Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

książki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
560 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gail

Gail

Wędrowiec

• Bywalec
  • 2569 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 18:38

w poscie u ghory znajdziesz autora tej ksiazki :P
Michael Gregorio o to byl ten pan :)
ta ksiazka ma 700str moja mama przeczytala ja w jeden dzien, wiec musi byc ciekawa :P

#42 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2008 - 18:46

Pamiętam,jak zaczytywałam się Harrym Potterem.Najgrubsza ma z 800 stron,czytałam od rana do wieczora,aż skończyłam.Tak samo jak "Kod Leonarda daVinci" .

#43 Gość_Jane Doe_*

Gość_Jane Doe_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2008 - 18:50

Aha! Jeszcze Jeffery Deaver.Jeśli ktoś z was oglądał "Kolekcjoner kości" z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie,to właśnie ten autor napisał tę książkę,i jeszcze kilka innych z tymi samymi bohaterami.

#44 whoCares

whoCares

Bywalec

• Bywalec
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:01

O fantasy nie wiem nic,poza Władcą pierścieni.

I dbrze, fantasy na tym się zaczyna i kończy, mistrzowi nikt nie dorówna ;)

Ja za to lubie science fiction-Philipa K. Dicka za to ze w jego swiatach nigdy nie wiadomo co jest prawda a co nie.. jak ktos widział Pamięć absolutna, Zaplate, Blade runnera (po polsku: Łowca androidow) to wlasnie Dick, tylko w filmach zaniedbany jest najważniejszy watek twórczosci Dicka-co jest prawda a co nie? czy ja śnię, czy umarłem, a może jestem robotem? .. polecam Człowieka z Wysokiego Zamku i Ubika.

Z polaków Zajdel - "Paradyzja" i "Limes inferior".

Mistrz jednego dzieła: Adam 'Snerg' Wiśniewski "Robot"-ksiazka o robocie wyslanym miedzy ludzi z zdaniem ktorego nie zna, instrukcjami ktorych dzieki swojej wolnej wol wcale nie odbiera jak rozkazy.. Uprzedzam strasznie przygnebiajaca i trudna.

I od sciene fiction tak jakos trafilem na Kurta Vonnegutta i jego "Rzeźnię numer 5" - książka która naprawde zmieniła moje życie. ale tak naprawde naprawde ;)

pozatym duzo klasykow typu Hemmingway- jakie boskie jest "Komu bije dzwon" normalnie czuc zapach igieł i chłód zimy w Hiszpańskich górach, Dostojewski itp itd..

a i cybepunk jeszcze..
świetne opowiadanie pewnej Polki: http://hell.pl/nina/carramba.htm

#45 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:40

Terry Pratchett
jak ktos lubi sie posmiac to polecam tego pisarza.

A czytałeś "Wiedźmikołaj" ? Bo ja śmiałam się przy tym głośno w autobusie :D

no oczywiscie że czytalem, to jest cykl swiata dysku i wlaśnie "złodziej czasu" to też część z tego cyklu

a co do "widzmikołaja " to jest świetny ale dla mnie najlepsza byla ksiązka "ciekawe czasy" :)
Animus aeger semper errat. Chory umysł zawsze błądzi

"Nie podawajcie sie, walczcie!"

#46 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 19:47

czytalem "Ubika" Dicka i rzeczywiscie niezla ksiazka, bardzo shizmatyczna ale to normalne wkoncu Dick cierpial na shizofrenie

a co do fantasy to zeczywiście tolkien był mistrzem, ale nie mozemy zapominać o naszym polskim mistrzu A.Sapkowskim

#47 whoCares

whoCares

Bywalec

• Bywalec
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 20:09

tak, tylko Sapkowski bardziej śmiał się niż pisał serio fantasy... chociaz Sapkowskiego nie lubie, te wszystkie niedokonczone "madre powiedzonka" .. jezyk ma spoko, ale po tygoniu nie pamietalem o czym tak wlasciwie byly jego ksiazki, tak jakos dziwnie jak dla mnie pisze.. fajnie, ale o niczym

chociaz to tez tylko nazewnictwo, takiej stricte fantasy to raczej malo wychodzi jesli juz to albo pomieszana z sci fi typu: "Diuna", albo horrorem typu "Wywiad z wampirem"

Jasu-polec cos dobrego fantasy, Pratchetta znam, jego humor świetny jest

#48 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 20:24

polecam "nigdziebądź" neil gaiman

zreszta to jest niesamowity pisarz, nie pisze do końca takie stricte fantasy ale jego powieści i sposób opowiadania powala na kolana

zreszta pisał też niezłe scenariusze do komiksow z czego zaslynal jako że pierwszy w histori dostał World fantasy award za scenariusz do komiksu "Sandman" byl to precedens p[oniewaz nigdy do tej nagrody nie byl nominowany komiks.

jak mozesz to polecam sciagnac ten komiks jest to czysta fantasy o wladcy snow

z innych jego pozycji to polecilbym jeszcze "Amerykanscy Bogowie" i "dobry omen" napisany z terrym prathettem

#49 Gail

Gail

Wędrowiec

• Bywalec
  • 2569 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 20:38

mi proponowano "trylogie mrocznego elfa", ktos czytal?

#50 whoCares

whoCares

Bywalec

• Bywalec
  • 697 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 20:44

Sandmana ogladalem, nawet myslalem nad zakupem albumów, rzeczywiscie jeden z najlepszych komiksow ever, do tego swietnych grafikow dali Gaimanowi
a Gaimana.. pewnie z 10 razy conajmniej myslalem zeby to przeczytac ;) przeczytam na pewno dzieki

#51 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 21:56

widzialem w londu wznowione albumy sandmana z nowymi ilustracjami i kilkoma dotatkowymi stronami jeszcze lepszy jak orginal

gail o trylogi mrocznego elfa nie slyszalem, nie wiesz kto to napisał?

#52 Gail

Gail

Wędrowiec

• Bywalec
  • 2569 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 21:57

Nie pamietam :(
jak sie dowiem to napisze :)

#53 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 22:01

shardik a nie bylo takiego filmu o takim tytule?

#54 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 22:12

jesli juz mowa o adaptacjach filmpowych z ksiazek to przypomniala mi sie "Zielona mila" i "Lot nad kukułczym gniazdem" filmy ktore powstaly na podstawie tych ksiazek mozna uznac za dobre ale i tak klsiazki sa lepsze... polecam szczerze

#55 Smużka

Smużka

żona :)

• Bywalec
  • 3098 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 01:40

Ja nie potrafię nic czytac odkąd mam depresję....
Zaczynam i nie umiem sie zmusic, by czytać. :(
Od 2 miesięcy czytam "Nie mów nikomu" Cobena. Moja siostra to pochłonęła w kilka dni, a ja nie mogę... choc mnie ciekawi, ale i tak nie moge czytać.
Po kilku stronach jestem zmęczona.
Mam tak z każdą książką!!!
Wydałam ponad 300zł na 2 książki weterynaryjne (interna i pediatria wet.). Byłam nimi zachwycona, a jednak ich też nie umiem czytać... Po kilku minutach juz nie wiem, co czytam, więc odkładam książkę.

W ciągu ostatnich miesięcy próbowałam przeczytać kilka książek Cobena, "Ziele na kraterze" Wańkowicza, "Wspomnienia żołnierza baonu AK Zośka" Deczkowskiego, "Parasol" Stachiewicza i wiele innych...
Kiedyś uwielbiałam czytać takie książki!
Dziś nawet zabawne poradniki mi nie wchodzą... Ani kryminały, ani nawet historyczne romansidła, które kiedyś lubiłam poczytać w wannie dla poprawy nastroju.

Nie umiem też oglądać filmów - Nie mogę się zmusić, by zacząć oglądać - nie mam siły i ochoty! Chciałam obejrzeć serial anime w necie i nie potrafię!
Chciałam przeczytać komiks, który udało mi się zdobyć po kilkunastu latach poszukiwań! Nie mogę na niego nawet spojrzeć! :( :( :(
"Wola moja jest jak szabla:
Nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią -
W pysk odbije stali siła" (Kaczmarski)

#56 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 10:03

smuzka ja znalazlem na to sposob....

pamietam 3 lata temu zaczelem przeżywac to samo i nie umiałem zabrac sie za zadna pozycje ktora kiedyś z takim zapalem chciałem przeczytać, to samo dotyczyło komiksów...

nie umialem sie skupić, ale zaczelo sie u mnie coś takiego że jak jezdziłem na studia autobusem zauważyłem że dopadaja mnie leki, ze mimowolnie przysluchuje sie ludzia w autobusie czy czasami nie rozmawiaja o mnie.... podroż trwała do poltora godziny a kazda minuta w tym tloku to był koszmar...

kiedyś zabrałem ksiązke do busa i zauwazyłem ze jak czytram to przestalem zwracac uwagi na leki i ludzi w autobusie...od tej pory to nie wchodze do autobusu, pociagu, samolotu czy na stoluwke w pracy bez ksiazki...nawet na porzystankach zaczelem je czytac.......pomoglo

przyjemne z pozytecznym

#57 Smużka

Smużka

• Bywalec
  • 3098 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 13:02

Ja sie staram czytać w autobusie, ale nie potrafię.
Owszem przelatuję oczami po słowach, wersach, kartkach..
Ale gdy sie zatrzymam, to nie pamiętam ani słowa z tego, co czytałam.

#58 Jasu

Jasu

Zadomowiony

• Bywalec
  • 5530 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 13:08

tez tak mialem na poczatku, później było lepiej choć wciąż mam problemy ze skupieniem.....

#59 madzik

madzik

Bywalec

• Bywalec
  • 854 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 13:51

Smużka nic na siłę.nie możesz to nie możesz.nie frustruj się i nie obwiniaj.podła ta choroba.mi też odbiera zainteresowania koncentrację i chęci.spokojnie dajmy sobie czas.

#60 Smużka

Smużka

• Bywalec
  • 3098 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 14:35

Nie robię nic na siłę..
Ale fakt, że mi z tym źle i czuję się sfrustrowana trochę... :(