Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ćwiczenie nr 1 - twój obraz świata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 ramona

ramona

a gdyby tak...

• Bywalec
  • 1674 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 14:15

Po to żeby otowrzyc rany i wyskrobać je z brudu.

#22 Pimpek

Pimpek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4326 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 05:49

ja nic takiego nie musze robic, moje rany są ciągle otwarte i ciągle się do nich brud dostaje.
"Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy - nie ma człowieka, nie ma problemu." - Józef Stalin

#23 ramona

ramona

a gdyby tak...

• Bywalec
  • 1674 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 21:07

Racja Pimpku, nic nie musisz.

#24 nena27

nena27

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 89 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 18:43

Wiecie co ja nie potrafi€ znalezc w sobie pozytywow

#25 Pimpek

Pimpek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4326 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 19:24

Ja też...pewnie dlatego że ich nie mam. Jestem chodzące zło...
"Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy - nie ma człowieka, nie ma problemu." - Józef Stalin

#26 Gość_Zmęczona_życiem_*

Gość_Zmęczona_życiem_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2009 - 09:17

Za trudne dla mnie to... obawiam się, że zostałabym tylko przy punkcie pierwszym, który byłby obszernie opisany :( :( :(
Ale może kiedyś podejmę się tej próby.

#27 onna

onna

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 22 postów

Napisano 11 październik 2009 - 15:37

Jak przeczytałam to zadanie doznałam uczucia buntu. Że to głupota, że nie bo nie itd. Chyba wynika to z faktu, że bardzo łatwo jest mnożyć swoje złe cechy a zagłębianie się w doświadczenia, słowa, którymi ranili tak bliscy jak i inni ludzie spowoduje tylko wzmożony ból, żal i w efekcie odrętwienie i niemoc. Nie potrafię nawiązywać dobrych, głębokich relacji z ludźmi, chociaż bardzo się staram. Nie mam przyjaciół a bardzo mi ich brakuje. Staram się ale nikt tak naprawdę nie chce być blisko ze mną. A tak bym chciała doświadczyć "miłości przyjaźni", akceptacji. Mam dobre cechy ale co z tego?
słońce rani me oczy, wolę kąpać się w cieniu

#28 Loveless

Loveless

Bywalec

• Bywalec
  • 810 postów

Napisano 11 październik 2009 - 16:06

1. Głupia, nienormalna, wyglądająca jak śmierć, alkoholiczka, narkomanka, egoistka, matka do dupy, panikara.
2. Nie piję alkoholu, nie biorę narkotyków, urodziłam wspaniałego synka,lubie słuchac i pomagać innym (choć potem i tak wychodzi na odwród)
3. Nic, moje zycie to jedna wielka pomyłka. Kaprys matki natury sprawił że żyje...
Domyśliłam się, że przegrywam i jest zbyt późno, by próbować wracać.
26015531

#29 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 13270 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 21:43

1. Jakie negatywne komunikaty słyszałeś od rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników? O twoich zdolnościach, osobistej atrakcyjności, twoim ciele, o tym, czy zasługujesz na miłość, o twoim otoczeniu? Spisz listę najważniejszych niekorzystnych przeświadczeń , które ukształtowały twoje życie:

2. Teraz z drugiej strony . Sporządź listę pozytywnych przeświadczeń na których mógłbyś się skoncentrować i które warto podtrzymywać stale:

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, któe zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

1. leń, jak będziesz na swoim etc., milcz, nie dyskutuj-jesteś tu tylko sublokatorką (miałam 16-17 lat, mamusia o moim byciu w domu rodzinnym), dziwka (powód: nieumyta szklanka szt.1), idiotka, narkomanka (nie używałam i nie używam), kretynka, przewrażliwiona histeryczka, wiecznie niezadowolona, nieuk, nigdy niczego nie osiągnę, faceci to gnoje, moi znajomi są beznadziejni, przygłup bez wykształcenia, wiecznie nieskoncentrowana, wiecznie obrażona, krzywo i śmiesznie chodzę, za gruba, robię głupie miny, bezmyślna marnuję talenty, beznadziejna- czego się podejmę, to jest to do bani, nieudacznik, co na życie zarobić nie potrafi, fatalna matka, nikt mnie nielubi, znajomi przeze mnie unikają odwiedzin

resztę wyparłam...ale czai się w podświadomości

2. bywałam radosna (teraz nie pamiętam jak to jest), w warunkach ekstremalnych skończyłam z bardzo dobrym wynikiem studia,
pracowita - mam doświadczenie w kilku różnych branżach, a zawód wyuczony to kolejna, mam małe grono przyjaciół, którym wiele zawdzięczam i którzy zawsze mogą na mnie liczyć, o czym się niejednokrotnie przekonali, jestem lojalna, ambitna, mam sporo pomysłów na życie, tylko pary brak (i kasy) - depresja skutecznie hamuje jakiekolwiek próby wcielania ich w życie, kiedyś uwielbiałam się śmiać, również z siebie (teraz zgubiłam ten dystans), dawniej dusza towarzystwa, społecznik, o artystycznym spojrzeniu

3. no i dupa, ryczę pisząc tę litanię ... już nic nie wiem, straciłam siebie, po jaką cholerę robie to ćwiczenie??????????????

kotek.gif

giphy.gif

#30 Trudny

Trudny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 5 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:32

przez znaczną część dzieciństwa słyszałem od ojczyma, że jestem beznadziejny. Czy powinienem sobie to teraz przypominać? Czy nie utwierdzi mnie to w tym (mam nadzieję) fałszywym przekonaniu o sobie

#31 TrevorReznik

TrevorReznik

Bywalec

• Bywalec
  • 627 postów

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:29

Usunąłem ten swój ostatni post bo chyba straszył ludzi
"Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?"

#32 gwiazdeczka324

gwiazdeczka324

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 55 postów

Napisano 02 luty 2010 - 20:16

1. Jakie negatywne komunikaty słyszałeś od rodziców, dziadków, nauczycieli, rówieśników? O twoich zdolnościach, osobistej atrakcyjności, twoim ciele, o tym, czy zasługujesz na miłość, o twoim otoczeniu? Spisz listę najważniejszych niekorzystnych przeświadczeń , które ukształtowały twoje życie:

-mogłaś zrobić to lepiej
-do niczego się nie nadajesz
-nie uczysz się na własnych błędach

2. Teraz z drugiej strony . Sporządź listę pozytywnych przeświadczeń na których mógłbyś się skoncentrować i które warto podtrzymywać stale:

-
-
-
nikt mi nie mówi i nie mówił mi jakiś miłych rzeczy więc chyba nie mam pozytywnych stron..

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, któe zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

-najpierw musiałabym sie dowiedziec o tym co we mnie dobre i co warto rozwijać i co czyniłoby mnie osobą wartościową..

#33 nadczłowiek

nadczłowiek

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 13 postów

Napisano 02 luty 2010 - 21:27

lewa ręka,laluś,debil,grubas(ma opony na brzuchu),niemowa,,mamicycek,żadna dziewczyna by nie wytrzymała z takim jak ty,...lista jest długa,

-spokojny,punktualny,bezkonfliktowy,świetnie gra w piłke,ładnie śpiewa(rymuje,pisze wierszyki)

Spokojny,punktualny,bezkonfliktowy-takich pracowników cenią sobie pracodawcy

Świetnie gra w piłke-Cóż gdybym bardziej sie przyłożył do piłki i nie bał sie kontaktów z ludźmi to być może gralbym w jakimś amatorskim klubie a może nawet wyżej

Ładnie śpiewa,rymuje,pisze wierszyki-ponoć matka mówi że bardzo ładnie śpiewam no i uwielbiam rymować..kto wie może zdobyłbym uznanie publiczności gdyby ktoś mnie zauważył

Tu chodzi głownie o to jakim sie jest człowiekiem aby nasz sposób patrzenia na życie nie był negatywny,grunt to szanować siebie:)

#34 Rita

Rita

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 277 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:32

-Jestem gruba i brzydka
-Nie nadaje się do niczego
-Jestem leniwa i beznadziejna
-Wszystko co złego dzieje się w moim życiu to wyłącznie moja wina
-Że odniosła wobec mnie porażkę wychowawczą
-Że moje dziecko będzie się nazywało Ofiara Pękniętej Gumki (to akurat stworzyła dzisiaj jak jej się pożaliłam, że znowu okres mi się spóźnia i się martwię, że naprawdę mogę być na coś chora, bo tyle lat zaburzeń nie jest normalne).
-że jakoś inni nie mają problemu, żeby rozumieć co się do nich mówi, nawiązywać kontakty z innymi i w ogóle rozumieć, co się wokół dzieje, ale ja oczywiście nie..

Jak również

-Że jestem piękną, ukochaną córeczką
-Że jestem zdolna (tylko żebym mówiła, że jestem na studiach dziennych, a nie wieczorowych !!!)
-Żebym się nie przejmowała co ludzie mówią

Wszystko uwarunkowane akurat humorem szanownej pani matki. Podziękujmy za stworzenie mi w domu systemu skrajnego, histerycznego i chaotycznego. Zwłaszcza za ten pozornie sielski obrazek po latach latających talerzy.

Od rówieśników :

-Nikt mnie nie lubi
-Nigdy nie znajdę sobie znajomych
-Jestem gruba i paskudna
-Zarozumiała i mam wyjebane od bogactwa (?!)

Aktualnie chyba nic nie przychodzi mi do głowy. Żalę się a nie mam na co. Inni mają gorzej. I tak nikomu się nie zechce tego przeczytać a mnie chyba niewiele to ćwiczenie pomoże. Za 10 minut będę sobie wytykać ekhibicjonizm emocjonalny, a przecież ludzie dookoła nie mają potrzeby tak się afiszować ze swoim życiem na publicznym forum...

Jakiekolwiek by one nie były - gdybym myślała o sobie codziennie pozytywnie mogłabym wreszcie uwolnić się od tego pieprzonego, ogromnego głazu nieszczęścia, który niszczy mi życie dzień w dzień...

Użytkownik nona777 edytował ten post 02 kwiecień 2010 - 21:33

Żyjesz tylko w moich snach/Nie będzie nigdy Ty i Ja
W sercu dwa ostrza/Ostrza wbite w ciało/
Drugie wbiłam sama - tylko pierwsze bolało

#35 Lewiatan

Lewiatan

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 264 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 00:54

Rówieśnicy-
Ogólnie: poniżanie, wyśmiewanie, niesmaczne żarty.
Rodzina (domownicy)-
-"k***a!". Zamiast porozmawiać, wolała mnie wyzwać, i tak zawsze, gdy zrobiłam coś, co jej nie odpowiadało. I teraz też tak jest...
-"pier**ły". O moich zainteresowaniach, chęci poznania innych języków, problemach z psychiką, etc.
-"nie masz nic do gadania, jesteś głupią gówniarą".
-"nierób, niewdzięczna gówniara"

Rodzina (dalsza), nauczyciele-
-"Jesteś zdolna, inteligentna".
-"Powinnaś zostać pisarką, masz potencjał...".
-"Masz piękne kręcone włosy... to na pewno nie jest trwała?" To słyszę prawie zawsze.
Rówieśnicy (w liceum)-
-"Te twoje poczucie humoru to niezłe jest!"

Nie wiem...
"Symfonia beznadziei, obłędu i szaleństwa rozdziera moją głowę, świadomość stawia opór... Kim jestem, kim jestem...

...więźniem w pokrowcu ciała..."

#36 ktosnieobecny

ktosnieobecny

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 98 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 20:00

Ad 1. Szkoda czasu na rozpisywanie.. :(

Ad 2. Hmmm.. Jeden z forumowiczów stwierdził że wydaje się być inteligentną OSOBĄ :]

Ad 3. ...?

#37 Sparkler

Sparkler

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 7 postów

Napisano 28 kwiecień 2010 - 21:39

stanowczo za dużo tego, żeby można było to gdziekolwiek zmieścić, poza tym chyba lepiej się na tym nie skupiać.

inteligentna...?(dla mnie to jest negatywne, a nie pozytywne, ale słyszałam to jako pozytywne, wiec tu je wpisze.) koniec...

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, które zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

to ... niemożliwe? .

chyba ćwiczenie nie specjalnie pomaga :(
... :(

#38 Tired

Tired

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 341 postów

Napisano 06 maj 2010 - 23:12

Wszyscy są w gruncie rzeczy dla mnie bardzo dobrzy. Bardzo, bardzo się starali, choć nie zawsze było to, to czego potrzebowałem. Mogę być tylko wdzięczny za to co otrzymałem... Ale wiem, że moje pojawienie się było dla moich rodziców tylko problemem (To nie była wpadka, to była mega-mega katastrofa i zniszczone życie). To jest główne przesłanie mojego życia - choć tak wszystko mam, to nie powinno mnie nigdy być. Nigdzie nie pasuję, nie mam swojego miejsca w życiu. Każdy negatywny komunikat odbierałem w sposób spotęgowany. Każde negatywne przesłanie, odbieram przez pryzmat tego, że nigdy nie powinno mnie być. I lepiej,gdyby mnie nie było.

Nie jestem zły, jestem dobry. Staram się być miły, pomocny, życzliwy. Jestem inteligentny, lubię poznawać nowe rzeczy i przychodzi mi łatwo uczenie się czegoś nowego.

Mógłbym być lepszy - mieć lepiej poukładane życie, więcej znajomych, lepszą pracę, lepsze życie, podejmować w życiu więcej działań. Lepiej spędzać czas.

#39 Gość_jedenasty_kot_*

Gość_jedenasty_kot_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2010 - 23:40

Trudne zadanie. Zrobie bo może warto. Choć wątpie.

Hmm... Głupia że sie do niczego nie nadaje że wszystko co robie jest beznadziejne. Nie potrafie sprostać oczekiwania. Byłam porównywana zawsze do kogoś lepszego i zdolniejszego. Byłam i jestem tą najgorsza. Ja jestem ta zła, ta która narozrabiała i zrobiła to specjalnie. Inna, dziwna. Za chuda potem za gruba. Z wieloma fizycznymi defektami rożnymi już nie pamiętam wszystkiego.

Trzymam się tylko jednego w moim życiu. Przykro by było 3 osobom z powodu mojej śmierci.

3.Jak mogłyby zmienić twoje życie te dobre przeświadczenia? Zapisz kilka zmian, które zaszłyby automatycznie, gdybyś zaczął z nimi żyć:

Nie chce się zabić tzn. już nie tak bardzo. Jeszcze troche poczekam.

#40 Gość_nika g_*

Gość_nika g_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2010 - 14:26

hmm..nie wiem czy to wszystko nie byłoby zabójcze.