Skocz do zawartości

- - - - -

Miansec wali mnie w łeb

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mafkees_*

Gość_mafkees_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2017 - 09:46

Cześć wszystkim. Niedawno pani doktor przepisała mi taki wynalazek Miansec, podobno przeciwdepresyjny i ułatwiający zasypianie. Rzeczywiście, ułatwia zasypianie, ale tak, że wstać nie mogę przez kilkanaście godzin. Miał ktoś podobnie z tym czymś? Pewnie to nie jest jedyny lek z tą substancją (mianseryna), więc o podobne leki też pytam. Brać, przyzwyczajać się, czy lepiej odstawić? Oprócz tego biorę jeszcze bioxetin, może to wchodzi w jakieś interakcje?

#2 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów
  • Imię:Hania

Napisano 08 kwiecień 2017 - 09:53

Ja biorę miansegen na noc. Jak dla mnie OK. Pomaga w zasypianiu, w ciągu dnia jestem w miarę przytomna. Czy bierzesz coś jeszcze na dzień? Trzeba też pamiętać o tym, że leki przeciwdepresyjne działają inaczej na każdego. Zależy też jak długo go bierzesz. Jeśli taki stan już trwa dłużej to trzeba skonsultować z lekarzem zmianę leku. Ja próbowałam kilka razy zanim trafiłam na taki, który mi pomógł. Pozdrawiam!

#3 Gość_mafkees_*

Gość_mafkees_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2017 - 09:55

Na dzień bioxetin i tylko to. Z tym, że ja śpię w różnych porach dnia (taka praca). Więc i ten bioxetin różnie się trafia, czasami na noc też. Od 2 tygodni nie wziąłem tego miansecu, bo się obawiam, że zaśpię do pracy czy coś. Alkoholu nie odstawiłem, więc może to też ma jakiś wpływ? Z lekarzem widzę się w tym miesiącu, może zapisze coś innego.

#4 Gość_Simple_85_*

Gość_Simple_85_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2017 - 09:57

Niech nikt nigdy nie zamienia fluoksetyny na nic innego - mówię to po 15 latach brania leków.

#5 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Użytkownik
  • 869 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 15:23

Brać, przyzwyczajać się, czy lepiej odstawić? Oprócz tego biorę jeszcze bioxetin, może to wchodzi w jakieś interakcje?

Dlaczego się pytasz o to nas, a nie swojego lekarza, który prowadzi Ci leczenie?

edit: wiem, mam miniaturkę doktora, ale jestem chorym lekarzem, więc nie zbyt Ci pomogę, hahaha

Użytkownik odczepSię edytował ten post 08 kwiecień 2017 - 15:52

• incantation lubi to

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#6 D-N

D-N

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:53

@odczepSię

Jaka jest twoja specjalizacja ?

@SImple_85

Polecasz Fluoksetynę a to jest ssri więc każdy inny lek z tej grupy powinien pomagać, próbowałem już kilku leków z tej grupy i jakoś nie widać było poprawy na +

także zastanawiam się czy próbować, po jakim czasie zauważyłaś poprawę samopoczucia ?

@de_mafkess

Miansec brałem na lepsze zasypianie, faktycznie pomaga zasnąć ale powoduje koszmary senne z uczuciem lęku, a i tak się wybudzam kilka razy w nocy, czy bez miansecu czy z nim to i tak śpię snem przerywanym zawsze, różnica tylko taka że po miansecu łatwo zasnąć i są koszmary, ale jakość snu podobna jak i bez, no i rano jest się troszkę ospałym ale to nie jakoś bardzo.

#7 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:04

JA też mam koszmary. Biorę miansegen. Czy to ma jakiś wpływ?

• odczepSię lubi to

#8 Gość_mafkees_*

Gość_mafkees_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 15:43

Dlaczego się pytasz o to nas, a nie swojego lekarza, który prowadzi Ci leczenie?

edit: wiem, mam miniaturkę doktora, ale jestem chorym lekarzem, więc nie zbyt Ci pomogę, hahaha

Zapytam, ale ktoś może miał podobnie.

Koszmary też mam i to bardzo realistyczne. Nie łykam teraz tego, bo się po prostu boję, nie koszmarów, tylko przespania wielu godzin i zmęczenia.

#9 odczepSię

odczepSię

Bywalec

• Użytkownik
  • 869 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:11

Nie łykam teraz tego, bo się po prostu boję, nie koszmarów, tylko przespania wielu godzin i zmęczenia.

No i rozwiązałeś swój problem  <_<  :rolleyes:

Nie masz z kim rozmawiać? Sprawdź to

Nie ma niczego cenniejszego niż ludzkie życie.

#10 Gość_mafkees_*

Gość_mafkees_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2017 - 18:25

No nie rozwiązałem, bo nadal mam rozje...ny rytm sen-czuwanie :P

#11 szmaragd

szmaragd

Zadomowiony

• Moderator
  • 1807 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 19:33

Alkoholu nie odstawiłem, więc może to też ma jakiś wpływ?

,,Podczas leczenia nie należy pić napojów alkoholowych"

,,Mianseryna nasila hamujące działanie barbituranów, leków uspokajających, przeciwlękowych i alkoholu na OUN"

http://leki.urpl.gov...0_tabl_powl.pdf

• odczepSię lubi to
,,Jeśli jestem tym, co posiadam i to stracę, czym wówczas będę? [...] Jeśli jestem tym, kim jestem, nie zaś tym, co posiadam, nikt nie może mnie pozbawić pewności ani zagrozić mojemu bezpieczeństwu i poczuciu tożsamości" - Erich Fromm.

#12 D-N

D-N

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 23:50

Mianseryna zmniejsza stężenie

1,25 dihydroksycholekalcyferolu w surowicy krwi.

To wiele wyjaśnia, tylko lekarz mi o tym nie powiedział.

Po miansecu są bardzo realistyczne sny tylko dość nieprzyjemne, a przespać nieprzerwanie kilkunastu godzin się nie da w moim przypadku.

Czy wybudzacie się w nocy zlani potem mimo że jest chłodno w pomieszczeniu gdzie śpicie, bo ja biorąc miansec tak miałem.

#13 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 12:54

Co zrobić z tymi koszmarami?! :(

#14 D-N

D-N

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:24

Co zrobić z tymi koszmarami?! :(

No właśnie co zrobić, żeby się spało normalnie i w pełni wypoczywało ale  bez tych dziwnych snów ?

#15 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 10:37

Nie wiem! Dziś znowu kolejne odcinki horrorów we śnie. Gdybym to opisywała to powstałyby niezłe bestsellery. W nocy nie odpoczywam tylko zmagam się z różnymi zagrożeniami. Co z tym fantem zrobić? :unsure:

#16 rainy_day

rainy_day

na forum od 09.04.2017

• Użytkownik
  • 3137 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2017 - 10:40

Najlepiej nie pamiętać. Mnie ciągle coś morduje nad ranem więc się budzę przed 5 i pozamiatane.

" Góry to życie, życie to góry..."

Colette Richard

#17 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 10:44

Ja się nie budzę. Dopiero rano jak już jestem wykończona snem. Prawie zawsze pamiętam co mi się śniło, we śnie wszystko wygląda bardzo realistycznie, wiec przeżywam to jak na ja\wie. Brr! :wacko:

#18 rainy_day

rainy_day

na forum od 09.04.2017

• Użytkownik
  • 3137 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 11:00

Lepiej spać śniąc koszmary, niż nie spać w ogóle i potem być nieżywym przez cały dzień.
Przynajmniej u mnie tak to działa.
Może powiedz o tym lekarzowi.

Colette Richard

#19 Doma

Doma

Bywalec

• Użytkownik
  • 635 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:29

Lepiej spać śniąc koszmary, niż nie spać w ogóle i potem być nieżywym przez cały dzień.
Przynajmniej u mnie tak to działa.
Może powiedz o tym lekarzowi.

Pewnie masz rację. Był czas, gdy nie mogłam spać. Myślę, ze teraz dzięki lekom się udaje.

#20 rainy_day

rainy_day

na forum od 09.04.2017

• Użytkownik
  • 3137 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:38

I co, możesz funkcjonować następnego dnia lepiej mimo koszmarów niż wtedy gdy nie spałaś ?

Colette Richard