Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Może ktoś.....?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#321 Paligo

Paligo

Bywalec

• Bywalec
  • 995 postów

Napisano 17 grudzień 2014 - 23:09

Ja jestem chętna na wzajemne wypożyczanie książek (ja pożyczę Tobie, a Ty mi) i /lub pogadanki na ten temat. Ofertę kieruję do osób, które książki szanują i nie oddają takiej w strzępach z pozaginanymi rogami.
Jako, że nie mam za bardzo kasy to opcja jest dostępna tylko na terenie Chełma.
Pozdrawiam, Paligo.

#322 Gość_blackrose_*

Gość_blackrose_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:39

Może ktoś jest z fobią społeczną i pomoże mi jak przygotować się do rozmowy telefonicznej.
Pilne, ponieważ dzwonie jutro i to w sprawie pracy/stażu nie chce się rozłączyć bo wiem że wtedy nie zadzwonie po raz kolejny .

#323 Gość_Ancik_*

Gość_Ancik_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2015 - 11:02

Może wyda się to głupie, ale cóż... zapytam. Nic nie tracę pytając, a może ktoś taki wśród nas jest.

Poszukuję kogoś, kto jest dietetykiem, albo jakkolwiek się na tym zna. Nie mam kasy by chodzić do dietetyka, a sama nie mam o tym zielonego pojęcia. Potrzebuję pomocy w ułożeniu jakiejś sensownej diety (chcę schudnąć). Dieta najlepiej wegańska i nie jakaś wymyślna, bo ja generalnie jestem prosty człowiek i nowinki żywieniowe mnie jakoś nie kręcą.

#324 Paligo

Paligo

Bywalec

• Bywalec
  • 995 postów

Napisano 03 luty 2015 - 11:41

Hej ancik z dietetyką nie mam nic wspólnego, ale mogę Ci przedstawić bardzo prostą dietę, dzięki której schudłam 6 kg w niecały miesiąc.
Mianowicie wykluczenie z diety słodyczy i pieczywa, oraz ograniczenie produktów wysoko węglowodanowych jak np.makaron.

#325 hawwa

hawwa

jestem jaka jestem :O)

• Bywalec
  • 3105 postów

Napisano 03 luty 2015 - 11:46

Kochani, kto mnie zna w realu i podczas mojej poprzedniej obecności na forum miał okazję poznać, wie, że kocham zwierzęta. Na co dzień oprócz pracy z nimi staram się również pomagać zwierzakom w potrzebie. Jestem wolontariuszką w schronisku, mam psa na tymczasie ze schroniska, dla schroniska również z moim własnym psem jeżdżę na akcje edukacyjne "Ręka w łapę" (w ramach akcji placówki bardzo często robią zbiórkę jedzenia dla psów i kotów w schronisku, bo my to robimy całkowicie za darmo), ponad to najbardziej do tej pory byłam związana z fundacją pomgającą goldenom (w zasadzie odkąd adoptowałam goldasa, to już 4 lata). Ale też staram się coraz częściej wspierać inne potrzebujące zwierzaki. Nie zawsze mam możliwość finansową, ale staram się to robić w inny sposób (np. daję różne przedmioty na bazarki organizowane dla zwierzaków).

W najbliższym czasie chciałabym na facebooku (bo tam mi najprościej) zorganizować bazarek dla fundacji "SOS dla zwierząt" w Chorzowie. Dlatego mam do Was ogromną prośbę. Jeśli macie jakieś Wam już nie potrzebne rzeczy, a w dobrym stanie, to może zechcielibyście się nimi podzielić i podarować na taki bazarek. To może być wszystko: ubrania, zabawki, książki, usługi (np. sesja zdjęciowa, tipsy, jeśli ktoś się tym zajmuje), tak na prawdę co tylko Wam przyjdzie do głowy.
Zasada jest taka, że ja wystawiam fanta (lub jeśli jesteście na FB możecie to zrobić osobiście, bo linka podam) i daje czas na licytację. Wygrywa ostatnia podana kwota. Osoba, która wylicytuje dany fant wpłaca pieniądze za niego na konto fundacji, a osoba wystawiająca po zaksięgowaniu pieniędzy wysyła go. I kwestia kosztów wysyłki jest umowna. Albo prosimy osobę, do której fant idzie o zwrot kosztów wysyłki nadawcy, albo o przesłanie tej kwoty również na konto fundacji, lub kompletnie nic z tym nie robimy.

Mam nadzieję, że opisałam to dosyć zrozumiale.

Dodam jeszcze, że na terenie Katowic i pobliskich miast mogę podjąć się zbiórki niepotrzebnych kocy, pościeli, ręczników itp. Bo tego nigdy nie mają za wiele. Jak również mogę zebrać karmy, miski itp. jeśli ktoś zechce podarować. W ich schronisku są nie tylko psy i koty, ale również inne zwierzęta (konie, kozy, świnia).

Jeśli ktoś z Was zechce się podzielić niepotrzebnymi rzeczami to proszę o wiadomość do mnie.

Z góry dziękuję.

Ancik organizujesz jeszcze coś takiego??? Chetnie kupię i podaruję jakąś karmę...
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej." Paulo Coelho

#326 paulix19

paulix19

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4361 postów

Napisano 03 luty 2015 - 11:54

Może wyda się to głupie, ale cóż... zapytam. Nic nie tracę pytając, a może ktoś taki wśród nas jest.

Poszukuję kogoś, kto jest dietetykiem, albo jakkolwiek się na tym zna. Nie mam kasy by chodzić do dietetyka, a sama nie mam o tym zielonego pojęcia. Potrzebuję pomocy w ułożeniu jakiejś sensownej diety (chcę schudnąć). Dieta najlepiej wegańska i nie jakaś wymyślna, bo ja generalnie jestem prosty człowiek i nowinki żywieniowe mnie jakoś nie kręcą.

Hej ja jezdze do dietetyczki mam normalna dietę tylko 1600kcla składa się z normalnego jedzenia tylko trzeba przestrzegać gramatury mogę ci wysłać obiady i śniadania na maeila bo chyba nie mam juz na kompie całej na dwa tygodnie

#327 Gość_Ancik_*

Gość_Ancik_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2015 - 21:09

Hej ancik z dietetyką nie mam nic wspólnego, ale mogę Ci przedstawić bardzo prostą dietę, dzięki której schudłam 6 kg w niecały miesiąc.
Mianowicie wykluczenie z diety słodyczy i pieczywa, oraz ograniczenie produktów wysoko węglowodanowych jak np.makaron.

Bez pieczywa nie dam rady, bo głównie na szybko wcinam kanapkę. Ze słodyczami będzie najtrudniej, bo się uzależniłam. Także powoli z nich rezygnuję, bo na szybko na pewno nie dam rady i tylko będzie gorszy efekt. Makaronów w ogóle nie jem. Najgorsze jest to, że mam mega nieregularny tryb.

Ancik organizujesz jeszcze coś takiego??? Chetnie kupię i podaruję jakąś karmę...

Na razie nie było chętnych. Ale zawsze można przesłać karmę pocztą, albo zawieźć do najbliższego schroniska. Na pewno się przyda. ;)

Hej ja jezdze do dietetyczki mam normalna dietę tylko 1600kcla składa się z normalnego jedzenia tylko trzeba przestrzegać gramatury mogę ci wysłać obiady i śniadania na maeila bo chyba nie mam juz na kompie całej na dwa tygodnie

Jeśli to nie problem, to chętnie zerknę. Na PW wyślę maila.

#328 Gość_Ancik_*

Gość_Ancik_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2015 - 20:46

Mam pytanie...

Jakiś czas temu było bum na robienie breloczków z żyłek. Czy jest tu ktoś, kto robi takie coś? Potrzebuję zrobić kilka sztuk na wymiar z konkretnym zapięciem. A ja tego nie ogarniam.

#329 Gość_Kingu123_*

Gość_Kingu123_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2017 - 23:39

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w związku CH3CH2OH środkowy węgiel ma stopień utlenienia -I? bo po mojemu wstawiłabym -II

a i owszem wytłumaczę.

związek wygląda tak:

H       H    

H C   -   C       - OH

H       H

W tym zwiazku masz jedna grupe OH ( to po prawej)  - grupa OH ma łdunek ujemny

Stopien utlenienia równy jest I  bo jest jedna grupa OH

gdyby były dwie grupy OH  stopień utlenienia wynosił by  II

#330 victoria

victoria

...se ne vrati...

• Bywalec
  • 7984 postów
  • Imię:EgzotycznE

Napisano 13 październik 2018 - 19:03

Jestem chętna na wymianę książek. Posiadam trochę do opchnięcia - psychologiczne, poradniki, itp. Chętnych proszę o kontakt na priv.

Ja czytuję psychologiczne, czasem poradniki, podróżnicze, o himalaizmie i niektóre polskie autorki :)

nie mam nic do powiedzenia

#331 Kaciapa

Kaciapa

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 58 postów
  • Imię:Kasia

Napisano 25 listopad 2018 - 23:58

Super temat ! :)

Ja bardzo usilnie poszukuje kogoś kto zna się na księgowości. Ale nie na stałe tylko np na godzinkę lub dwie. Żeby wyjaśnił mi wszystkie wątpliwości nim się weźmie za mnie Skarbówka :D

W zamian mogę zaoferować pomoc w matmie, polskim, generalnie w nauce. Mogę napisać scenariusz urodzin, przeczytać i sypnąć pomysłami przy pisaniu grantów / wniosków o dofinansowanie z UE, pomogę w sprzedaży internetowej, rozwieje tajniki allegro itp itd

Na terenie Krakowa mogę coś komuś pomóc, póki co całe dnie spędzam w domu więc jestem wolna :)