Skocz do zawartości

* - - - - 1 głosy

Homoseksualizm

Wyjaśnienie dlaczego.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_motio_*

Gość_motio_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 08:49

*** Temat i ewentualna późniejsza dyskusja z założenia służą pogłębieniu wiedzy o tym zaburzeniu. W trosce o prawdę, o człowieka. ***

---To "Wyjaśnienie dlaczego." pod tytułem odnosi się do tego że homoseksualizm to patologia seksualna.--- 

A konkretnie, zaburzenie z grupy zaburzeń pożądań podmiotu płciowego (niewłaściwego podmiotu, bo nie z natury człowieka),   choroba pożądania seksualnego ( zaburzone ukierunkowanie pożądania(pociągu) płciowego).  A naturalnym w człowieku jest pożądanie seksualne przeciwnej płci. ( płci są dwie: mężczyzna/kobieta,  z biologicznego punktu: samiec/samica). 

Nie jest to zaburzenie wrodzone (jedynie predyspozycje do tego zboczenia mogą być wrodzone). 

Dlaczego na forum głównie o depresji  temat o homoseksualizmie?

Bo to zboczenie(seksualne) sprzyja rozwojowi chorób  psychicznych ( płeć i wszystko co z tym związane to ważna sfera życia i gdy zaburzona ta sfera, to powoduje duże napięcia( jeżeli nie największe?) w człowieku).

Użytkownik motio edytował ten post 27 czerwiec 2017 - 21:37

#2 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 09:17

Przegląd homoseksualizmu w krajach i epokach wg Wikipedii
https://pl.m.wikiped...tekst_kulturowy
spoza czasu

#3 Gość_Feliks_*

Gość_Feliks_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 09:21

Wczoraj na czacie jeden z użytkowników pisał, że wszyscy jesteśmy bijami ino jedni w strone gijów drudzy w strone hetero. Czy to prawda?

#4 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:12

Wczoraj na czacie jeden z użytkowników pisał, że wszyscy jesteśmy bijami ino jedni w strone gijów drudzy w strone hetero. Czy to prawda?

tak to prawda , chociaż nie do końca bo są osoby tylko hetero albo homo ale jest ich  mało. 

Motio a czemu Bóg stworzył te grzeszne małpki ? A może one też popełniły grzech pierworodny?

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 27 czerwiec 2017 - 11:18

#5 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:17

...że wszyscy jesteśmy bijami ino jedni w strone gijów drudzy w strone hetero. Czy to prawda?

Moja czysta, subiektywna odpowiedź - nie

#6 północ-południe

północ-południe

Bywalec

• Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 13:26

nie tak

Pisałem, że można być hetero, ale mieć fantazje w stronę płci tej samej, jest takie coś, jak skala Kinseya. A takie osoby to po angielsku bi-curious, czyli zaciekawieni w stronę biseksualizmu, co może zresztą nigdy nie wyjść poza sferę fantazji, a w realu przynieść rozczarowanie ;)

W drugą stronę też to jest możliwe (znaczy homo od czasu do czasu z fantazjami hetero).

Ale, jednak dziś nauka mówi, że orientacja to nie jest kwestia 0-1, tylko bardziej 0,000001-0,99999.

@motio, nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać, bo na ten temat już dyskutowaliśmy, tzn. ja próbowałem dyskutować z betonową ścianą.

jak ma homoseksualizm nie wpływać na zaburzenia depresyjne, skoro zwykły, szary gej, bez porsche, własnej firmy i willi za miastem (czyli, jak w tym dowcipie) codziennie słyszy i czyta takie bzdury, jak te, które wypisujesz.

owszem, homoseksualizm może być grzechem dla kogoś wyznającego system religijny lub filozoficzny uważający homo za grzech, natomiast nie jest zboczeniem, został dawno temu wykreślony z listy chorób, a dlaczego, o tym już pisałem w zamkniętym już temacie i szkoda mi drugi raz strzępić klawiatury.

Nawet KK nie potępia homoseksualizmu z taką siłą, z jaką próbujesz to robić (bo narobiłby we własne gniazdo, he he). Mało tego, potępia tylko czyny, nie skłonności ani ludzi posiadających te skłonności.

na koniec, skoro ad rem nie ma tu raczej większego sensu, bo w odpowiedzi usłyszę, że prawda jest jedna, bo Bóg, Chrystus i tak dalej, to będzie ad personam:

podejrzanie często poruszasz ten temat i to w tonie silnie potępiającym. Najwięcej homofobów jest wśród kryptogejów, bojących się własnych naturalnych skłonności. W różnych wszechmłodzieżach neo-endeckich roi się od takich.

Może sam nie jesteś pewien w 100% co do siebie samego i dlatego siejesz ciemnotę i nienawiść?

Nie musisz odpowiadać na to pytanie, chyba że samemu sobie :)

@Tomcio, to są małpki bonobo? :) One są uber-grzeszne, nie dość, że sekszą się gdzie i z kim popadnie, do tego jeszcze tworzą społeczności matriarchalne - no nie może być! :lol:

Użytkownik północ-południe edytował ten post 27 czerwiec 2017 - 13:55

• beatkaok i Anioł lubią to

#7 Tomcio8484

Tomcio8484

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1182 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 czerwiec 2017 - 13:42

nie wiem jakie to małpki, kiedyś gdzieś na onecie otworzyłem tego linka i stąd się dowiedziałem. 

a tak jeszcze post scriptum napisze że jak facet z kobietą idzie do łóżka to dobrze jak czuje jakąś sympatie do swojego ciała i uważa je za przyjemne. W przeciwnym razie ma wrażenie że krzywdzi kobietę. No bo jak uważa się z obrzydliwego samca to jak może dawać przyjemność innemu człowiekowi. Skoro swoje ciało lubi i uważa za przyjemne to innych samców z automatu też tak postrzega.

I od razu zaznaczam że mówię to z autopsji, bo kiedyś zaczełem się zastanawiać dlaczego uważam że kobiety w seksie są krzywdzone i wykorzystywane. Uznałem że problem jest w tym że sam siebie postrzegam jako obrzydliwego małpoluda , zanieczyszczającego śliczną niewinną niczym anioł dziewczyne,  więc postanowiłem pracować nad polubieniem siebie.

Użytkownik Tomcio8484 edytował ten post 27 czerwiec 2017 - 14:07

#8 emzet

emzet

Bywalec

• Administrator
  • 503 postów
  • Imię:Grześ

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:10

Temat jest zbyt skomplikowany, aby go poruszać nie mając odpowiedniej wiedzy.

Natura to jedno - nie da się zaprzeczyć, że jest kobieta, mężczyzna i każdy ma odpowiednią rolę, jednak tak jak wspominałem, temat nie jest prosty. Z tego, co wiem, homoseksualizm nie jest uważany za chorobę, dlatego proszę ew. dyskutować na ten temat, a nie używać go do głoszenia "swojej prawdy".

https://pl.wikipedia.../Homoseksualizm

Istnieje naukowy konsensus, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności[36][37][38][39][40][41][42]. Takie stanowisko prezentują:

Światowa Organizacja Zdrowia[43], Światowe Towarzystwo Psychiatryczne[44], Światowe Towarzystwo Medyczne[45], Światowe Towarzystwo Zdrowia Seksualnego[46], International Society of Psychiatric-Mental Health Nurses[47], Panamerykańska Organizacja Zdrowia[39], Stały Komitet Lekarzy Europejskich[48],
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne[49], Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne[37][40][50], Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne[40], Amerykańska Akademia Pediatryczna[51][52], Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży[53][54], Amerykańskie Towarzystwo Medyczne[55], Amerykańskie Kolegium Lekarzy[56], Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego[53], Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Szkolnego[36], Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych[57][58], amerykańskie Towarzystwo Zdrowia i Medycyny Wieku Młodzieńczego[59], Amerykańska Akademia Pielęgniarstwa[60], Association of American Medical Colleges[61], Amerykańskie Stowarzyszenie Edukatorów, Doradców i Terapeutów Seksualnych[62], Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów Szkolnych[36], Amerykańskie Towarzystwo Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej[63], amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych[40], amerykańskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej[64], Amerykańskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego[65], Amerykańskie Stowarzyszenie Doradców Szkolnych[36],
Kanadyjskie Towarzystwo Psychiatryczne[66], Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne[67], Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne[68],
brytyjskie Królewskie Kolegium Psychiatrów[69], Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne[70], Brytyjska Rada Psychoanalityczna[71], Rada Psychoterapii Zjednoczonego Królestwa[72], Brytyjskie Towarzystwo Medyczne[73], brytyjskie Królewskie Kolegium Lekarzy Rodzinnych[74], Brytyjskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego i Psychoterapii[75], Brytyjskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej[74], brytyjskie Narodowe Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego[76],
Królewskie Australijsko-Nowozelandzkie Kolegium Psychiatrów[77], Australijskie Towarzystwo Psychologiczne[78][79], Australijskie Towarzystwo Medyczne[80], Australijska Federacja Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego[81],
Południowoafrykańskie Stowarzyszenie Psychiatrów[82][83], Południowoafrykańskie Towarzystwo Psychologiczne[84][85], Południowoafrykańska Akademia Nauk[42],
Brazylijskie Towarzystwo Psychiatryczne[86], brazylijska Federalna Rada Psychologii[87][88], brazylijska Federalna Rada Medycyny[89],
Kolumbijskie Towarzystwo Psychiatryczne[90], Kolumbijska Krajowa Rada Psychologii[91], Kolumbijska Fundacja na Rzecz Postępu Psychologii[91],
Izraelskie Towarzystwo Psychologiczne[92],
Libańskie Towarzystwo Psychiatryczne[93], Libańskie Towarzystwo Psychologiczne[94], Libańskie Towarzystwo Medyczne na Rzecz Zdrowia Seksualnego[95],
Indyjskie Towarzystwo Psychiatryczne[96],
Japońskie Towarzystwo Psychiatrii i Neurologii[97],
Filipińskie Towarzystwo Psychologiczne[98],
Hongkońskie Kolegium Psychiatrów[99], Hongkońskie Towarzystwo Psychologiczne[100],
Stowarzyszenie Niemieckich Specjalistów w dziedzinie Psychiatrii i Psychoterapii[101], Niemieckie Towarzystwo Psychiatrii, Psychoterapii, Psychosomatyki i Neurologii[41][102], Niemieckie Towarzystwo Medyczne[103],
Holenderski Instytut Psychologii[91], Królewskie Holenderskie Towarzystwo Medyczne[104], Holenderskie Towarzystwo Seksuologiczne[91],
Madryckie Kolegium Psychologów[105], Hiszpańskie Towarzystwo Podstawowej Opieki Pediatrycznej[106], Hiszpańska Federacja Stowarzyszeń Seksuologicznych[107],
Włoskie Towarzystwo Psychologiczne[108], włoska Krajowa Rada Psychologów[109][110], Włoskie Towarzystwo Seksuologiczne i Edukacji Seksualnej[111],
Stowarzyszenie Portugalskich Psychologów[112], Portugalskie Towarzystwo Seksuologii Klinicznej[113],
Szwajcarskie Towarzystwo Psychologiczne[91],
Duńskie Towarzystwo Medyczne[114],
Norweskie Towarzystwo Psychiatryczne[115], Norweskie Towarzystwo Psychologiczne[115],
Irlandzkie Kolegium Psychiatryczne[116], Irlandzkie Towarzystwo Psychologiczne[117],
Polskie Towarzystwo Psychologiczne[118] i Polskie Towarzystwo Seksuologiczne[119][120].

• beatkaok i północ-południe lubią to
`Twoja w tym głowa, burzyć i budować od nowa,
coś zaryzykować, nie chować głowy w piasek...`

#9 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:13

Może i jest normalnym wariantem, jednak ja wolę własny wariant.

• beatkaok i północ-południe lubią to

#10 północ-południe

północ-południe

Bywalec

• Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 17:33

A ktoś Cię nakłania lub zmusza do jego zmiany?

#11 Gość_michalrz_*

Gość_michalrz_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 17:44

Ja uważam, że natura reguluje się sama. Jeśli powstają osobniki o przeciwnej do ogólnie przyjętej orientacji, to widocznie powstawały i miliony lat temu, a jednak tu jesteśmy.

Przecież nikt się nie próbuje 'uczyć' fascynacji facetami (dzieje się i działo odwrotnie, gdy 'leczono' gejów).

Natomiast mam duży problem z kwestią adoptowania dzieci przez takie pary. Ale to też przecież jest 'ogromna mniejszość', a ponadto większym problemem dla społeczeństwa (potencjalnym) jest dziecko bez mamy ani taty, niż dziecko z dwoma tatami.

I o. Więcej nie widzę potrzeby się tu rozczulać. Jak napisał powyższy kot, skoro nikt nie nakłania ani nie zmusza, to nie widzę problemu.

• beatkaok, Willow47 i północ-południe lubią to

#12 Gość_michalrz_*

Gość_michalrz_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 17:47

DEPRESJA.WS

cat_on_laptop.gif

• Willow47 i północ-południe lubią to

#13 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 17:48

A ktoś Cię nakłania lub zmusza do jego zmiany?

Nikt, wyraziłem jedynie swoje zdanie.

Chyba jest to dozwolone.

#14 północ-południe

północ-południe

Bywalec

• Użytkownik
  • 956 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 17:55

uff, już się bałem, że ktoś się zachowuje nieprzystojnie wobec Ciebie..... :mellow:

Użytkownik północ-południe edytował ten post 27 czerwiec 2017 - 21:05

#15 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2017 - 06:44

spoko, nie martw sie, na szczęście faceci wiedzą, że należy trzymać się z daleka od mojego tyłka.

ale dziekuję za troske  B)

#16 Gość_Feliks_*

Gość_Feliks_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:33

Ja jestem 100% hetero, nie lubię nawet jak facet stoi zbyt blisko mnie. Mało tego do pracy noszę zawsze swoje długopisy bo nie lubie pisać długopisem którego dotykał facet. Brzydzę się męską cielesnością, tak już mam i takie moje prawo :P

• Complicated_85 lubi to

#17 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:36

Jestem nad Tobą i pod Toba, to chyba bardzo niedobrze.

#18 Gość_Feliks_*

Gość_Feliks_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:41

Sprawdziłem pod łóżkiem, na suficie, kurde no nikogo nie widze :wacko: . Może się dobrze zakamuflowałeś, zaraz wpuszcze psy do pokoju one wytropią każdego :P

• Lady Cassandra lubi to

#19 Gość_rainy_day_*

Gość_rainy_day_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:50

:D :D

A podobno brak glukozy w diecie spowalnia pracę mozgu.

Miłego feliks ;)

#20 mikea

mikea

Niepokorna

• Użytkownik
  • 2118 postów
  • Imię:Monika

Napisano 28 czerwiec 2017 - 08:55

Lgniecie do siebie :P
  • beatkaok lubi to

Nieważnie ile jest dni w Twoim życiu.

Ważne jest ile jest życia w Twoich dniach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych