Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szpital psychiatryczny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Applepi

Applepi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 15 postów
  • Imię:Kornelia

Napisano 23 listopad 2017 - 18:26

Mogłam pomieszać kategorie. Jeśli tak, to przepraszam.

Krótkie pytanie. Czy samookaleczanie może mnie, samo w sobie, "wysłać" do szpitala psychiatrycznego? Jeśli tak, jak to mniej więcej wygląda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 Itari

Itari

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 278 postów
  • Imię:Lorenzo

Napisano 23 listopad 2017 - 18:47

Nie wydaje mi się, żeby były jakieś specyficzne wymagania do wysłania danej osoby do szpitala psychiatrycznego. Wszystko zależy od konkretnych problemów, z którymi się zmagasz i które powodują chęć samookaleczenia się u Ciebie. Myślę, krótko mówiąc, że zależy to od jednostki i trudno generalizować.

#3 Applepi

Applepi

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 15 postów
  • Imię:Kornelia

Napisano 23 listopad 2017 - 19:00

Nie wydaje mi się, żeby były jakieś specyficzne wymagania do wysłania danej osoby do szpitala psychiatrycznego. Wszystko zależy od konkretnych problemów, z którymi się zmagasz i które powodują chęć samookaleczenia się u Ciebie. Myślę, krótko mówiąc, że zależy to od jednostki i trudno generalizować.

Okej, dziękuję za odpowiedź

• Itari lubi to

#4 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2017 - 19:37

Wydaje mi sie, ze jezeli podepna to pod probe samobojcza to moga Cie przymusowo wyslac do szpitala, aczkolwiek ktos z uzytkownikow tego forum pisal, ze rownie szybko mozna z niego wyleciec nieprzestrzegajac netykiety. Raczej jest to bardzo zindywidualizowane podejscie psychiatry do Ciebie.

#5 Maja92

Maja92

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 148 postów
  • Imię:Maja

Napisano 23 listopad 2017 - 19:55

SIłą nikt Cię nie wyśle do szpitala. Ja mówiłam psychiatrze o myślach samobójczych i tylko zaproponowała szpital ale powiedziałam, że nie chcę.

#6 Gość_drwal_*

Gość_drwal_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2017 - 21:34

Też mi się wydaje że dzisiaj to już tak z rozdzielnika nie biorą , chyba trzeba się na to zgodzić

#7 Tomek

Tomek

Zadomowiony

• Bywalec
  • 1805 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 22:26

do mnie w nocy wpadla policja, bo dostali zgloszenie, ze chce sie zabic, karetka zawiozla mnie do szpitala, a w tym szpitalu i tak musialbym podpisac zgode na leczenie. Nie podpisalem i mnie wypuscili. Nie tak latwo kogos przymusowo zamknac w psychiatryku - do tego jest potrzebne ubezwlasnowolnienie i nakaz sadu.

• tośka lubi to

#8 Gość_obojetnosc_*

Gość_obojetnosc_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2017 - 00:17

No to wybaczcie za wprowadzenie w blad (;

#9 titanic

titanic

Zadomowiony

• Bywalec
  • 4451 postów

Napisano 23 luty 2018 - 00:20

• Zmiennokształtny i Complicated_85 lubią to

CHAD- ...i wszystko jasne...

#10 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 930 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 03 marzec 2018 - 14:23

U mnie tylko proponowano szpital.Nikt na siłę mnie nie zamknął.Ale nigdy nie skorzystałam z tej propozycji.

#11 Lancaster

Lancaster

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 183 postów
  • Imię:Lancaster

Napisano 03 marzec 2018 - 14:44

Ja byłem i było po prostu okropnie nudno.

#12 zielona-dama

zielona-dama

Bywalec

• Bywalec
  • 930 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 03 marzec 2018 - 14:50

Ja byłem i było po prostu okropnie nudno.

Jak długo byłeś? Miałeś tam jakąś terapię?

#13 Lancaster

Lancaster

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 183 postów
  • Imię:Lancaster

Napisano 03 marzec 2018 - 14:51

Byłem tam około 2 tygodnie. "Terapia" polegała na rysowaniu, itp. Byłem raz na terapii grupowej, ale to było w tym samym dniu co stawiali mi diagnozę, więc niewiele skorzystałem, 

#14 Le Pentrec

Le Pentrec

Cham i tłuk, granatem oderwany od pługa!

• Bywalec
  • 564 postów
  • Lokalizacja:Parzymięchy-Gnojowica, gmina Ruchodupki (okolice Muchosrańska)

Napisano 03 marzec 2018 - 14:53

Łącznie cztery odsiadki, trzy w Warszawie jeszcze od wieeeeeeeeeeeeeeeeeelkiej biedy ujdą, czwarta w Siedlcach to totalne dno, o żadnej terapii nikt tam nawet słowem nie wspomniał.

#15 anche

anche

anche

• Moderator
  • 5071 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 14:58

Szpital psychiatryczny ma na celu upewnić się, że Twój stan nie stwarza zagrożenia dla Ciebie i innych, postawić diagnozę, dopasować leki. 

Trochę jak z sanatorium albo z rehabilitacją- tam się zdrowieje, a szpitale diagnozują i pomagają w tym co wymaga natychmiastowego leczenia.

Niestety, ale to nie są ośrodki zdrowienia, gdzie stosuje się wszelkie metody, aby kogoś wyprowadzić na prostą, to bardzo zinstytuciowane miejsce o określonych celach.

Z założenia spędza się tam minimum 2 czy 3 tygodnie, wynika to z papierologii, dobrze to lub nie.

Tak jak już ktoś wspomniał, raczej jak w szpitalu- nudy i słabe jedzenie, ale czasem możliwość odcięcia się od wymogów codzienności, te kilka rozmów ze specjalistami czy innymi chorymi, bezpieczny schemat dnia, mogą być budujące

szczęście nie jest dziełem przypadku ani darem bogów.
szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.
~ e. fromm