Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawrót choroby - co teraz?

depresja escitalopram servenon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 pixelosis

pixelosis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 13 postów
  • Imię:Janek

Napisano 29 grudzień 2017 - 16:09

Witam,
Od dziecka miałem problemy z napadami lękowymi, później z depresją z tego powodu. Mam 28 lat, 4 lata leczyłem się lekiem o nazwie Servenon (escitalpram) w dawce 10mg. Ten lek mi bardzo pomógł, wręcz uratował. Zacząłem normalnie żyć, wychodzić do ludzi. Jednak pół roku po odstawieniu choroba znowu zaczęła dawać o sobie znać, czułem się coraz gorzej... dlatego pół kilka miesięcy temu zacząłem znów brać lek, jednak tym razem widzę, że w ogóle mi nie pomaga :/. Jak to możliwe?

Nie wiem co mam teraz zrobić. Zwiększyć dawkę? Zmienić lek?

Dodam, że w trakcie leczenia lekarz "eksperymentalnie" zmienił mi lek na Paroxetin i miał bardzo dużo skutków ubocznych, niektóre z nich nie chciały ustąpić po długim czasie, dlatego wrociłem na Servenon.

Czy jest tutaj ktoś kto brał escitalopram w dawce większej niż 10mg?

Pozdrawiam,
Kuba.

#2 Milkyway

Milkyway

Bywalec

• Bywalec
  • 605 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 18:55

Jestem ja. Escitalopram brałam również w tej dawce jak i 20 mg. Również czułam się po nim super,ale musiałam go odstawić ze względu na hipomanie/20 mg mania. Może przestał prawidłowo działać bo organizm się przyzwyczaił do tego leku. Albo zwiekszyc dawke albo zmienić lek ale to po ustaleniu z lekarzem.Sam tego nie rób! Takie leki to nie zabawa,niosa za sobą mnóstwo skutkow ubocznych jak zle będziesz stosował..

#3 pixelosis

pixelosis

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 13 postów
  • Imię:Janek

Napisano 29 grudzień 2017 - 18:59

Jestem ja. Escitalopram brałam również w tej dawce jak i 20 mg. Również czułam się po nim super,ale musiałam go odstawić ze względu na hipomanie/20 mg mania. Może przestał prawidłowo działać bo organizm się przyzwyczaił do tego leku. Albo zwiekszyc dawke albo zmienić lek ale to po ustaleniu z lekarzem.Sam tego nie rób! Takie leki to nie zabawa,niosa za sobą mnóstwo skutkow ubocznych jak zle będziesz stosował..

A czy mogę zapytać na co Ci lekarz zmienił escitalopram? I czy teraz czujesz się dobrze?

#4 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2017 - 19:31

Ja biorę leki, o których nikt nie słyszał. Hmmm. I uważam, że też mi nie pomagają, nie czuję tego. A z wizyty na wizytę lekarz tylko podnosi dawkę. Biorę Faxolet i Mirtor. 

#5 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów
  • Gadu-Gadu:45760731
  • Imię:Szymon

Napisano 29 grudzień 2017 - 19:46

Ja słyszałem o tych lekach bo mi lekarz przepisał ten sam zestaw

#6 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:02

I jak z działaniem? 

#7 Milkyway

Milkyway

Bywalec

• Bywalec
  • 605 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:10

A czy mogę zapytać na co Ci lekarz zmienił escitalopram? I czy teraz czujesz się dobrze?

Nie zmienił mi bo się na to ni zgodziłam, dosyć miałam już loterii pod tytułem czy uda się mu wstrzelić w odpowiedni lek dla mnie czy też i nie. Dość miałam bycia szczurem doświadczalnym dla niego. Na kolejnej wizycie prosiłam by zwrócił mi ten lek bo jest mi źle ale spotkałam się z odmową z dwóch powodów - ubezpieczenie i jeszcze inny o którym nie chce tu pisać. Samopoczucie bez leków jest różne,na chwile obecna jest normalnie

#8 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:21

I jak z działaniem?

. Nie brałem. Nie wykupilem recepty. Boje się to brac

#9 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3402 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:31

Ja biorę leki, o których nikt nie słyszał. Hmmm. I uważam, że też mi nie pomagają, nie czuję tego. A z wizyty na wizytę lekarz tylko podnosi dawkę. Biorę Faxolet i Mirtor. 

Nieco dziwne combo moim zdaniem - lek pobudzający i o działaniu nasennym razem.. Szkoda, że nie ma farmaceuty na forum.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#10 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:34

Nieco dziwne combo moim zdaniem - lek pobudzający i o działaniu nasennym razem.. Szkoda, że nie ma farmaceuty na forum.

Faxolet to lek pobudzający? Nie wiedziałem.

Ten drugi mam brać 2 godziny przed snem, to by się zgadzało. 

#11 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3402 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:38

No wenlafaksyna działa oprócz serotoniny, również i na noradrenalinę, przez co może zwiększać pobudliwość, jak i niestety nasilać lęki w początkowym okresie zażywania leku.

#12 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3402 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:41

Witam,
Od dziecka miałem problemy z napadami lękowymi, później z depresją z tego powodu. Mam 28 lat, 4 lata leczyłem się lekiem o nazwie Servenon (escitalpram) w dawce 10mg. Ten lek mi bardzo pomógł, wręcz uratował. Zacząłem normalnie żyć, wychodzić do ludzi. Jednak pół roku po odstawieniu choroba znowu zaczęła dawać o sobie znać, czułem się coraz gorzej... dlatego pół kilka miesięcy temu zacząłem znów brać lek, jednak tym razem widzę, że w ogóle mi nie pomaga :/. Jak to możliwe?

Nie wiem co mam teraz zrobić. Zwiększyć dawkę? Zmienić lek?

Dodam, że w trakcie leczenia lekarz "eksperymentalnie" zmienił mi lek na Paroxetin i miał bardzo dużo skutków ubocznych, niektóre z nich nie chciały ustąpić po długim czasie, dlatego wrociłem na Servenon.

Czy jest tutaj ktoś kto brał escitalopram w dawce większej niż 10mg?

Pozdrawiam,
Kuba.

Escitalopram przoduje w skuteczności leczenia depresji, jeśli chodzi o SSRI. W żadnym wypadku nie pchałabym się w paroksetynę, bo ma najwięcej efektów ubocznych. Myślę, że lekarz śmiało mógłby Ci zwiększyć dawkę esci do 30 mg na dobę. Większe dawki raczej już nie przyniosą pożądanych efektów leczniczych.

#13 Gość_TheDzemo_*

Gość_TheDzemo_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:43

No wenlafaksyna działa oprócz serotoniny, również i na noradrenalinę, przez co może zwiększać pobudliwość, jak i niestety nasilać lęki w początkowym okresie zażywania leku.

Kurcze, biorę już z jakieś 5 miesięcy i nici... Nie czuję różnicy. 

#14 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3402 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:46

Jeśli po 5 miechach nie odczuwasz różnicy, to ewidentnie lek jest niedobrany. Może trzeba by było pokombinować z lekami z innej grupy, by zobaczyć, jak organizm reaguje. Niestety, bardzo rzadko się zdarza, że uda się "trafić" z lekiem od razu i on zadziała. Czasem to żmudna czynność, wymagająca wielu wypróbowywań metodą prób i błędów. No ale warto, bo dobrze dobrany lek może postawić nas na nogi i dać siłę do walki, chociażby w postaci chęci udania się na terapię.

#15 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 09:04

Bo wenle tylko rano a mirtor na noc. Wieczorem wenla lekko puszcza i juz tak nie pobudza a mirta jest na sen . I rano od nowa pobudzasz się wenlą i tak w kółko
  • Complicated_85 lubi to

#16 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3402 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 12:57

Bo wenle tylko rano a mirtor na noc. Wieczorem wenla lekko puszcza i juz tak nie pobudza a mirta jest na sen . I rano od nowa pobudzasz się wenlą i tak w kółko

No tak szym, ma to sens :).

• Niezniszczalny lubi to

#17 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:34

I gdy zwleczesz sie z wyra wyrywając z objec mirtoru, działający jeszcze trochę mirtor ma wspomóc działanie właśnie wzietej wenli.
  • Complicated_85 lubi to

#18 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 13:53

Tak mi lekarz tlumacznął
  • Complicated_85 lubi to

#19 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 6997 postów
  • Imię:Willow

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:04

Szymon w jakiej dawce masz wenle i w jakiej ten mirtor? bo potrzebuję coś na sen przy wenli właśnie

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#20 Niezniszczalny

Niezniszczalny

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 371 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 17:59

Szymon w jakiej dawce masz wenle i w jakiej ten mirtor? bo potrzebuję coś na sen przy wenli właśnie

wenla 0,0375 mirtor 0,015. Tak jest napisane na recepcie

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: depresja, escitalopram, servenon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych