Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Depresje nie daje mi żyć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Gabi

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:15

Witam , jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę .W każdym bądź razie mam depresję od 3 lat , zażywałam różne lekarstwa , ale niestety miały na mnie zły wpływ (nie mam na myśli tycia ). Na dzień dzisiejszy nie biorę żadnych lekarstw ,a moja przyjaciółka depresja robi ze mną co chce.

Zawsze byłam osoba energiczną , żywiołową , a teraz gdy się budzę rano to czasem  żałuję że się obudziłam , boli mnie wszystko , zanim co kolwiek  zrobię muszę posiedzieć z dwie godziny . W domu to nie problem , ale gdy muszę do pracy to walczę sama z sobą .Ciągle marzę o spaniu i ciszy , wszystko mnie irytuje , mam myśli wyprzedzające samą siebie . 

Czy zna ktoś lek na depresję ,który nie zwali mnie z nóg i pozwoli  żyć?  

#2 marcys

marcys

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 79 postów
  • Gadu-Gadu:62978326
  • Imię:Martyna

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:18

Witaj Gabi.

Wbrew pozorom, leki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, czasami to terapia. Próbowałaś? Albo terapia równocześnie z leczeniem farmakologicznym? Zawsze też możesz zmienić psychiatrę, inny specjalista może mieć zupełnie inny punkt widzenia niż ten wcześniejszy, i może akurat trafi z doborem leków.

W każdym razie życzę siły i wytrwałości w pozbyciu się tej toksycznej przyjaźni!

#3 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:05

Zmieniałam psychiatrę bo jeden mi kazał kupić sobie flaszkę a drugi nie mówił prawie nic tylko jak lek zażywać. Z terapii korzystałam dawno temu , troche pomogła bo odzyskałam wiare w siebie , ale teraz to życie ze mnie uleciało. Mam dzień kiedy czuje się jak motyl,a później przez miesiąc chodzę jak zoombi .

Dziękuję za poradę i odpowiedź! Pozdrawiam

#4 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3186 postów
  • Imię:Willow

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:09

Gabi mialas zle dobrane leki. Nie wiem czy ich potrzebujesz, to pozostawiam ocenie psychiatry ale z pewnoscia warto wybrac sie do dobrego terapeuty. Takiego, ktory w razie czego pokieruje madrze i nie bedzie mowil, ze leki to samo zlo, bo tak nie jest. 

Poza tym witaj, znalazlas nas, jestes na dobrej drodze, rozgosc sie i pisz :)

• marcys lubi to

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#5 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 sierpień 2017 - 10:43

Gabi mialas zle dobrane leki. Nie wiem czy ich potrzebujesz, to pozostawiam ocenie psychiatry ale z pewnoscia warto wybrac sie do dobrego terapeuty. Takiego, ktory w razie czego pokieruje madrze i nie bedzie mowil, ze leki to samo zlo, bo tak nie jest. 

Poza tym witaj, znalazlas nas, jestes na dobrej drodze, rozgosc sie i pisz :)

Witaj. 

Będę musiała poszukać jakiegoś , ale teraz nie mam na nic ochoty , wszystko mnie boli i najchętniej spała  bym od rana do wieczora. jestem ciągle zła i niezadowolona . Poczekam na lepszy dzień  

#6 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3186 postów
  • Imię:Willow

Napisano 06 sierpień 2017 - 11:23

sprobuj sie zmusic...wiem, ze to moze wygladac na sprawe nie do przeskoczenia ale jak juz wykonasz ten pierwszy krok bedziesz bardzo zadowolona...

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#7 K4M1LO5

K4M1LO5

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 466 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 06 sierpień 2017 - 17:53

A co jak się ma problem żeby się zmusić do czegoś już? Mnie nawet pójście z psem sprawia problem ostatnio

#8 rainy_day

rainy_day

na forum od 09.04.2017

• Użytkownik
  • 3406 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2017 - 05:03

A dzisiaj jak ? Zdołałeś wyjść ?

" Góry to życie, życie to góry..."

Colette Richard

#9 K4M1LO5

K4M1LO5

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 466 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2017 - 10:55

Próbuję się przelamac

#10 rainy_day

rainy_day

na forum od 09.04.2017

• Użytkownik
  • 3406 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:02

Jak się przelamiesz to daj znac.
Czekam na twój sukces.

" Góry to życie, życie to góry..."

Colette Richard

#11 matrix

matrix

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 8633 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:15

Witaj. 

Będę musiała poszukać jakiegoś , ale teraz nie mam na nic ochoty , wszystko mnie boli i najchętniej spała  bym od rana do wieczora. jestem ciągle zła i niezadowolona . Poczekam na lepszy dzień  

wyjdz na spacer ..ale taki szybki  na 1 h  to jakies 4-5 km jakbys sie spieszyla gdzies ..to dobrze robi ...i kondycja sie poprawia ..psychika sie wzmacnia ..taki codzienny trenning nie kosztuje nic ..i wysilek tez nie wielki ..a pozytek ..sama zobaczysz ..dotlenisz serce i dusze ..pozd ..

Dołączona grafika

#12 Gabi000

Gabi000

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 20:10

Dzięki za porady ! 

Co do spaceru , to bardzo chętnie ,ale jak odeśpię nocki z pracy i pośpię jeszcze z tydzień na bezludnej wyspie. Zresztą na upałach nie mogę bo mam astmę i puchną mi stopy od ciepła. W ogóle cała jestem ciągle chora , choć naprawdę nic mi nie jest . No ale w końcu depresja to choroba duszy i ciała.

A co do zmuszania się to naprawdę mam dosyć , zmuszam się do pójścia do pracy , do wstania , do mycia , na zakupy itp.,itd., dobrze że pies sam gania po podwórku  i nie muszę się zmuszać do pójścia na spacer . I ciężko mi samej z sobą wytrzymać , bo ile można się zmuszać .

Mąż nie rozumie mnie czasem choć bardzo próbuje, nie rozumie czemu jestem ciągle smutna , a czasem ciągle zła .

Kiedyś doskonale radziłam sobie z życiem ,które dawało mi popalić ,( zwłaszcza ludzie ,,patologia'') , i dałam radę , a teraz....? straciłam sens życia , nie wiem po co się rodzimy i umieramy . 

Bardzo proszę kogoś kto zna dobry lek na depresję o nazwę leku .

Mirtazepiny nie dam rady bo obniża moje białe ciałka krwi i od roku mam nadkrwistość , teraz jest pawie ok.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję .

#13 Graviora

Graviora

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 200 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 08 sierpień 2017 - 20:29

Jak tak pomyslec to im wiecej czlowiek popada w myslenie, ze ma depresje i skupia sie na tym, ze wszystko ja boli, nic sie nie chce tym bardziej wchodzisz w ten stan. Tyle, ze no ciezko jest to Sobie po prostu wbic do glowy i wybic to co nie jest potrzebne. Mam nadzieje, ze jakos z tego wyjdziesz.:)  Radzic kazdy moze, kazdy ma inny sposob albo jego brak.

"Kiedyś doskonale radziłam sobie z życiem ,które dawało mi popalić ,( zwłaszcza ludzie ,,patologia'') , i dałam radę , a teraz....? straciłam sens życia , nie wiem po co się rodzimy i umieramy ."

Mam podobnie chociaz odpowiedz jest prosta. <Rodzimy sie by umierac> Po prostu zyc, nie patrzac na innych, nie patrzac za duzo co sie do okola dzieje.

Tyle, ze jak mozna motywowac sie tym, ze ktos ma gorzej albo demotywowac, ze ktos inny ma lepiej <badz na odwort> Jejku, skomplikowane to zycie.

Moze w ogole najlepiej nad niczym nie myslec, a moze wlasnie trzeba myslec i to rozwiazac. :l

Jak znajdziesz jakies dobre rozwiazanie chocby slowne, rade to rowniez daj znac ! Wierze, ze Sobie poradzisz. Pozdrawiam!

Setki pytan, tysiace odpowiedzi. #BedzieGorzej.

#14 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 214 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:57

Każdy jest inny i nie ma uniwersalnego leku na depresję.Dobranie tego właściwego zajmuje trochę czasu.Poza tym leki są tylko wspoagaczem i dużo zależy od nas samych.Niestety im bardziej człowiek skupia się na problemie tym jest gorzej.
Powiem ci jedno:masz powód do dumy.Nie poddałaś się tylko walczysz.Wstajesz mimo trudu.Nie każdy ma tyle samozaparcia.:-)