Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ćwiczenie nr 1 - twój obraz świata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 Krzysiek88

Krzysiek88

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 45 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 maj 2016 - 16:12

1. Niedojrzały, nieśmiały, beznadziejny, żałosny, znerwicowany, wiecznie zamyślony, nieogarniety, nieżyciowy, nic nie potrafię zrobić, wyglądam staro. To wiązanka od mojej byłej.
2.Dobrze zbudowany, inteligetny, wygadany. Wczesniej uczyłem sie rysować, teraz nie potrafie tak długo utrzymać koncentracji, dlatego zacząłem pisać krótkie wiersze, pomagają wyrzucić emocje.
3. Ja zrobiłem sobie liste rzeczy, które chcę zrobić w życiu, z realizacją wiadomo jak bywa w depresji, ale są dni że skreślam jedną rzecz. Dałem sobie spokój z toksyczną znajomością. Zacząłem chodzić na basen chociaż nie wiem czemu sie tego boję: moze dlatego ze koszmarnie pływam :P. Na liście skok z spadochronem, szkolenie wojskowe itp. Wyznaczanie celów dodaję otuchy i podnosi, cementuje samoocenę. Trochę chyba odpowiedziałem nie na temat, dodam czytaanie z zrozumieniem do listy :)

Użytkownik Krzysiek88 edytował ten post 28 maj 2016 - 16:15

• Rower lubi to

If you're going through hell, keep going.

#62 KaruzelaSieRozkreca

KaruzelaSieRozkreca

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 1 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 lipiec 2016 - 01:10

1. Głupek, debil, leń, bezwartościowe dziecko, powinnam była cie oddać do domu dziecka, szczyl, gówno, szczeniak, grubas, pies
Że nic nie potrafię, do niczego nie dojdę, że powinienem się wstydzić, żałować.
Cyniczne "ale chata"
Nikogo nie obchodzę, nie potrafię nawiązać głębszej relacji z innym czlowiekiem, jestem nieatrakcyjny, nie powinienem na żaden sposób ujawniać swoich działań, z czasem nie powinienem działać
2. Nie mam bladego pojęcia siedzę skulony, wystraszony i płacze od godziny - pierwszy raz w życiu i miałem nawet myśl żeby ukrócić sobie to... (pomimo ze nigdy bym się na to wcześniej nie żachnął) no ale dobra: nie no nie wiem nie mam bladego pojęcia - bym powiedział ze miłość, ale nie wiem jaka ona jest, powiedziałbym ze przyjaźń, ale trudno mi sobie to wyobrazić, bo mój "najlepszy przyjaciel" odwraca się w najgorszych momentach - przy czym to nie są szczegolnie ważne momenty, ale po małych drobiazgach dostrzegłem że nie jestem jego przyjacielem - więc tak naprawdę nie wiem co to przyjaźń
3. Gdybym miał jakieś pozytywne przeswiadczenia to bym zgodnie z nimi żył, ale nie mam. Kurwa, dobrze się uczę, ale nie widzę sensu nauki, dobrze wyglądam, ale co z tego jak moja duszach płacze, nie należę do biednych, ale co mi z tego, skoro całe zycie jestem sam

#63 rozwojowiec

rozwojowiec

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 11 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 grudzień 2016 - 09:43

Ćwiczenia są cudowne w polepszaniu naszego humoru, tylko kluczowe jest robienie ich regularnie. Ustawmy sobie przypomnienie w telefonie na każyd dzień i co dziennie przed snem róbmy krótkie ćwiczenie, bo nic z tego, że będziemy mieli miliard ćwiczeń w naszym notesiku, gdy każde kolejne zrobimy tylko raz.

#64 Monia33

Monia33

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 42 postów
  • Gadu-Gadu:50031046
  • Imię:Monika

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:48

1. Jakie negatywne komunikaty słyszałeś od rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników? O twoich zdolnościach, osobistej atrakcyjności, twoim ciele, o tym, czy zasługujesz na miłość, o twoim otoczeniu? Spisz listę najważniejszych niekorzystnych przeświadczeń , które ukształtowały twoje życie:

1. nie obgryzaj paznokci (od siostry)
2. nie garb się (od siostry)
3. masz słabe wykształcenie i dlatego nie dostaniesz dobrej pracy, nadajesz się jedynie do ciężkiej fizycznej pracy (od mamy)
4. do niczego się nie nadajesz hahahahaha (słynne słowa mojego taty)

5. nieśmiała jest

Moje przekonania o sobie:
1. jestem najbrzydsza na świecie, okulary, jestem gruba (ciągle się odchudzam)
2. nigdy nie wyjdę za mąż (w ramach buntu przeciwko rodzicom i ich staroświeckim zasadom)
3. nigdy nie będę mieć przyjaciół ani chłopaka

2. Teraz z drugiej strony . Sporządź listę pozytywnych przeświadczeń na których mógłbyś się skoncentrować i które warto podtrzymywać stale:

Znajomi z psychoterapii o mnie:

1. Spokojna
2. Miła
3. Wszystko jest ok! Będzie jeszcze lepiej.
4. Jesteś miłą koleżanką
5. Więcej uśmiechu na twarzy
6. Uwierz w siebie. Jesteś wrażliwa i fajna.
7. Pięknie rysujesz
8. Masz ładny kolor włosów
9. Jesteś bardzo wartościowa. Głowa do góry !
10. Większej pewności siebie !!!
11. Strach ma "wielkie oczy"
12. Kiedy uśmiechasz się do świata, świat uśmiecha się do ciebie
13. Znajoma mówiła, że jestem mega inteligentna i mam poczucie humoru (to prawda, bo najbardziej lubię oglądać komedie)
14. 50-letni znajomy z psychoterapii twierdził, że jestem najmądrzejsza stamtąd, wśród tych ludzi leczących się. Pokazałam mu więc swojego bloga, którego jestem autorką. Interesuję się językami obcymi oraz dekupażem (dekupaż całkiem nowe hobby, którym się zaraziłam od ludzi na zajęciach plastycznych)

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, które zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

Moje życie nie ma żadnego sensu z powodu moich przekonań o sobie, miałoby sens jakbym pomagała zwierzętom, jakbym robiła coś pożytecznego, poświęciła się jakiejś idei, nie mam innego pomysłu na życie. Życie przeciętnego Kowalskiego mi nie odpowiada, jest nudne. Ktoś powiedział, że mam ładny kolor włosów, więc będę farbować włosy. Chciałabym się ładnie ubierać i jak będzie mi się chciało to będę się ubierać, lecz nie zgodnie z modą tylko z moim gustem. Uczyłam się języków obcych, ale już mi się znudziły, dekupażem będę się zajmować na psychoterapii, bo prywatnie mi się nie chce. Będę prowadzić swojego bloga i będę czytać książki, żeby móc o nich potem pisać na blogu.

Użytkownik Monia33 edytował ten post 13 styczeń 2017 - 21:55

#65 Marzena20

Marzena20

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 2 postów
  • Imię:Marzena

Napisano 21 grudzień 2017 - 13:55

1.Nie jesteś zaradna
Nie masz żadnych zdolności manualnych.
Nie miej lepiej dziecka zrobisz mu krzywdę.
I tak ci się nie uda, strata czasu.
Jedyne co w życiu osiągnęłaś to to że cie jeszcze chlopak nie zostawił.
IDŹ SIĘ ZABIĆ XDDD
Nie szanujesz się.
Nie chce mi sie dalej wymieniać

2. Nie potrafię sobie przypomnieć

3....

#66 Milkyway

Milkyway

Bywalec

• Bywalec
  • 605 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 16:39

Jakie negatywne komunikaty słyszałeś od rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników? O twoich zdolnościach, osobistej atrakcyjności, twoim ciele, o tym, czy zasługujesz na miłość, o twoim otoczeniu? Spisz listę najważniejszych niekorzystnych przeświadczeń , które ukształtowały twoje życie:

1. Jesteś gorsza od innych (gruba,brzydka bo nie dbasz o siebie)

- Nie ma z Ciebie pożytku

- Wszystko co się dzieje jest twoją winą

Niezależnie od tego co bym zrobiła i tak zawsze było źle,a powyższe komunikaty zawsze słyszałam od 1 rodzica

Nie dostaniesz dobrej pracy, nadajesz się jedynie do ciężkiej fizycznej pracy (od mamy,taty,babć)

Moje przekonania o sobie:

​Zbyt emocjonalnie podchodzę do wszystkiego, ostatnio zdefiniowałam z psychologiem że mam urojenia ksobne powstałe z wyniku lęku(lęk wziął się z powyższych stwierdzeń bo dla rodzica chciałam być najlepsza w każdej dziedzinie)

Walcze z pesymistycznym nastawieniem do swoich działań

Tracę czas na głupoty,albo za dużo biorę na siebie,a potem mam dziwne myśli czemu z tym nie zdąże skoro inni dają rade,a ja nie 

2 pominę bo ciężko mi stworzyć taką liste, teraz - na poczekaniu

3 długa droga przede mną by powrócić na właściwe tory,bo wszystko siedzi w głowie. Ale gdyby wszystko się naprostowało..Na pewno czułabym się sama ze sobą dobrze.. I wiele wiele innych

#67 Agaa18

Agaa18

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię:Agnieszka

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:57

1. Jakie negatywne komunikaty słyszałeś od rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników? O twoich zdolnościach, osobistej atrakcyjności, twoim ciele, o tym, czy zasługujesz na miłość, o twoim otoczeniu? Spisz listę najważniejszych niekorzystnych przeświadczeń , które ukształtowały twoje życie:

2. Teraz z drugiej strony . Sporządź listę pozytywnych przeświadczeń na których mógłbyś się skoncentrować i które warto podtrzymywać stale:

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, któe zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

Mniej przejmowałabym się ludźmi, byłabym bardziej uparta i robiła to, czego ja chcę

#68 selfvenom

selfvenom

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 217 postów
  • Imię:Oliwia

Napisano 14 kwiecień 2018 - 19:09

Talent, budowanie ambicji- moi rodzice zrobili to aż za bardzo, do tego stopnia ... że tera nie zadowala mnie NIC

Potwór - gdy mówiłam przykre rzeczy

Wpadka - ciężko jest żyć z tym że nikt cie nie chciał na tym świecie i że masz być wdzięczny że cie nie usunęła matka

Wrażliwiec - jestem artystką skazaną  na deprsję

Powinnaś być sama już zawsze - aby nikogo nie ranić

Nieobliczalna emocjonalnie - chyba każdy tak uważa

Wytrwałość - zdobędę to co chcę

Dobra dziewczyna i przyjaciółka - mam naprawdę serdeczne grono od wielu lat

Charyzma

Przyciaganie do siebie ludzi

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, któe zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

Niestety , ale żyję z nimi i nic się nie zmienia, ani mój stan ani moja głowa, jest naprawdę ciężko a słabości mam o wiele więcej tylko nie do końca wiem jak postrzegają mnie ludzie. raczej sprawiam dobre wrażenie.

#69 disconnected

disconnected

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 08:45

- gruba, brzydka, brzydkie wlosy, brzydkie ubrania (matka)
- zmien kolor wlosow bo ten twoj naturalny wyglada jak ''sraka'' (ciotka)
- jak tak na ciebie patrze to mam  ochote sie powiesic jak moj ojciec (matka)

- bedziesz  miala faceta brudasa albo alkoholika, zobaczysz (matka)
- masz przyrodnie rodzeństwo, ale oni o tobie  nie wiedza i uwierz mi, nie chca sie dowiedziec. To wykształceni ludzie (ojciec w momencie mowienia mi prawdy o tym ze jestem dzieckiem z romansu)
- bedziesz w przyszlosci brudy po innych sprzatac (matka)
- nie każdy musi isc na uniwersytet, mamy jeszcze w tym kraju miejsca pracy na odśnieżanie dróg (nauczycielka)
- w którym miesiącu ciązy jestes? (ciotka, zlosliwie o nadwadze)

- poczucie humoru, potrafie rozsmieszac ludzi
- jestem godna zaufania

- nie odmawiam pomocy
-potrafie słuchac, zrozumieć i doradzić
- jestem bardzo empatyczna
-nie lecze kompleksów na innych

Niestety całe życie martwie się bardziej o innych niż o siebie samą i do niczego dobrego mnie to nie doprowadziło.