Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Witam serdecznie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię:Kamila

Napisano 12 listopad 2017 - 14:02

Nie wiem od czego zacząć... Mam 22 lata i od ponad 10 zmagam się z depresją, raz większa raz mniejsza, ale zawsze wraca. Do tego próby samobójcze,fobia społeczna, bezsenność, koszmary, samookaleczanie, alkohol, narkotyki, uzależnienie od toksycznej "miłości". Niektóre z tych stanów bardzo zelżały, ale cały czas panicznie się boję, że wrócą ze zdwojoną siłą i tym razem nie dam rady... Jestem bardzo samotna i chciała bym porozmawiać z kimś kto mnie rozumie. Jestem po wiele terapiach i pobycie w szpitalu psychiatrycznym, ale mam już dosyć tych wszystkich sesji. Nie wiem co mam ze sobą zrobić... Czy da się całkowicie z tego wyjść? Są momenty że jest dobrze i myślę, że w końcu się udało. Z tej całej "radości" robię głupie rzeczy, których się wstydzę i odsuwam się od wszystkich z którymi nawiązałam jakiś kontakt... I tak w koło. Chaotycznie, ale trochę z siebie wyrzuciłam... A za chwilę będę się tego wstydzić

#2 Olcia2676

Olcia2676

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 14:08

Chcesz pogadać to na priv zpraszam ;) 

#3 Flora

Flora

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 30 postów
  • Gadu-Gadu:48784565

Napisano 12 listopad 2017 - 14:16

Witaj!

Nie masz się czego wstydzić. Miałam podobnie, tylko, że ja robiłam całkowicie dziwaczne rzeczy. Nie rozmyślaj o tym i żyj dalej. Wiem, że łatwo powiedzieć, ale da się tego nauczyć. Jeśli chcesz porozmawiać do zapraszam na priv :)

#4 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 14:16

Witaj!
Z depresji da się wyjść. Trzeba mieć przede wszystkim dużo szczęścia, a ponadto zaakceptować swoje ograniczenia. Musisz pogodzić się z tym, że nie będziesz w jakimś zakresie dobra, ani tym bardziej najlepsza.

#5 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 14:32

W tych lepszych chwilach to akceptuję i nawet daje mi to jakaś siłę wewnętrzną, ta inność. Ale nawet nie mam się z kim tym podzielić bo jestem tak okrutnie samotna, jak próbuje się przed kimś otworzyć to spotykam się z niezrozumieniem a czasami nawet odrazą. Wiele razy czytałam takie fora. Ale to jest mój pierwszy raz... Wiem, że istnieją ludzie podobni do mnie. Tylko zawsze miałam opór, żeby udzielać się w takim miejscu bo boję się że uzależnie się od tego i już w ogóle nie będę w stanie wyjść do prawdziwego świata.
  • Tawak lubi to

#6 Itari

Itari

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 193 postów
  • Imię:Lorenzo

Napisano 12 listopad 2017 - 14:49

Witaj na forum! :) Naprawdę nie masz się czego wstydzić. Każdy tutaj ma swoje problemy a w Twoim wypadku fakt, że wybrałaś się na terapię tylko sprawia, że widać u Ciebie chęć poprawy swojej sytuacji, co może być tylko pozytywne i godne podziwu. Życzę, żebyś się dobrze poczuła w naszym towarzystwie. ^_^

#7 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 14:56

Tylko zawsze miałam opór, żeby udzielać się w takim miejscu bo boję się że uzależnie się od tego i już w ogóle nie będę w stanie wyjść do prawdziwego świata.

Może są tacy ludzie, którzy nie muszą temu światu stawiać czoła. Akurat ja musiałem to zrobić i nie powiodło mi się. Ale miałem też sporo szczęścia, dlatego dalej żyję.

#8 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:04

Jeju chyba jeszcze nigdy nie spotkałam się z tyloma ciepłymi słowami w moim kierunku. Chciałabym w końcu poczuć przynależność do grupy. Nie żeby ktoś się nade mną użalał czy współczuł tylko zrozumiał. Od długiego czasu zastanawiam się nad grupą wsparcia DDA/DDD, ale nie mogę się przemóc... Te zapiasy, czekanie na termin no i często opłaty a mnie na to nie stać na ten moment. Zawsze mnie coś blokuje.
  • Tawak lubi to

#9 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:10

Może są tacy ludzie, którzy nie muszą temu światu stawiać czoła. Akurat ja musiałem to zrobić i nie powiodło mi się. Ale miałem też sporo szczęścia, dlatego dalej żyję.

Tylko jak nie stawiać mu czoła? Przecież trzeba gdzieś pracować czy chociażby wyjść na zakupy? Co masz na myśli?

#10 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:31

Chciałabym w końcu poczuć przynależność do grupy. 

Każdy chce, ja nie byłem na tyle wartościowym młodzieńcem, aby ktokolwiek poza rodziną i dziewczyną chciał mnie w jakiejkolwiek grupie. Nie mam wybitnych talentów ani zdolności.

Nie żeby ktoś się nade mną użalał czy współczuł tylko zrozumiał. 

Czasem wystarczy syntonia.

Co masz na myśli?

Miałem na myśli taką sytuację, gdy człowiek pogrążą się, nie wychodzi z domu, a mimo to może jakoś egzystować, ma dach nad głową, ogrzewanie i jedzenie.

Użytkownik Tawak edytował ten post 12 listopad 2017 - 15:36

#11 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:49

Miałem na myśli taką sytuację, gdy człowiek pogrążą się, nie wychodzi z domu, a mimo to może jakoś egzystować, ma dach nad głową, ogrzewanie i jedzenie.

No fajnie by było... Na razie jeszcze mam taką możliwość, dlatego od kilku dni nie wychodzę z łóżka. Niestety niedługo będę musiała sie przemóc i wyjść, znaleźć pracę itd.

#12 ZnamTenStan

ZnamTenStan

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 15:51

[quote name="Tawak" post="728281" timestamp="1510497073"]

Każdy chce, ja nie byłem na tyle wartościowym młodzieńcem, aby ktokolwiek poza rodziną i dziewczyną chciał mnie w jakiejkolwiek grupie. Nie mam wybitnych talentów ani zdolności.

Czemu tak uważasz? Mnie nawet w rodzinie nie chcą...

#13 Tawak

Tawak

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 16:28

Czemu tak uważasz?

Bo tak właśnie było. Nie jestem człowiekiem wybitnym, ani nawet wartościowym. Co więcej, jestem w pełni świadomy swoich licznych słabych stron. Wiem, że trzeba postawić kropkę i nie rozpamiętywać przeszłości, ale jednocześnie trzeba poznać siebie, aby ponownie uniknąć popełnienia błędów.

Użytkownik Tawak edytował ten post 12 listopad 2017 - 16:28

#14 nulka

nulka

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię:Ania

Napisano 13 listopad 2017 - 21:58

Witaj. Myślę, że z depresji można wyjść. Prawda jest taka, że pomaga w tym akceptacja wielu rzeczy, które się dzieją w naszym życiu i wokół nas. Trzeba umieć sobie wszystko wytłumaczyć na spokojnie i nie mylić tego z usprawiedliwianiem. Do wielu rzeczy trzeba nabrać dystansu no i też dobrze jest mieć kogoś z kim można pogadać tak po prostu o wszystkim i o niczym :) I nie koniecznie musi to być od razu ta cała "druga połówka". Może to być nawet zwykły nieznajomy. Życzę znalezienia takiego kogoś i to może nawet tutaj wśród nas :) 

#15 DuraDo

DuraDo

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu:63887097
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2017 - 06:47

Cześć -niepoddawaj się i Walcz. Wszystko to można pokonać , to co prawda długa walka i trudna-ale może kiedyś gdzieś czeka ktoś kto chętnie stanie do walki ramie w ramie z tobą.
I niemusisz się niczego wstydzić -tu jesteś wśród ludzi którzy podobnie czuja , i podobne stany maja-my to rozumiemy.