Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nurtujące przemyślenia bez odpowiedzi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 23:14

Cześć :*

Zakładam ten temat, aby porozmawiać/pisać o rzeczach które są związane z codziennością, nad którymi zastanawiamy się osobiście i np. nie jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego tak się dzieje, wogóle nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na takie pytanie itp. .

Skrótowo ujmując, piszę temat po to by dzielić się swoimi przemyśleniami, które stoją pod znakiem zapytania, co dwie głowy to nie jedna.

Jestem ciekawa waszych przemyśleń na pytania które tu znajdziecie, możecie dodawać coś od siebie :)

1. W piątek zajmuje się dzieckiem, naszła mnie właśnie taka rozkmina - Dużo czasu jej poświęcam jak się nią zajmuje. Od pewnego czasu zauważyłam że np. jak siedzi i się cieszy to zaczyna się bujać i uderzać głową o rzecz która jest za nią..Taką samą reakcje ma jak się czymś zdenerwuje, też uderza głową o coś.. Czym to może być spowodowane i co oznacza? Ktoś coś, jakieś pomysły?

Wiem że jest to jej reakcja, ale pytanie skąd ten mechanizm powstał? Nigdy nie widziała żadnej kłótni, bicia,spożywania %,palenia substancji zakazanych ani nic tych rzeczy. Dobrze znam się z jej mamą i mamy dobry kontakt, o sytuacji w domu też wiem i nie ma tam patologii

#2 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 4907 postów
  • Imię:Willow

Napisano 07 grudzień 2017 - 08:27

lęki separacyjne? dziecko tęskni za mamą i w chwili smutku albo radości emocje rozładowuje w ten sposób?

Animated+Cats+Gif+(291).gif

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#3 Ariela

Ariela

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Imię:Ariela

Napisano 07 grudzień 2017 - 08:42

Ojej, tak celowo uderza głową? Czy po prostu odrzuca ją do tyłu, ale tak akurat przypada, że uderza w to co jest za nią? W jakim jest wieku? Ogółem to propozycja Willow brzmi całkiem prawdopodobnie, może warto by poobserwować małą przy mamie. A czy właśnie rozmawiałaś z nią? Może też warto zwrócić jej na to uwagę, żeby się przyjrzała pod tym kątem - łatwiej będzie znaleźć przyczynę. Jak macie dobry kontakt to powinna docenić, że się troszczysz.

#4 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 10:05

Willow - problem w tym ,że ta reakcja występuje nawet jak jest mama(ma to miejsce mimo że siedzi obok niej), wypróbowałśmy opiekę razem by sprawdzić czy inaczej się zachowuje przy nas,przy mnie czy przy mamie jak zostajemy z nią same. Mechanizm się utrzymuje cały czas podczas radości czy złości

Ariela -zauważyłyśmy że w każdym przypaku robi to celowo,nawet jak się cieszy..Jest to martwiące. Dziewczynka ma 17 miesięcy ,jak na swój wiek jest BARDZO inteligentnym dzieckiem. Osoby które jej nie znały,po obserwacji zachowania/reakcji dawały jej 2,5 roku a tu taki fail..17 miesięcy :D

Jak powiesz to przyniesie ,poda coś o co prosisz itd. 

Ostatnio oglądając tv jadłam słonecznik łuskany,dałam jej zwykły ale nie chciała- oddała mi tą miske i zaczęła brać ode mnie. 17 miesięczne dziecko samo sobie łuskało słonecznik - w szoku byłam bo zdałam sobie sprawę,ona mnie obserwowała jak to robię i sama też zaczęła to robić..Jeszcze większe oczy ze zdziwienia zrobiłam jak oddała mi pustą łuske od słonecznika do ręki,dziecko sztos po prostu.. B) 

Zwróciłam mamie dawno uwagę, że coś jest nie tak bo dzieci tak nie robią normalnie - przyznała rację po chwili namysłu i od tamtego czasu mamy dobrą zagadke do rozwiązania.. 

#5 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 4907 postów
  • Imię:Willow

Napisano 07 grudzień 2017 - 15:01

Jeśli nie wyrośnie z tego ( mam na myśli sposób okazywania emocji ) to pewnie mama pokaże ją pediatrze a ten albo da skierowanie do neurologa albo innego specjalisty. Tak czy inaczej ja bym się za bardzo nie martwiła. No chyba, że  problem będzie się nasilał albo dojdą nowe niepokojące objawy. Jesteś super nianią, że to zauważyłaś i powiedziałaś mamie.

Animated+Cats+Gif+(291).gif

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#6 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:06

Jeśli nie wyrośnie z tego ( mam na myśli sposób okazywania emocji ) to pewnie mama pokaże ją pediatrze a ten albo da skierowanie do neurologa albo innego specjalisty. Tak czy inaczej ja bym się za bardzo nie martwiła. No chyba, że  problem będzie się nasilał albo dojdą nowe niepokojące objawy. Jesteś super nianią, że to zauważyłaś i powiedziałaś mamie.

Zobaczymy co i jak..Dziękuje!

#7 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:14

Rozkmina na dzisiaj - Jak to się dzieje że wieczorem masz dziwne/złe rozkminy na temat siebie,świata(źle widzisz swój los i egzystencje) a za dnia jest wszystko okej?

#8 Polaris

Polaris

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:37

Ja tak mam. Wieczorem, jak jest ciemno i cicho, wypełzają z zakamarków umysłu mroczne myśli. Nie zagłuszone zgielkiem dnia, tempem w pracy, głosami i myślami innych. Jesteś sama z sobą, z własnym umysłem. A to czasem towarzystwo niezwykle niebezpieczne...

Tylko rezygnacja jest porażką.

Wszystko inne jest krokiem naprzód.

#9 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 03:53

Ja tak mam. Wieczorem, jak jest ciemno i cicho, wypełzają z zakamarków umysłu mroczne myśli. Nie zagłuszone zgielkiem dnia, tempem w pracy, głosami i myślami innych. Jesteś sama z sobą, z własnym umysłem. A to czasem towarzystwo niezwykle niebezpieczne...

Dokładnie :(

#10 Polaris

Polaris

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:47

Teraz jest ciągle ciemno, do tego zgniła pogoda, więc myśli ogólnie niezbyt wesołe.

#11 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:35

Czy macie problem ze zrozumieniem treści jakie tu pisze?Bo coraz częściej mam wrażenie że mówię niezrozumiale gdy rozmawiam z jakimś debilem przez telefon (np. DHL). Mówię o jednym,delikwent/ka o drugim. Czy mój przekaz jest niezrozumiały?

#12 Polaris

Polaris

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 13:04

Nie.
W pierwszym poście tylko nie bardzo rozumiem sugestię jakoby to uderzanie głową miało mieć coś wspólnego z patologia. Znam dziecko, które co wieczór przed zaśnięciem, bujalo się w łóżeczku uderzając silnie głowa o szczeble. Mało tego, po zmianie łóżka na normalne, nadal biła głową, tylko że w ścianę. Dziecko po czterech latach wyrosło z tego. Rodzina była wzorowa.

Użytkownik Polaris edytował ten post 08 grudzień 2017 - 13:05

#13 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:38

Nie.
W pierwszym poście tylko nie bardzo rozumiem sugestię jakoby to uderzanie głową miało mieć coś wspólnego z patologia. Znam dziecko, które co wieczór przed zaśnięciem, bujalo się w łóżeczku uderzając silnie głowa o szczeble. Mało tego, po zmianie łóżka na normalne, nadal biła głową, tylko że w ścianę. Dziecko po czterech latach wyrosło z tego. Rodzina była wzorowa.

Spokojniejsza jestem o tyle że teraz już mi się nie wydaje,a pewna jestem że z DHL przeprowadzać rozmowę,to tak jak gadać z jakimś niedojebem mózgowym. (z całym szacunkiem dla zawodu,ludzi którzy faktycznie są chorzy)

#14 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 22:10

Halo,gdzie kupie ten budzik?! Ktoś coś wie,dawać znaka ;)

https://www.facebook...54759916871512/