Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Depresje nie daje mi żyć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Graviora

Graviora

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 374 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 sierpień 2017 - 17:52

Też wierze że damy radę . Problem w tym , że jak już się podnoszę ,  zaczynam działać i wszystko ma już być dobrze , to nagle wszystko szlag trafia . Jak płacze jest ok, jak się śmieje i jestem chwilę szczęśliwa to znów dopada mnie nieszczęście . Chyba jestem pechowa i nie wolno mi się śmiać .

Ja ostatnio jak sie przez chwile ciesze to jest mi dziwnie. No jak Ja moge sie cieszyc? Chyba juz przyzwyczajony do tego gonwa <3.

Uwierz, ze Ja w niczym sensu nie widze ale takie jest zycie i nie mozna sobie tego wmawiac. Wkurwia*ace ale prawdziwe :l

#bedziegorzej.

Nawet jestem pewien tego, ze jak mi sie ulozy i zaczabym byc szczesliwy to wtedy akurat dowiem sie, ze mam raka albo cos. W sumie to moze nawet juz mam :D Huehuae w kazdym razie smieszkowac, zyc, fukcjnowac trzeba. Ciezko znalezcc zloty srodek. Powodzenia ; >

Setki pytan, tysiace odpowiedzi. #BedzieGorzej.

#22 Lady Cassandra

Lady Cassandra

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1261 postów
  • Imię:Karolcia

Napisano 22 sierpień 2017 - 18:21

Witam , jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę .W każdym bądź razie mam depresję od 3 lat , zażywałam różne lekarstwa , ale niestety miały na mnie zły wpływ (nie mam na myśli tycia ). Na dzień dzisiejszy nie biorę żadnych lekarstw ,a moja przyjaciółka depresja robi ze mną co chce.

Zawsze byłam osoba energiczną , żywiołową , a teraz gdy się budzę rano to czasem  żałuję że się obudziłam , boli mnie wszystko , zanim co kolwiek  zrobię muszę posiedzieć z dwie godziny . W domu to nie problem , ale gdy muszę do pracy to walczę sama z sobą .Ciągle marzę o spaniu i ciszy , wszystko mnie irytuje , mam myśli wyprzedzające samą siebie . 

Czy zna ktoś lek na depresję ,który nie zwali mnie z nóg i pozwoli  żyć?  

Twoj organizm i psychika sa zmeczone natlokiem roznych problemow. Depresja Cie oslabia. Musisz sobie czesto odpoczywac. Wiem, ze to trudne, ale musisz tez probowac sie wyciagac sama z dola i depresji, bo to od Cb zalezy w jakis 85 %, jak bedziesz myslec, postrzegac wszystko, czy poddasz sie zlemu nastrojowi i dolowi, czy powiesz mu, zeby sie wypchal i sie na sile usmiechniesz - a jak juz sie tak usmiechniesz na przymus w dole, to juz ogromny krok :)

• Gabi000 lubi to

Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci kibicuje hug.gif

W każdym dniu na pewno było coś dobrego :)

Naucz się tańczyć w burzy :)

#23 Tajgi

Tajgi

Bywalec

• Użytkownik
  • 781 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 18:54

Też wierze że damy radę . Problem w tym , że jak już się podnoszę ,  zaczynam działać i wszystko ma już być dobrze , to nagle wszystko szlag trafia . Jak płacze jest ok, jak się śmieje i jestem chwilę szczęśliwa to znów dopada mnie nieszczęście . Chyba jestem pechowa i nie wolno mi się śmiać .

Jakbym słyszałam każdą historię, gdzie człowiek się czegoś uczy. U mnie też tak jest. Jednego dnia myślę "o tak potrafisz sobie dobrze radzić", a kolejnego już nie wiem, gdzie ten entuzjazm uszedł. To nie jest powód, żeby tracić nadzieję i przestawać coś robić dla siebie. Także kibicuję Ci. ;)

#24 Katiana

Katiana

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:38

Ja ostatnio mam gorszy okres. Zazwyczaj raz na jakiś czas (zazwyczaj kilka dni w miesiącu) mam mocne spadki nastroju. Jako że mam tak od lat i regularnie, nie przejmuję się tym zbytnio, sądziłam nawet, że zaczynam panować nad swoim życiem i swoją depresją, że powoli wychodzę na prostą, a tu nagle bach! Od miesiąca nie daje sobie rady. Smutek żal, wściekłość, niechęć do wszystkiego, brak chęci do życia i myśli o śmierci. Dzień w dzień. Jako że pracy i muszę wstawać do pracy, to się do tego zmuszam, ale z dnia na dzień jestem coraz bardziej zniechęcona i boję się, jestem przerażona tym, że w końcu nie dam rady. A na głowie mam dom, utrzymanie...

#25 rainy_day

rainy_day

Góral z nizin

• Użytkownik
  • 2054 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:05

Jeśli masz nawroty to może trzeba pomyśleć o wizycie u lekarza ? Tym bardziej, że masz obowiązki i musisz jakoś normalnie funkcjonować.

Nie było, nie jest i nie będzie łatwo.

Ważne, żeby było warto

#26 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Gabi

Napisano 19 październik 2017 - 12:58

witam po dłuższej przerwie !

Przez ten czas było raz gorzej raz lepiej , zauważyłam że jak jestem szczęśliwsza to tracę apetyt do jedzenia .

Byłam u lekarza ...., wizyta ok , tabletki nie ok . Po 4 dniach ich zażywania myślałam że umieram .Odstawiłam to świństwo . Ktoś powie że trzeba wytrzymać bo przejdzie , otóż skutki uboczne dla mnie były nie do przeżycia, a jak wiadomo muszę do pracy . 

Dam rady bez ..., tylko przydał by się ktoś bliski kto zrozumie mnie w gorszych dniach . 

#27 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • Imię:Gabi

Napisano 19 październik 2017 - 12:59

Ja ostatnio mam gorszy okres. Zazwyczaj raz na jakiś czas (zazwyczaj kilka dni w miesiącu) mam mocne spadki nastroju. Jako że mam tak od lat i regularnie, nie przejmuję się tym zbytnio, sądziłam nawet, że zaczynam panować nad swoim życiem i swoją depresją, że powoli wychodzę na prostą, a tu nagle bach! Od miesiąca nie daje sobie rady. Smutek żal, wściekłość, niechęć do wszystkiego, brak chęci do życia i myśli o śmierci. Dzień w dzień. Jako że pracy i muszę wstawać do pracy, to się do tego zmuszam, ale z dnia na dzień jestem coraz bardziej zniechęcona i boję się, jestem przerażona tym, że w końcu nie dam rady. A na głowie mam dom, utrzymanie...

KATIANA  trzymaj się ..dasz radę . doradzać nie będę bo nie ma gotowej recepty na nasze nastroje .   Może faktycznie powinnyśmy więcej odpoczywać i wyluzować?

Użytkownik Gabi000 edytował ten post 19 październik 2017 - 13:00