Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kryzys wiary w Boga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#21 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 30 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2017 - 14:27

Willow47 bardzo ciekawy post :)

mogę odważyć się z kolejnym pytaniem? Czy choroba pochodzi od Boga? większość ludzi tych wierzących gdy coś dzieje się złego odpowiadają "Bóg tak chciał" ale co jeśli tak nie chciał? Wiele osób odpowiada że choroba to krzyż który muszę nieść... Czy dobre jest myślenie że nasza choroba to krzyż który musimy nieść ? to jest zupełnie niezgodne z przekazem ewangelii...Jezus umarł by spłacić nasze winny i po to by przynieść nam uzdrowienie. 

Już w Starym Testamencie znalazłem ciekawą obietnicę Boga:

post-12401-0-32359600-1510664026.png

"Jeżeli wiernie będziesz słuchał głosu Jahwe, twego Boga, jeśli będziesz czynił, co w Jego oczach prawe, jeśli będziesz wypełniał Jego przykazania i strzegł wszystkich Jego nakazów, Ja nie dotknę cię żadną chorobą, jaką dotknąłem Egipcjan. Bom Ja jest Jahwe, twój lekarz"

i ten werset 

"Jeśli będziecie służyli Jahwe, waszemu Bogu, wtedy On pobłogosławi wasz chleb i wodę. Wtedy oddalę choroby od ciebie."post-12401-0-38735200-1510664125.png

post-12401-0-66633700-1510664204.png

"Niech Jahwe będzie twą rozkoszą, a użyczy ci wszystkiego, czego serce twoje pragnie. Zawierz Jahwe swoje losy i zaufaj Mu, a On sam będzie działał. On sprawi, że sprawiedliwość twoja zajaśnieje jak światło"

post-12401-0-08166800-1510664653.png

Izajasza 53:4-5

A przecież on dźwigał nasze niemoce i wziął na siebie nasze boleści. A myśmy uważali, że był ukarany, uderzony przez Boga i poniżony. Lecz on był przeszyty za nasze występki, starty za grzechy nasze. Na nim ciążyła kaźń niosąca nam pokój, a przez jego rany - myśmy uzdrowieni!"

Jakuba 5,14-15

Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, namaściwszy go oliwą w imieniu Pańskim. A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone."

1Piotra 2:24

On na swoich ramionach wyniósł nasze grzechy na drzewo [krzyża], abyśmy umarłszy dla grzechów żyli dla świętości! Jego to ranami zostaliście uzdrowieni."

-----------------------------------------

nie gniewajcie się na mnie :) to jest moja wiara wierzę w to że Jezus chce by każdy człowiek był zdrowy:) nie wierze w to że Bóg chce by ludzie znosili chorobę np po to by zasłużyli na coś...może na niebo? nie!...bo wtedy wygląda to tak jakby śmierć Jezusa nie byłaby wystarczająca... tak samo moim zdaniem dobre uczynki nie mają znaczenia może ktoś przez całe życie być złym człowiekiem a w ostatniej godzinie się nawrócić i trafić do nieba :) 

Załączone pliki

#22 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3710 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 14 listopad 2017 - 14:31

nie gniewajcie się na mnie :) to jest moja wiara wierzę w to że Jezus chce by każdy człowiek był zdrowy:) nie wierze w to że Bóg chce by ludzie znosili chorobę np po to by zasłużyli na coś...może na niebo? nie!...bo wtedy wygląda to tak jakby śmierć Jezusa nie byłaby wystarczająca...

Skoro wierzysz w to, że Jezus chce, by każdy człowiek był zdrowy, to dlaczego malutkie, niewinne dzieci umierają na raka? Dlaczego dobrych ludzi spotykają takie choroby i cierpienie, że nie pomagają końskie dawki morfiny i umierają w niewyobrażalnym i niepojętym cierpieniu?

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#23 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Moderator
  • 7473 postów
  • Imię:Willow

Napisano 14 listopad 2017 - 14:55

Willow47 bardzo ciekawy post :)

mogę odważyć się z kolejnym pytaniem? Czy choroba pochodzi od Boga? większość ludzi tych wierzących gdy coś dzieje się złego odpowiadają "Bóg tak chciał" ale co jeśli tak nie chciał? Wiele osób odpowiada że choroba to krzyż który muszę nieść... Czy dobre jest myślenie że nasza choroba to krzyż który musimy nieść ? to jest zupełnie niezgodne z przekazem ewangelii...Jezus umarł by spłacić nasze winny i po to by przynieść nam uzdrowienie. 

nie gniewajcie się na mnie :) to jest moja wiara wierzę w to że Jezus chce by każdy człowiek był zdrowy:) nie wierze w to że Bóg chce by ludzie znosili chorobę np po to by zasłużyli na coś...może na niebo? nie!...bo wtedy wygląda to tak jakby śmierć Jezusa nie byłaby wystarczająca... tak samo moim zdaniem dobre uczynki nie mają znaczenia może ktoś przez całe życie być złym człowiekiem a w ostatniej godzinie się nawrócić i trafić do nieba :)

Ja nie wierze w to, ze Bog chcial, zebym zachorowala, zeby male dzieci umieraly na raka, zeby ludzie odchodzili w cierpieniu.....

Gdyby chcial nam cos udowodnic to juz wtedy gdy Adam i Ewa zgrzeszyli udowodnilby co moze nam zrobic...a ON okazal nam swoje milosierdzie.....malo tego....znacie inna religie, w ktorej to Bog umiera za czlowieka a nie czlowiek za swojego Boga???

Bo ja nie....Allach wysyla zolnierzy, w tym kobiety i dzieci w swoje imie aby zabijali, sami ginac przy tym w meczrniach ale on za nich nie zginal na krzyzu....

Japonscy kamikadze gineli w czasie wojny w imie boga ale czy ich bog zginal za nich??

Hinduskie bostwa nakazuja zonie wstapic na stos po smierci meza, zabijac gorszych kastowo od siebie zeby "wytracic" element i nieudane egzemplarze a czy ktores bostwo poswiecilo sie i umarlo za tych najgorszych?? a my sie tak jaramy joga i joginami i klasztorami w Tybecie....

Wracajac do chorob i przemocy..Bog dal nam 10 przykazan i wolna wole....chorujemy bo nie szanujemy swojego zdrowia, w tym psychicznego, chorujemy bo ktos nam zrobil krzywde......

Ale gdybysmy byli nieudanymi egzemplarzami to jestem pewna ze ósmego dnia po stworzeniu swiata Bóg zaczalby na nowo.....a tymczasem ON sobie siódmego dnia odpoczywal i cieszył sie nami.....swoimi dziećmi....stworzonymi na wzór i podobieństwo...

Teraz krzyż...to co się zdarzyło na krzyżu to cud Miłości i Miłosierdzia....Jezus umarł, żebym ja mogła żyć....jeżeli Bóg daje mi krzyż, to nie po to by mi ciążył ( chociaż bywa, że po ludzku mi ciąży ) ale po to abym się na NIM oparła kiedy będzie mi ciężko.

krzyz-kladka.jpg

tak mniej wiecej tlumaczy sie dzieciom w KK dlaczego czasami dzwigamy krzyz :)

Na choroby Bog zawsze ma lekarstwo, stawia na naszej drodze lekarzy, madrych ludzi, ktorzy nami pokieruja....ale czy my zawsze sluchamy???

Użytkownik Willow47 edytował ten post 14 listopad 2017 - 14:56

Dołączona grafika

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 bylekto

bylekto

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 455 postów
  • Imię:Kunia

Napisano 14 listopad 2017 - 15:07

dlaczego tytul tego watku to "Kryzys wiary w Boga" skoro autor nie ma kryzysu?? :huh:

takipomysl masz racje. potem takie rozmowy przeradzaja sie w klotnie w ktorych kazda strona stara sie udowodnic ze "moja racja jest najmojsza". rzadko kiedy to sie opiera o wiedze i jakies merytoryczne argumenty.

#25 Complicated_85

Complicated_85

Zadomowiony

• Bywalec
  • 3710 postów
  • Gadu-Gadu:3246621
  • Imię:Dominika

Napisano 14 listopad 2017 - 15:12

Większość ludzi powinna przynajmniej swoją opinię na temat wiary czy kwestię tego czy wierzy czy nie kształtować na podstawie doświadczeń, przemyśleń, rozmów, obserwacji itd. Na nic się zda przekonywanie do niej, bo np. teksty moich rodziców w stylu "idź do Kościoła", "dziś niedziela, ludzie chodzą do Kościoła" przynosiły efekt odwrotny. Szanujmy się wzajemnie i swoje poglądy i tyle - nie da się uwierzyć na siłę.

"The pain you feel today, will be the strength you feel tomorrow".

"Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą".

#26 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 15:30

dlaczego tytul tego watku to "Kryzys wiary w Boga" skoro autor nie ma kryzysu?? :huh:
takipomysl masz racje. potem takie rozmowy przeradzaja sie w klotnie w ktorych kazda strona stara sie udowodnic ze "moja racja jest najmojsza". rzadko kiedy to sie opiera o wiedze i jakies merytoryczne argumenty.

moze dlatego ze ja mam a zaproponowalam wydzielenie
chcialam powiedziec ze my prosimy Boga o to co jest dobre dla nas, w ziemskim wymiarze
a On patrzy z innej perspektywy
  • bylekto lubi to

#27 Gość_mikea_*

Gość_mikea_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 15:38

Temida gdy proszę o zdrowie dla kogoś bo uległ wypadkowi w młodym wieku...nikt nie daje nadziei i zostaje ostatnia zwrócić się ku niebu...ktoś umiera. Jaka była perspektywa Boga? Jaka jest perspektywa Boga gdy zabiera niemowlęta chore na raka?

Użytkownik mikea edytował ten post 14 listopad 2017 - 15:40

• Complicated_85 lubi to

#28 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 15:41

zycie wieczne
to jest zawsze cel

#29 Gość_mikea_*

Gość_mikea_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 15:43

Możesz jaśniej?

#30 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 16:06

Możesz jaśniej?

ja tego nie rozumiem
widze tylko na kartach pisma swiętego ze priorytetem jest zbawienie naszej duszy
nigdzie nie ma obietnicy dostatku, zdrowiu, spokoju na tej ziemi
  • Willow47 lubi to

#31 Gość_mikea_*

Gość_mikea_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 16:37

Opatrznosc boza na przyklad jak sie ma?

#32 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 30 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 16:38

ja tego nie rozumiem
widze tylko na kartach pisma swiętego ze priorytetem jest zbawienie naszej duszy
nigdzie nie ma obietnicy dostatku, zdrowiu, spokoju na tej ziemi

Czy czytamy te same Pismo Święte ja widzę obietnice xD 

np ta "Jeśli będziecie służyli Jahwe, waszemu Bogu, wtedy On pobłogosławi wasz chleb i wodę. Wtedy oddalę choroby od ciebie."

jeśli zostaną oddalone choroby to człowiek powinien być zdrowy xD

Bóg obiecał nam zdrowie i uleczenie ran. Biblia mówi: „Albowiem przywrócę ci zdrowie i z ran ciebie uleczę…” Jr 30,17

Wszystkie nasze potrzeby będą zaspokojone. Biblia mówi: „A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie.” Flp 4,19 

Obiecano nam nowe serca i nowe pragnienia. Biblia mówi: „I dam wam serce nowe i tchnę w was nowego ducha. Zabiorę wam wasze serca kamienne i włożę w was serca z żywego ciała.” Ez 36,26

Bóg obiecał chronić nas przed troskami i obawami. Biblia mówi: „Szukałem Pana i odpowiedział mi, I uchronił mnie od wszystkich obaw moich.” Ps 34,5

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 14 listopad 2017 - 16:41

#33 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 16:43

dobrze waleczne serce, głoś dalej w tym radosnym duchu i nawracaj
ja czuję ze spodobało sie Panu zmiazdzyc i mnie cierpieniem

#34 bylekto

bylekto

Średniozaawansowany

• Bywalec
  • 455 postów
  • Imię:Kunia

Napisano 14 listopad 2017 - 16:55

waleczneserce ales powyrywal z kontekstu. lepiej niz antyreligijni ateisci :D

#35 Gość_mikea_*

Gość_mikea_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 16:57

Czy ktos z wierzacych mi odpowie sensownie na pytanie?

#36 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 17:15

absolutnie nie pomyslałam ze sprawia Mu to radosc
tylko "kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje"

#37 Gość_mikea_*

Gość_mikea_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 17:15

Dziekuje za odpowiedz... :(

Znam odpowiedz...Boga nie ma.

#38 Gość_tośka_*

Gość_tośka_*
  • Gość

Napisano 14 listopad 2017 - 17:18

nie wiem mikejka, wiec nie bede sie madrzyc

a jeszcze nt uzdrowien, one nie są po to bysmy byli zdrowi, lecz

przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże.
  • molenka i Wisienka770330 lubią to

#39 WyrazyWspółczucia

WyrazyWspółczucia

Bywalec

• Bywalec
  • 737 postów
  • Imię:Magda

Napisano 14 listopad 2017 - 17:18

Bóg jest ale tchórzy i patrzy z boku.

#40 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Bywalec
  • 30 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 17:28

absolutnie nie pomyslałam ze sprawia Mu to radosc
tylko "kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje"

Ale myślę że tu chodzi o to że Bóg Ci pokaże że bez niego jesteś słaba i daleko nie zajdziesz... 

kiedyś np. Ja byłem uzależniony i Bóg mnie z tego wyciągnął a po pewnym czasie uznałem to że Ja jestem taki silny i np kiedy ktoś chciał z tego wyjść mówiłem nic trudnego xD

upadłem i to taka chłosta która mi przypomina jaki Ja jestem nędzny i słaby tylko z Bogiem mam siłę by dalej iść xD  

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 14 listopad 2017 - 18:00