Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Depresja poporodowa/nieradzenie sobie z macierzyństwem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Uszat

Uszat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 3 postów
  • Imię:Ania

Napisano 12 luty 2018 - 19:07

Cześć. Czy są tu osoby zmagające się tak jak ja z wczesnym macierzyństwem lub depresją poporodową, dla których jest to ogromne obciążenie psychiczne? Mam 23 lata, jestem matką od 14 miesięcy. Nie wiem, czy to przez co przechodzę to jest tak naprawdę depresja. Jednak naprawdę codziennie mam nadzieję, że może nie obudzę się już więcej, mam wrażenie codziennie, że już nie dam rady. W tym wszystkim małe dziecko i relacja z mężem. Odezwijcie się.
Pozdrawiam serdecznie.

#2 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6632 postów
  • Imię:Willow

Napisano 12 luty 2018 - 22:08

Witaj Aniu. Myślę, że temat baby blues i depresji poporodowej znany jest większości kobiet, które rodziły. Pierwsze dziecko urodziłam równie młodo, do tego przedwcześnie i związane było z wyprowadzką w inne miejsce, czułam się samotna i opuszczona. Męża całymi dniami nie było, do ludzi daleko, do mamy jeszcze dalej.....czasami miałam ochotę uciec gdzieś daleko. Dopiero po roku, jak wróciłam na studia i między ludzi wszystko się unormowało. 

Tu znajdziesz wsparcie i zrozumienie.

Czy możesz pogadać z mężem i umówić się np. na jeden wieczór w tygodniu tylko dla siebie?? A może ktoś z rodziny zechce się raz w tygodniu zaopiekować dzieckiem a Wy z mężem gdzieś wyjdziecie albo spędzicie ten czas tylko ze sobą?

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#3 Uszat

Uszat

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 3 postów
  • Imię:Ania

Napisano 12 luty 2018 - 22:23

Mam to szczęście, że mam tych parę chwil dla siebie w tygodniu. Ale mam niestety problemy mimo tego. Staram się radzić sobie z tym dla dobra dziecka, jakoś się trzymam w ciągu dnia, chociaż dzisiaj np nie wytrzymałam i zaniosłam się rykiem na środku domu. Odczuwam ogromny stres i zmęczenie codziennie, chciałabym, aby chwilę z dzieckiem były cudowne, bo tak szybko miną, ale nie umiem się nimi cieszyć tak jak bym chciała