Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kryzys wiary w Boga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#1 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 29 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 13 listopad 2017 - 16:11

Prz 20:9 "Któż może powiedzieć: "Oczyściłem serce, jestem wolny od grzechu?"" Ja? tak Ty :)

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 14 listopad 2017 - 20:37

#2 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 16:13

wiekszosc tu jest niewierzacych
outsider

#3 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 16:53

post-12401-0-00441900-1510688440.png

Załączone pliki

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 14 listopad 2017 - 20:41

#4 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 17:09

uwazam ze jesli osoba niewierzaca, mechanicznie czy z ciekawosci wypowie np modlitwe "Panie, troszcz sie ty" to nic nie znaczy i nic nie sprawi
jak mowi psalmista
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska
według nadziei, którą pokładamy w Tobie.

Użytkownik temida edytował ten post 13 listopad 2017 - 19:20

• północ-południe lubi to
outsider

#5 molenka

molenka

Molly

• Moderator
  • 12098 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:02

Na prośbę Temidy przenoszę dyskusję z wątku do usuwania kont.

• temida lubi to

kotek.gif

#6 północ-południe

północ-południe

Bywalec

• Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 18:33

WaS, dlaczego zakładasz, że wszyscy niewierzący nie próbowali pambuków? Ja na przykład próbowałem.

#7 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 19:21

sorry, sama przechodze kryzys wiary
outsider

#8 drwal

drwal

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 82 postów
  • Imię:K-A-P

Napisano 13 listopad 2017 - 19:36

Jestem przykładem osoby wierzącej która całkowicie utraciła wiarę

#9 Tajgi

Tajgi

Bywalec

• Użytkownik
  • 786 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:05

ciekawe czy te osoby chociaż dla czystej ciekawości spróbowały sprawdzić czy słusznie nie wierzą...

W ten sposób można mówić o wszystkim. Sprawdzałeś czy słusznie nie wierzysz w Allaha czy w Jahwe? Sprawdziłeś wszystkie religie zanim zdecydowałeś, że ta katolicka jest jedyną słuszną?

Poza tym przez wiele lat, jak pewnie wiele osób w naszym kraju, chodziłam do kościoła. Rodzice kazali i te sprawy. W pewnym momencie swojego życia poznałam parę osób prawdziwie wierzących. Wtedy zastanowiłam się po co sama chodzę do kościoła. Stwierdziłam, że nie wierzę i to jest z mojej strony hipokryzja. W ten sposób przestałam. Dożę do tego, że te lata spędzone w kościele nie przybliżyły mnie zbytnio do wiary. Do tego nie da się siebie zmusić.

jeśli mógłbym zadać jedno pytanie do osoby która choruje na depresje i ma już myśli samobójcze i pragnie by to się skończyło...pragnie umrzeć...to chciałbym wiedzieć czy ta osoba kiedykolwiek w swoim życiu próbowała oddać swoje życie Jezusowi by to On kierował życiem by to On naprawił ten tragiczny stan

Mnie ostatnio m. in. pomogło to, że nie wierzę. W sensie wystraszyłam się, że to jest jedyne życie jakie mam. Nic więcej nie dostanę.

• temida, Complicated_85 i północ-południe lubią to

#10 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:32

Mnie ostatnio m. in. pomogło to, że nie wierzę. W sensie wystraszyłam się, że to jest jedyne życie jakie mam. Nic więcej nie dostanę.

ostatnio ciagle mam wrazenie ze nic wiecej nie dostane, ale juz mi wszystko jedno
outsider

#11 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:41

W ten sposób można mówić o wszystkim. Sprawdzałeś czy słusznie nie wierzysz w Allaha czy w Jahwe? Sprawdziłeś wszystkie religie zanim zdecydowałeś, że ta katolicka jest jedyną słuszną?

Poza tym przez wiele lat, jak pewnie wiele osób w naszym kraju, chodziłam do kościoła. Rodzice kazali i te sprawy. W pewnym momencie swojego życia poznałam parę osób prawdziwie wierzących. Wtedy zastanowiłam się po co sama chodzę do kościoła. Stwierdziłam, że nie wierzę i to jest z mojej strony hipokryzja. W ten sposób przestałam. Dożę do tego, że te lata spędzone w kościele nie przybliżyły mnie zbytnio do wiary. Do tego nie da się siebie zmusić.

Rozumiem Cię jeśli chodzi o kościół ja też chodziłem do kościoła i przysypiałem...rozmyślałem co będę robić kiedy msza się skończy..nawet nie słuchałem o czym było kazanie itp... a kiedy się nawróciłem całkiem inaczej przeżywam msze oczywiście gdy mogę wybierać to wolę te w których jest uwielbienie, śpiewy chórku itp. 

co do wiary to zostałem nawrócony z łaski Bóg pokazał mi że jest żywy i obecny w naszym życiu teraz!! nie po śmierci jak to niektórzy myślą sobie. 

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 13 listopad 2017 - 21:47

#12 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:45

Nie jestem wierzący, ale podziwiam pobożność, zwłaszcza w religii katolickiej. Cieszę się, że po utracie wiary nie zostałem "lewackim ścierwem", jak to się niestety czasami dzieje... ludzie tacy kpią sobie z wiary, zwłaszcza chrześcijaństwa.  

Jestem katolikiem i do tego lewakiem. Bardzo się cieszę, że papieżem został kardynał Bergoglio i że polska katoprawica za moim papieżem nie przepada.  :P

Jednak największą odrazę odczuwam właśnie do ateistów z prawej strony - neoliberałów i faszystów. Nie widzę znaczących różnic pomiędzy skrajny liberalizmem a satanizmemu. Zresztą kościół szatana i neoliberalizm pwostały w tym samym kraju i w tym samym czasie.

Użytkownik Tawak edytował ten post 13 listopad 2017 - 20:45

• północ-południe lubi to

#13 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:47

katolik ma miłowac blizniego, a nie czuc odraze
outsider

#14 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:48

katolik ma miłowac blizniego, a nie czuc odraze

Czym innym jest odraza, negatywna ocena, a czym innym nienawiść.

Nienawiści staram się unikać, choć ten system mnie jej nauczył, napełnił mnie tym uczuciem.

#15 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 20:51

Mi się nie podoba jak ludzie oceniają ze względu na to że ktoś tak mówi więc tak musi być

moja babcia kiedyś mówiła źle o katechetce mówiąc że na mieście o niej tak mówią i tak jest a Ja zapytałem się babci czy nawet jeśli to czy może Ona się zmienić? a babcia dalej swoje i na nią źle... wtedy powiedziałem jej gdyby na mieście o mnie źle mówiono czy też źle by o mnie mówiła? czy by mnie broniła? a babcia tak bo Ja jestem dobrym człowiekiem... i wtedy babci opowiedziałem jakim Ja dobrym człowiekiem byłem... nie oceniajmy ludzi/kościoła za przeszłość :) a jeśli kościół jest zły to wpływajmy na niego zmieniajmy

jeśli nudzą was msze przysypiajcie niech księża widzą to :)

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 13 listopad 2017 - 21:02

• Willow47 lubi to

#16 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 21:00

Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem.
outsider

#17 Tajgi

Tajgi

Bywalec

• Użytkownik
  • 786 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 21:09

WaleczneSerce

Mam wrażenie, że jesteś osobą, która uważa, że każdy może i nawet powinnien zacząć wierzyć.

Użytkownik Tajgi edytował ten post 13 listopad 2017 - 21:10

#18 WaleczneSerce

WaleczneSerce

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 21:40

Ja tam nie zmuszam ale zachęcam :D  hehe moim zdaniem warto xD hehe mnie tam nie słuchajcie sami decydujcie :D

post-12401-0-99273500-1510688662.jpg

Załączone pliki

Użytkownik WaleczneSerce edytował ten post 14 listopad 2017 - 20:46

#19 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 4696 postów
  • Imię:Willow

Napisano 13 listopad 2017 - 22:27

hmmmmm czy wierzę w Boga? wierzę

czy wierzę, że Bóg mnie uzdrowi? wierzę ( robi to za pomocą lekarzy, leków i psychoterapii )

czy mimo wiary, żarliwej modlitwy zapadłam na depresję? i owszem.....nawet próbowałam głupoty nad głupotą.....nie chce mi się do tego wracać....

są w kościele ludzie obdarzeni przez Ducha Świętego specjalnymi darami/charyzmatami....to ludzie żyjący w bliskości z Bogiem, bywa, że po przejściach, czasami nawróceni jawnogrzesznicy a czasami święci od urodzenia ;) Te osoby posługują swoimi darami, można posłuchać świadectw o nawróceniu, uzdrowieniu duchowym czy fizycznym.

Temi po raz kolejny zapraszam Cię do P. na Msze z modlitwą uzdrowienia prowadzoną przez ks. K. 

P.S. Nie widziałam nigdy uzdrowienia złamanej ręki ale znam Panią, która miała raka piersi i w dniu operacji zrobione badanie wykazało, że nic nie ma. Wcześniej miała tomografię, biopsję, mammografię i usg.

Ja osobiście zostałam uzdrowiona z migren. Cierpiałam przeokrutnie, często przyjeżdzało pogotowie. Po Mszy św. uzdrowieniowej i przyjęciu sakramentu chorych nie miałam już więcej migreny, mało tego głowa boli mnie niezmiernie rzadko i zwykle to wynik zbyt późno przyjętych leków na nadciśnienie.

Bóg działa w naszym życiu, my tylko nie zawsze to widzimy.

• Tawak, Complicated_85 i WaleczneSerce lubią to

Animated+Cats+Gif+(291).gif

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#20 północ-południe

północ-południe

Bywalec

• Użytkownik
  • 929 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 12:00

taki pomysł, tylko że wielu wierzącym można zarzucić dokładnie to samo. Swoją wiarę opierają na tym, co powie lokalny duchowny, czasami jeszcze na tym, co napiszą w gazecie lub powiedzą w radiu, na ludowych obrzędach i (co najgorsze) opiniach politycznych podjudzaczy. Rezultat jest taki, że widzą buzię w tęczu, pakują pieniądze w religijnych oszustów lub wysadzają w powietrze wagon metra - zależnie od przyjętej opcji. A święta księga na półce była i się kurzyła lub jej nie było tam w ogóle.

Użytkownik północ-południe edytował ten post 14 listopad 2017 - 12:40

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych