Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 7 głosy

Test - czy to jest depresja ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

#441 Junior

Junior

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Robert

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:37

Witam. Wiem, ze zamiast się zastanawiać lepiej udać się do lekarza ale to nie takie proste. Zastanawia mnie czy faktycznie ze mną tak źle czy może użalam się nad sobą. Niestety negatywne emocje biorą górę i nie daje sobie już rady z ich ujarzmieniem. Co zmieniło mój życiowy optymizm: zmiana pracy. Najgorsze, ze sam chciałem ją zmienić więc pretensje tylko mogę mieć do siebie. Jednak natłok złych myśli tak mnie przybił, ze nie jestem w stanie się podnieść. Nowa praca mimo, ze lepiej płatna niestety zmusza mnie do dojazdów, dłuższej nieobecności poza domem. Nowi ludzie, otoczenie. Mimo, ze minął mieisąć męczy mnie tęsknota do starego miejsca, znajomych. Postrzegam, ją w różowych barwach mimo, ze przyczyniła się do tego, ze musiałem ją zmienić.  Takie tłumaczenie jednak do mnie nie trafia, do starej pracy wrócić nie mogę, skuszony perspektywą zawodowego rozwoju uświadamiam sobie, że może to być gwoźdź do trumny i koniec marzeń o "karierze". Gdybym mógł rzuciłbym to w cholerę już teraz ale...ktoś za mnie poręczył, pozbawiłbym rodzinę dochodu i musiałbym definitywnie pożegnać się z firmą.

Minął mieisąć, myślałem, ze przejdzie ale jest coraz gorzej. Pierwszy tydzień był dramatyczny, mimo, ze nigdy sam siebie bym o to nie podejrzewał, płakałem w ukryciu by nie martwić bliskich. Mimo wszystko ciężko tego nie zauważyć i odbbija się to również na kondycji rodziny. Nic mnie nie ciszy, na samą myśl o pracy dostaję spazmów, niechęci, niedziela jest strasznym dniem, bo rano trzeba tam jechać....nic nie jem praktycznie a mam wrażenie jakbym przytył z 15 kilo. Nigdy nie miałem takich problemów ale obecnie czuje jakby spadł na mnie 20 tonowy blok betonu...straszne uczucie...jak się podnieść?

#442 Mike65

Mike65

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Adam

Napisano 09 luty 2017 - 07:03

Ja mam siódemkę ;( ale nie wiem czy jeszcze reagować, nie jest tak źle.

#443 SyriuS

SyriuS

Bywalec

• Bywalec
  • 564 postów
  • Gadu-Gadu:6129054
  • Imię:Marcin

Napisano 09 luty 2017 - 07:23

No jak masz 7 to nie chyba czas tylko jak najbardziej czas. Ja mam 6 i często bywam na skraju wytrzymałości zarówno psychicznej jak i fizycznej balansując między "Rozpocząć dzień? Czy przeczekać aż się skończy?". Uważam, że ten test jest na tyle ogólnikowy, że ciężko bezpośrednio się do niego odnieść

#444 Tajgi

Tajgi

Bywalec

• Bywalec
  • 790 postów

Napisano 09 luty 2017 - 10:34

No i okazało się, że coraz lepiej ze mną. Jeszcze pare miesięcy temu bym powiedziała 8/10. Teraz wszystko zależy od nastroju. Czasem czuję się beznadziejna, a czasem jest całkiem dobrze. Ostatnio częściej to drugie. Wszystko dzięki terapii. :-)

#445 SyriuS

SyriuS

Bywalec

• Bywalec
  • 564 postów

Napisano 10 luty 2017 - 07:04

Ja myślę, że głównie dzięki Tobie, no nawet najlepsza terapia nic nie da jeśli człowiek nie chce.

• incantation, Tajgi i Ariela lubią to

#446 Ruda78

Ruda78

Bywalec

• Bywalec
  • 607 postów
  • Imię:Anna

Napisano 12 luty 2017 - 09:42

Bez zaskoczenia 10/10

#447 SyriuS

SyriuS

Bywalec

• Bywalec
  • 564 postów

Napisano 13 luty 2017 - 01:00

Permanentnie 10/10 czy tylko czasami?

#448 Ruda78

Ruda78

Bywalec

• Bywalec
  • 607 postów
  • Imię:Anna

Napisano 13 luty 2017 - 11:19

Z chudnięciem bywa różnie bo od 2lat staram się nie wrócić do wagi44kg, więc chyba nie permanetne

#449 Zwykły

Zwykły

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 12 postów

Napisano 13 luty 2017 - 23:27

u mnie 9/10 to chyba  " lekko" słabo mi test wypadł...

#450 Rafal321

Rafal321

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 33 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 luty 2017 - 02:21

Ja tylko w jednym pytaniu miałem odpowiedź TAK. W trzecim.

#451 Gość_północ-południe_*

Gość_północ-południe_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2017 - 22:54

Poniżej napiszę kilka pytań - odpowiedzcie na nie proszę jedynie TAK lub NIE.

1. Nic nie daje mi radości, wszystko jest beznadziejne.
2. Z każdym dniem czuję, że jestem coraz chudszy
3. Czuję lęk przed ludźmi, najlepiej czuję się w swoim towarzystwie
4. Boję się przyszłości
5. Uważam, że nikomu się na nic nie przydam, czuję się bezużyteczny
6. Męczę się z byle powodu
7. Kłócę się częściej z osobami, które są dla mnie najbliższe
8. Większość nocy są nieprzespane i wstaję zmęczony
9. Myślę, że lepiej byłoby innym, gdybym nie żył
10. Jest mi smutno, czuję się źle i często płaczę

Jeśli wszystkie bądź większość odpowiedzi to TAK, to niestety ale mowa o silnej depresji. Nie należy jej bagatelizować, a postarać się o znalezienie jak najszybszej pomocy u specjalisty. Jeżeli natomiast mniej niż połowa odpowiedzi to TAK, może być to stan, który występuje przed depresją i on również nie powinien być ignorowany.

9 na tak, choć nie płaczę często, za to codziennie jestem bliski płaczu z poczucia bezsilności i braku kontroli nad własnym życiem. I 2 punkt się nie zgadza, bo mam zupełnie odwrotnie: jestem coraz grubszy i bardziej obciążony, z obciążeniem psychicznym rośnie to fizyczne.

zresztą takie testy to można sobie w buty włożyć, psychiatra mówił, że nie mam depresji :D:D:D:D:D:D

Użytkownik północ-południe edytował ten post 09 czerwiec 2017 - 22:55

#452 Katiana

Katiana

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 11 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:34

No cóż, od dawna wiem, że mam depresję, ten test też to potwierdza, choć niektóre pytania były dla mnie niejednoznaczne do odpowiedzi. Na przykład to o śnie. Odpowiedziałam, że nie, ale to też nie do końca. Niby śpie normalnie, ale często się budzę, często zdenerwowana i przerażona, ale nie zawsze tak jest. Równie często śpię normalnie i bez problemów. Ogólnie wyszło mi 8 na tak, z tym jedno tak/nie. Ale to tylko blok tekstu, prawdziwą diagnozę może postawić tylko lekarz.

#453 Flora

Flora

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu:48784565

Napisano 11 listopad 2017 - 12:08

Tylko 4 na TAK, a mimo wszystko czuję się źle :(

#454 Ariela

Ariela

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 44 postów
  • Imię:Ariela

Napisano 20 listopad 2017 - 09:54

Takie pytania czy testy to raczej wskazówki dla nas, nie powinno się tego traktować jako diagnozy. Trzeba też zauważyć, że już przy pierwszym poście autor pisze, że nawet mniej niż połowa odpowiedzi na tak nie powinna być ignorowana. Flora, nie chodzi o to czy to "tylko" czy "aż". Jeśli czujesz się źle, spróbuj z kimś porozmawiać, czasami zwykła rozmowa ze specjalistą może pomóc.

#455 *Aniela*

*Aniela*

Bywalec

• Bywalec
  • 587 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 18:58

4. Boję się przyszłości

1.Nie
2.Nie
3.Nie
4.Tak
5.Tak/Nie
6.Tak
7.Tak
8.Tak
9.Tak
10.Tak

"Pomagam i daje nie dlatego, że mam dużo. Ale dlatego, że wiem jak to jest nie mieć"

#456 Frozen21

Frozen21

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 355 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:21

10 na tak... ;) Lalalalalala....

#457 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3418 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 07 luty 2018 - 12:27

już prędzej psycholog on line (np. E-Poradnia https://e-poradnia.com)mógłby więcej na ten temat powiedzieć

.

Użytkownik Forum Depresja.ws. jest zobowiązany do powstrzymywania się od:

8. Wykorzystywania Forum Depresja.ws, w szczególności wiadomości prywatnych do rozsyłania reklam towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych oraz innych treści uznawanych powszechnie jako spam.

Osoba dopuszczająca się wymienionych działań dostanie ostrzeżenie. W razie powtarzających się działań zostanie zastosowany ban wobec Użytkownika lub usunięcie Użytkownika z Forum.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#458 hajduczek123

hajduczek123

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 2 postów
  • Imię:Violetta

Napisano 06 marzec 2018 - 12:18

4. Boję się przyszłości

Jeśli wszystkie bądź większość odpowiedzi to TAK, to niestety ale mowa o silnej depresji. Nie należy jej bagatelizować, a postarać się o znalezienie jak najszybszej pomocy u specjalisty. Jeżeli natomiast mniej niż połowa odpowiedzi to TAK, może być to stan, który występuje przed depresją i on również nie powinien być ignorowany.

7 x tak

#459 malinka

malinka

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu:6077007
  • Imię:Lena

Napisano 09 marzec 2018 - 10:25

A macie też ból całego ciała zwłaszcza rano?? każdy kościk, kark, głowa.. W moim najgorszym okresie depresja i newica lękowa (masakryczny problem z sercem, przeskakuje, czuje takie tąpnięnia mocne albo bije szybko, że całe ciało chodzi), anemia z niedojadania i wysokie TSH bo mam hashimoto. Zestaw doskonały do strzelenia sobie w łeb. Można czuć się tak tydzień, dwa, miesiąc ale jeżeli to już trwa prawie rok to nikt by tego nie wytrzymał... nie wierzyłam nigdy w moc psychiatrów ale hydroksyzyna, którą dobrowolnie biorę działa, więc może pójdę na terapię, farmakologiczną.. trochę boję się tych leków i jeszcze się na nie nie zdecydowałam.

#460 nijaka1233

nijaka1233

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Sara

Napisano 12 kwiecień 2018 - 15:38

Są  to wszystkie możliwe objawy depresji a co kiedy zgadza się 9 na 10 ale głębi duszy czujesz że to nie w tym senk . Ja przeżyłam wiele czuje że juz sobie nie daje rade , czy jest jakis sposob zeby samemu sie tego pozbyc ?