Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nie potrafię normalnie zakończyć rozmowy - pomóżcie

rozmowa lęk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 01 luty 2016 - 17:57

Od pewnego czasu nęka mnie problem np. podczas rozmowy przy papierosie z kimś. Wypalę fajkę i wracam do siebie (nie w pracy, a w akademiku). I w tym momencie powstaje u mnie bariera - nigdy nie wiem co powiedzieć. Bo czasami jest to rozmowa np. z portierem, który ciągnąłby rozmowę i ciągnął. No może to trochę z powodu tego, że jestem małomówny.

I jak mam powód - np. oglądam film, mówię: "Idę bo oglądam film, do widzenia". Ale gdy nie mam wyraźnego powodu, by odejść, a bardzo nie chcę zostać to co mam powiedzieć? Zaczynam się miotać, staram się w jakiś "magiczny" sposób zakończyć rozmowę, ale zazwyczaj kończy się to tym, że w ogóle nie słucham co mówi tamta osoba i szybko uciekam.

Czy ktoś ma/miał podobne odczucia? Co mówicie by zakończyć rozmowę z kimś z kim tej rozmowy Wam się nie chce "ciągnąć"?

Takie sytuacje budzą we mnie lęk tak jakbym odchodząc robił coś złego.

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#2 bookslam

bookslam

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 199 postów

Napisano 01 luty 2016 - 19:22

Ja to w takim wypadku rzucam jakimś hasłem z "Mody na suknie", nie wiem czy znasz, dla ogółu są to raczej niezrozumiałe rzeczy. Np. "Dzwoniła Pyra, mówiła, że jej rodzice to ziemniaczki" i potem mówię "no to lecę, hej". Albo "Wiesz co to jest pszenżyto? To takie zboże urodzajne, że o Boże". Zazwyczaj ludzie zastygają w niezrozumieniu co się przed chwilą stało przez kilka sekund i to jest idealny moment, żeby wtrącić pożegnanie :P Nie wiem czy moja rada jest pomocna, ale u mnie się sprawdza, powodzenia ;)

• odczepSię lubi to

#3 Gość_johndoe_*

Gość_johndoe_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2016 - 19:34

"Przepraszam, muszę już iść. Do następnego." - nie kłamiesz, musisz bo zaraz nie wytrzymasz.

• incantation i odczepSię lubią to

#4 Gość_johndoe_*

Gość_johndoe_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2016 - 19:35

• Gracja lubi to

#5 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 01 luty 2016 - 20:56

"Przepraszam, muszę już iść. Do następnego." - nie kłamiesz, musisz bo zaraz nie wytrzymasz.

super, dziękuję bardzo:)

#6 Gość_johndoe_*

Gość_johndoe_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2016 - 21:20

Nie ma sprawy ;)

#7 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Bywalec
  • 869 postów

Napisano 01 luty 2016 - 22:28

Już wiem skąd mi się to wzięło - ja ogólnie bardzo lubię przebywać samemu i cały czas mam coś do roboty. Mówienie komuś co tak naprawdę robię mnie męczy, bo uważam, że nikomu nic do tego. Wiem, że to dziwne, ale taki nawyk mam po tym jak matka w domu cały czas odciągała mnie od moich zajęć. Po prostu wcinanie się mnie denerwuje

Użytkownik odczepSIE edytował ten post 01 luty 2016 - 22:29

#8 Gość_johndoe_*

Gość_johndoe_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2016 - 22:42

A bo niektórzy ludzie muszą wiedzieć wszystko i nie patrzą na to czy chcesz się tym podzielić czy nie. Mnie to też czasem denerwuje, ale da się to zwykle w miarę pokojowo załatwić.