z drugiej strony najlepiej by było, gdyby takich ankiet nie było w ogóle, bo przecież za każdą taką ankietą jest jakaś osoba, jej cierpienie i dramat. 

Ja niestety nie pomogę. A z drugiej strony na szczęście opisywana sytuacja mnie nie dotyczy.  

Powodzenia przy pisaniu i obronie :)

Witaj, 

ja również mam nadzieję, że uzyskam pomoc. Muszę przeprowadzić badania, żeby móc pomagać innym w przyszłości :) 

Wiem o tym, że każdy badany jest jednostką, która przeżyła swój osobisty dramat. Każdy medal ma jednak dwie strony, więc z drugiej, tego typu badania tworzą pewnego rodzaju bazę danych, która może przydać się ludziom mądrzejszym od studentów przy opracowywaniu nowych sposobów pomocy takim osobom. 

Chciałabym też dodać, że gdyby ktokolwiek potrzebował w jakiś sposób przegadać swoje emocje czy spostrzeżenia po badaniu, to proszę pisać na maila podanego powyżej :) 

Dziękuję za życzenia powodzenia, na pewno się przydadzą :)

Pozdrawiam!

#11 eewuskaa

eewuskaa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 19 maj 2016 - 13:46

Drodzy Państwo, 

śmiem twierdzić, że kilkoro z Państwa pomogło mi wypełniając kwestionariusz za co bardzo dziękuję!

Muszę zebrać jeszcze 7 odpowiedzi, dlatego zachęcam tych z Państwa, którzy doświadczyli wychowywania się w domu z pijącą mamą (lub obojgiem rodziców), do udzielenia mi pomocy na finiszu moich badań :)

Link do kwestionariuszyhttp://goo.gl/forms/GIrU3sUl4m

Zapraszam także do kontaktu mailowego, gdyby coś było niejasne lub chcieliby Państwo podzielić się jakimiś uwagami po badaniu :) [email protected]

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję - to dla mnie naprawdę ważne,

Ewa Główczyńska

Użytkownik eewuskaa edytował ten post 19 maj 2016 - 13:46