Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

ChAD bez leków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Milkyway

Milkyway

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:55

Cześć czy ktoś z was ma ChAD?Z chęcią porozmawiam.

Czuję że powoli wita mnie hipomania po remisji prawie 2 tygodniowej,a potem mania,dołek,remisja i tak na okrągło

Trochę to męczy

#2 obojetnosc

obojetnosc

Bywalec

• Użytkownik
  • 617 postów
  • Imię:Wiktor

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:56

Ja nie mam, ale wiesz, ze z checia porozmawiam (:

#3 mistyk

mistyk

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano wczoraj, 08:25

Hej, przewlekły ChAD'owiec tutaj. Sugeruje jednak brać jakieś leki na te huśtawki nastroju. Odpowiednio dobrany stabilizator może zahamować wahania nastroju. Do wyboru jest kilka, najpopularniejsze to lit i depakina z tego co wiem. Lit jest generalnie najlepszy z tym, że różnica stężenia we krwi między dawką skuteczną a szkodliwą jest niewielka i trzeba regularnie krew badać. Depakina jest bezpieczna ale ma działania uboczne jak zwiększanie łaknienia itp.

U mnie niby zdiagnozowano ChAD ale mam głównie depresję. Mimo to wiem jak huśtawki potrafią być męczące. Czasem nie wiadomo co zrobić z energią i jak zasnąć, innym razem depresja i nie chce się wstawać.

Radze jednak tego nie lekceważyć, mania potrafi być też bardzo wyniszczająca. Rozmawiałem z ludźmi, którzy np. w czasie manii uprawiali hazard i tracili cały dorobek życia (dom, samochód itp.). Inni za wygłupy mieli problemy z prawem, kończyło się na przymusowym leczeniu.

Wiem co mówią o lekach ale życie to życie i czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych