Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Psychiatra Warszawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#121 Gracja

Gracja

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 449 postów
  • Imię:Luiza

Napisano 07 listopad 2016 - 09:35

Hmmm wolalabym jednak tak nie kombinować i iść normalnie pod kolejeczke na nfz
dalej czekam na propozycje D:

Użytkownik Gracja edytował ten post 07 listopad 2016 - 09:36

#122 Gracja

Gracja

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 449 postów

Napisano 14 grudzień 2016 - 08:20

PONAWIAM PYTANIE PSYCHIATRA NFZ WWA

#123 Monia33

Monia33

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 42 postów
  • Gadu-Gadu:50031046
  • Imię:Monika

Napisano 13 styczeń 2017 - 12:41

Ja uważam, że psychiatrzy są niepotrzebni, bez psychiatrów każdy mógłby chodzić do apteki i sam kupować leki, ja bym tak chciała, byłoby to dla mnie dużo prostsze kupić samemu leki, psychiatrzy tylko wypisują recepty i nic więcej, nie pomogą nikomu a firmy farmaceutyczne zarabiają na pacjentach.

#124 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2017 - 15:45

Ja uważam, że psychiatrzy są niepotrzebni, bez psychiatrów każdy mógłby chodzić do apteki i sam kupować leki, ja bym tak chciała, byłoby to dla mnie dużo prostsze kupić samemu leki, psychiatrzy tylko wypisują recepty i nic więcej, nie pomogą nikomu a firmy farmaceutyczne zarabiają na pacjentach.

Hmm, no ok a skąd wiedziałabyś, co kupić? W jakiej dawce zażywać? Musi być diagnoza postawiona przez lekarza i recepta. Poza tym nie mówię już o takich ekstremalnych historiach, kiedy psychotropy byłyby bez recepty i wzrosłaby liczba samobójstw.

#125 adresik

adresik

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 01:19

Hmm, no ok a skąd wiedziałabyś, co kupić? W jakiej dawce zażywać? Musi być diagnoza postawiona przez lekarza i recepta. Poza tym nie mówię już o takich ekstremalnych historiach, kiedy psychotropy byłyby bez recepty i wzrosłaby liczba samobójstw.

Przeczytałaby w internecie oczywiście /s

#126 Gość_motio_*

Gość_motio_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 08:54

Szczęść Boże :)

Monia, w pewnym sensie masz rację, ale to czy możesz kupić lek bez recepty, to nie zależy od psychiatry( teraz, czyli w obecnym czasie, co prawda psychiatra został wplątany w taką relację i urzędas zdecydował, że psychiatra musi najpierw wydać pozwolenie na kupno leku( w formie recepty), ale to urzędas spowodował (ktoś tę szprychę musiał wetknąć -_- ), że by kupić lek, to musisz najpierw dostać pozwolenie. Oczywiście jest to chore i powinno być tak, jak na wolnego człowieka przystało, czyli np. możesz pójść do apteki, zapłacić i kupić lek. I ewentualnie to farmaceuta by decydował czy sprzeda/nie sprzeda. Albo że umieszczasz ogłoszenie na forum że odkupisz lek, albo że ktoś odda Cilek (jak będzie chciał) itd. 

*Urzędnik czyli człowiek, który w godzinach pracy serce zostawia przed wejściem do urzędu i w godzinach pracy przeistacza się w tryb machiny. (mimo to, to dalej jest człowiek)

*Urzędas, czyli człowiek który w godzinach pracy serce zostawia przed wejściem do urzędu i w godzinach pracy przeistacza się w szprychę. ( mimo to, to dalej jest...hm:P...człowiek :P)

*Człowiek urzędnik, to ten który w godzinach...(mimo to, to dalej człowiek, ale człowiek prawy)

Psychiatra jest potrzebny w sensie diagnozy, do poznania zaburzenia/choroby, pomocy w przyjmowaniu leku, czyli ustaleniu dawek, pomocy w zrozumieniu jak będzie lek oddziaływał na organizm itd. Ale oczywiście niektórzy są w stanie poradzić sobie bez psychiatry.  A już na pewno psychiatra nie jest potrzebny tylko do wypisywania recept( ale jest bardzo pomocnym).

Psychiatra to człowiek który doznał powołania do pomocy człowiekowi (ale nie tylko, bo i zwierzętom też) w szczególnej sferze w  człowieku, a konkretnie w sferze nerwowej, też psycho-fizycznej. Psychologia i psychiatra mimo, że oddzielne dziedziny, to zespolone. 

#127 Gracja

Gracja

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 449 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 08:29

Benedyktyna Sarwińska - przyjmuje na NFZ w SPZLO na ul. Skarżyńskiego 1 (na przeciwko Hali Banacha)

#128 Sasa

Sasa

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Sasa

Napisano 12 listopad 2017 - 15:01

Cześć, bez zagłębiania się w szczegóły: poszukuję lekarza psychiatry, najlepiej na NFZ, który zajmuje się przypadkami CIĘŻKIEJ depresji. Niestety wszystkie wyniki z sieci to wyniki sprzed kilku lat, interesuje mnie stan dzisiejszy. Czy mógłby ktoś polecić?