Depresja.ws - Forum: Remirta Oro [Mirtazapina] słyszał ktoś? - Depresja.ws - Forum

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Remirta Oro [Mirtazapina] słyszał ktoś? Oceń temat: -----

#1 Gość_Dormane_*

• Grupa: Gość

Napisano 07 lipiec 2009 - 14:25

Myślałam, że już nic nowego mnie nie zaskoczy ale jak widać 'nigdy nie mów nigdy'.
Przypisano mi na sen (?) Remirtę Oro [Mirtazapina], wie ktoś coś na ten temat? W internecie znikome informacje o tym leku, a ja nie wiem czy chcę w ogóle zaczynać leczenie nowymi wynalazkami, w wyszukiwarce forum, ktoś wspomniał, że substancja uzależnia..
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Beksa 

• Średniozaawansowany
  • PipPip
  • Wyślij prywatną wiadomość
  • Grupa: Użytkownik
  • Postów 198

Napisano 07 lipiec 2009 - 18:59

Nie bój się ten lek nie uzależnia. Jest do nowoczesny skuteczny preparat na poprawę jakości snu, posiadający również właściwości antydepresyjne.
Ci co zażywają ten lek zazwyczaj sobie go chwalą, sam go zażywałem jakieś 1,5 tygodnie i nasennie działał doskonale. Na początku brania można mieć niesamowite sny. Jedyną wadą leku jaką ja zaówazyłem był problem z rannym dobudzeniem się tzn trochę trudno wstać z łóżka bo chciało by się jeszcze pospać :)
I Choose Life
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Ania-K 

• Średniozaawansowany
  • PipPip
  • Postów 223

Napisano 07 lipiec 2009 - 20:11

polecam brałam zanim zaszłam w ciążę teraz jak mam problem to musze wstawac do dziecka. A ten lek pomagal nie snic mi koszmarow i wyspac sie.
To the stars through difficulties.
-Cierpienie droga do gwiazd-
0

#4 Gość_Dormane_*

Napisano 08 lipiec 2009 - 16:54

uff, uspokoilyscie mnie...
co do wstawania to ja juz mam koszmarne problemy, co dopiero potem... lek ma mi niby ustawic rytm dobowy (dotychczas polegal on na spaniu w dzien i snuciu sie niczym zombie w nocy), sadze, ze jesli naprawde powoduje gleboki dobry sen, to przespie i noc i dzien, i wroce do punktu wyjscia :P
ale przynajmniej jestem pewniejsza, ze jest bezpieczny, dzieki.
I przepraszam za ulomna pisownie ale jestem bez jednej reki, operacja klykci.
pozdrawiam.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Bonawentura 

• Średniozaawansowany
  • PipPip
  • Postów 481

Napisano 31 sierpień 2009 - 05:00

no właśnie, od tygodnia jakoś biorę to zamiast Mirzatenu, nie powiem, zasypia się rewelacyjnie, śpi się rewelacyjnie, ale gorzej jak się przebudzę, to taką pizdę dostaję, jakbym się ostro naćpał :( a na ewentualne ponowne uśnięcie w środku nocy nie ma szans już.
to raz. dwa, że nie rozumiem, o co chodzi z tym uleganiem rozpadowi w jamie ustnej - trzymam tabletkę pod językiem i jedyne co się dzieje, to robi się jakby miększa, gumowa. i taką już łykam, no bo się nie doczekam, aż to ustrojstwo się rozpuści (a że utrzymuje w gębie posmak jakby piołunu z brzoskwinią, to już nawet nie wspominam). co to ma być, no kurwa.
 melanżownik 
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   morela 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Postów 13

Napisano 29 wrzesień 2009 - 20:14

czy biorąc dawkę 15 mg przytyliscie po tym leku, pozdrawiam
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Beksa 

• Średniozaawansowany
  • PipPip
  • Postów 198

Napisano 03 październik 2009 - 15:15

morela napisał:

czy biorąc dawkę 15 mg przytyliscie po tym leku, pozdrawiam

niestety lek ten zwiększa apetyt, jak ktoś ma skłonności do tycia to niech sie zastanowi 2 razy zanim zacznie go brać
I Choose Life
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Bonawentura 

• Średniozaawansowany
  • PipPip
  • Postów 481

Napisano 05 październik 2009 - 18:51

biorę już chyba z miesiąc Remirtę 30 mg (btw. jest dawka 15 mg w ogóle?), to też zauważyłem nasilenie apetytu. a że mam szybką przemianę materii (nawet z nasilonym apetytem i obżeraniem się nie mam co liczyć na dodatkowy kilogram:]), to w ogóle mi to nie przeszkadza:)
 melanżownik 
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   kinenya 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Postów 70

Napisano 08 listopad 2009 - 20:02

Biorę mirtazapinę 45mg od 1,5 miesiąca. Pierwsze 2 tygodnie koszmarne jak na lekkim kacu, później coraz lepiej. Łagodzi lęki i poprawia sen. Sny są po niej przepiękne. Jak na razie apetyt i waga w normie. Dla mnie to dobry lek.
"gdy konieczność istnienia trudna jest do zniesienia"

gg 15522942
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   kiciurek 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Wyświetl galerię
  • Postów 19

Napisano 13 styczeń 2010 - 09:07

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu leczę się z bezsenności spowodowanej najprawdopodobniej stanem depresyjnym.Do tej pory leczono mnie przede wszystkim benzodiazepinami (Imovane 7,5 mg,Estazolam 2 mg),ze względu na złą tolerancję innych leków.Benzo mają jak wiadomo,bardzo zgubny wpływ na organizm.Podczas wczorajszej wizyty u nowego lekarza dostałam lek Remirta Oro i kategoryczny nakaz zejścia z benzo.Bardzo mi to odpowiada,nie powiem,bo mam już dość skutków ubocznych stosowania powyższych leków, mam tylko pytanie odnośnie ewentualnych interakcji połączenia mirtazapiny z benzodiazepinami.Przez dziesięć dni będę schodzić z Estazolamu w następujący sposób:Remirta Oro 30 mg plus 1/3,potem 1/4,potem 1/5 benzo stosowane na noc.Czy takie połączenie jest bezpieczne?Albo inaczej-czy ja się po tym w ogóle będę mogła obudzić?Jestem osobą pracującą.Moja praca wymaga ode mnie dużego zaangażowania.Nie mogę sobie pozwolić na to żeby w niej przysypiać.
Pozdrawiam!
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   kiciurek 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Wyświetl galerię
  • Postów 19

Napisano 15 styczeń 2010 - 10:42

Skoro nikt się nie wypowiedział może przedstawię sytuację jako świeży królik doświadczalny:u mnie połączenie benzo i Remirty wywołało senność nie do opanowania.Przyznam się że tknięta przeczuciem za pierwszym razem nie wzięłam zalecanej dawki tylko pół tabletki Remirty i okruszek Estazolamu (dosłownie 1/6) i całe szczęście bo chyba bym się nie obudziła.Samopoczucie po tym mam fatalne,jestem drażliwa i agresywna.Sny-owszem,malownicze.Śniła mi się wojna.Dwie noce pod rząd.Wczoraj też wzięłam tylko pół tabletki Remirty i okruszek benzo.Dziś czuję się równie fatalnie.Nie mogę się dobudzić,jestem rozbita i rozdrażniona,ciężko mi się oddycha a mięśnie lekko drżą,w ustach mam suszę,widzę niewyraźnie.Miejsce na języku,gdzie rozpuściła się Remirta jest zdrętwiałe.Jedyne co dopisuje jak nigdy to apetyt.Muszę mocno nad sobą panować żeby ciągle nie żreć.Nie zanotowałam zatrzymania wody tak jak po innych antydepresantach.
Zastanawiam się czy to co się ze mną dzieje jest normalne czy lepiej powinnam zwrócić się do lekarza.
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Kirac 

• Weteran forum
  • PipPipPipPip
  • Postów 1325

Napisano 22 styczeń 2010 - 10:15

Hej :)
No nie za bardzo Ci chyba pomogę, ale

kiciurek napisał:

Wczoraj też wzięłam tylko pół tabletki Remirty i okruszek benzo.Dziś czuję się równie fatalnie.Nie mogę się dobudzić,jestem rozbita i rozdrażniona,ciężko mi się oddycha a mięśnie lekko drżą,w ustach mam suszę,widzę niewyraźnie.Jedyne co dopisuje jak nigdy to apetyt.

wiesz co, miałem dokładnie, dokładnie takie same objawy przy połączeniu benzo z klomipraminami, albo jakoś tak :P a pomijając drżenie mięśni, to przy samej benzo, benzo z fluoteksyną także..

kiciurek napisał:

Zastanawiam się czy to co się ze mną dzieje jest normalne czy lepiej powinnam zwrócić się do lekarza.

Widzę, że bierzesz tę Remirtę od 9-ciu dni. Na pewno powinnaś wspomnieć o tym lekarzowi, jeśli nie miałaś tych przejawów wcześniej i nie idzie ku lepszemu. Choć mówi się, że te trzy tygodnie trzeba lekowi dać.

kiciurek napisał:

Sny-owszem,malownicze.Śniła mi się wojna.Dwie noce pod rząd.

Ja myślę, że to nie zależy od leków.
:)
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   kiciurek 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Wyświetl galerię
  • Postów 19

Napisano 22 styczeń 2010 - 11:36

Nie biorę Remirty od trzech dni.Odstawiłam ze względu na ostrą reakcję alergiczną,lekarz mi kazał. Dobre tylko jest to że udało mi się jakoś zejść z benzo.
0

#14 Gość_Dormane_*

Napisano 22 styczeń 2010 - 12:42

Kiciurek, ja brałam alpro + remirta i przez pierwsze 2 tygodnie spałam non stop, później ta mieszanka przestała działać na sen... ale ogólnie poza kosmicznym apetytem nie miałam jakichś szczególnych skutków ubocznych.
Leki odstawiłam pół roku temu, a remirtę mam do teraz i łykam czasem doraźnie na sen :)
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Zoja 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Postów 3

Napisano 21 marzec 2010 - 19:24

Mam pytanie czy ktoś z Was brał Remirtę Oro? Jeśli tak proszę o opinię jak się po tym leku czuliście. Po przeczytaniu ulotki Remirty Oro czułam obawy czy na pewno powinnam stosować ten lek, no ale lekarz chyba wie co robi...
0

#16 Gość_Dormane_*

Napisano 21 marzec 2010 - 19:31

Wydaje mi się, że najtrafniej ujął to Bonawertura:

Użytkownik Bonawentura dnia 31 sierpień 2009 - 05:00 napisał

zasypia się rewelacyjnie, śpi się rewelacyjnie, ale gorzej jak się przebudzę, to taką pizdę dostaję, jakbym się ostro naćpał :(

i tak jest przez pierwsze 2 tygodnie. U mnie później 'pizdy' już nie było, ale snu też już niestety nie...
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Zoja 

• Nowy uczestnik
  • Pip
  • Postów 3

Napisano 21 marzec 2010 - 19:44

Hmm... ja dopiero wykupiłam receptę, głównie ze względu na depresję i bezsenność, która jest już nie do zniesienia ale boję się, że może być tylko gorzej...
0

#18 Gość_Dormane_*

Napisano 21 marzec 2010 - 19:57

U mnie również miał to być lek na depresję i bezsenność, do tego miałam jeszcze swojego wieloletniego przyjaciela Xanaxa. Z początku byłam zachwycona działaniem Remirty, niezależnie od tego czy jest się sennym/zmulonym/ożywionym, po Remircie padniesz w ok 40 minut od tabletki. Fakt, że w ciągu dnia jest się ogłupionym ale do tego byłam raczej przyzwyczajona przy każdej zmianie leków, oczywiste, że to później ustępuje. I faktycznie, po 2 tygodniach nie miałam już problemów ze wstawaniem, bo nie było już po czym wstawać, Remirta przestała działać również nasennie...
A o sile przeciwdepresyjnej się nie wypowiem, bo dla mnie wszystkie te leki były takie same, a z depresji wyszłam w 2 miesiące po tym jak je sama odstawiłam :D
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1