Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suplementy na depresję i nerwicę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_toy__*

Gość_toy__*
  • Gość

Napisano 26 luty 2017 - 07:58

staram sie o zroznicowane pozywienie, ale dodatkowych rzeczy tj supli, sie boję
nie mam pewnosci czy wapn przyjmowany w intencji mocnych kosci,
nie stanie sie skladnikiem blaszki miażdżycowej zapychajacej tetnice.

poza tym trudno mi sledzic wszelkie interakcje
" Należy pamiętać również, że przyjmowane preparaty wapnia mogą wpływać na działanie innych jednocześnie zażywanych leków. I tak, wapń zmniejsza wchłanianie z przewodu pokarmowego antybiotyków tetracyklinowych, żelaza i związków fluoru, dlatego lepiej jest zażywać wymienione leki po 3. godzinnej przerwie. Uwaga, duże dawki wapnia podawane jednocześnie z lekiem nasercowym digoksyną mogą nasilać jej działanie i prowadzić do poważnych zaburzeń rytmu serca. Pamiętajmy o tym, zanim sami sięgniemy po kolejną tabletkę wapna."

#22 norika

norika

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 26 luty 2017 - 22:05

staram sie o zroznicowane pozywienie, ale dodatkowych rzeczy tj supli, sie boję
nie mam pewnosci czy wapn przyjmowany w intencji mocnych kosci,
nie stanie sie skladnikiem blaszki miażdżycowej zapychajacej tetnice.

Zależy czy chodzi o wapń czy też witaminę D3 wzmacniającą kości. Jeśli o witaminę D3, to najlepiej ją brać razem z witaminą K2, wtedy jest gwarancja, że trafi tam, gdzie powinna, a nie do tętnic.

• odczepSię lubi to

#23 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 4696 postów
  • Imię:Willow

Napisano 26 marzec 2017 - 21:01

Ponieważ mój organizm nie zatrzymuje potasu i magnezu siłą rzeczy muszę te pierwiastki suplementować. Z ciekawości zrobiłam poziom wit B12 i D3 i okazało się, że B12 mam nieco poniżej normy za to D3 na poziomie 8 a norma zaczyna się od 30 wzwyż.

Więc do tabletek na ciśnienie lekarz dołożył mi i D3 i witB12 i B complex

wyczytałam, że niedobory tych pierwiastków mogą przyczyniać się do powstania depresji....who knows??

Natomiast co do suplentów stricte p/depresyjnych wyczytałam o szafranie, griffonii simplicifolii, tryptofanie, Ltyrozynie.

I teraz ....mam to wszystko w domu i boję się brać, bo raz, że muszę już kilka lekow brać a dwa, nie chcę przedobrzyć

edit: dobrze i zdrowo się odżywiam kiedy mogę jeść, jem mało mięsa a jeśli już to tylko chude typu wołowina, jagnięcina, królik, jem dużo ryb i warzyw świeżych i gotowanych, lubię zupy, nie jem smażonych potraw

jak nie mogę jeść to piję rosół i kisiel albo jem ziemniaki puree, nic innego i tak nie przełknę

Użytkownik Willow47 edytował ten post 26 marzec 2017 - 21:05

Animated+Cats+Gif+(291).gif

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#24 norika

norika

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:40

"Natomiast co do suplentów stricte p/depresyjnych wyczytałam o szafranie, griffonii simplicifolii, tryptofanie, Ltyrozynie."

Willow zależy, jakie leki już bierzesz. Trudno mi się wypowiadać o ich interakcji z suplementami, nie znając ich. To wszystko, co wymieniłaś ma działanie przeciwdepresyjne, choć na efekty trzeba poczekać. Zależy też, jakiej firmy produkty kupujesz. Bywa niestety tak, że suplementy polskie, szczególnie te tańsze, mają działanie równe placebo, niestety :(

Witaminy z grupy B oraz witamina D3 poprawiają znacząco samopoczucie psychiczne. Kiedyś uważano, że wit. D3 wzmacnia tylko kości, teraz znana jest też ze swoich właściwości antydepresyjnych. Jeśli mogłabym tylko coś doradzić, D3 najlepiej brać w towarzystie K2, wtedy jest gwarancja, że właściwie się przyswoi, a nie stanie przyczyną zwapnienia.

Co do wołowiny - nie jest to najzdrowszy sposób odżywiania - jest ciężko strawna, poza tym powoduje też inne dolegliwości zdrowotne. Smażone potrawy to zabójstwo dla neszego układu pokarmowego i bardzo dobrze, że ich nie jesz. Choć np. taka ryba znacznie lepiej smakuje smażona :)

#25 Willow47

Willow47

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 4696 postów
  • Imię:Willow

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:28

no nie piszę nazw firm ani leków/suplementów bo zauważyłam, że takie są na tym forum zwyczaje, nie chcę naruszać regulaminu

szafran mam polski resztę kupiłam w usa i przysłali mi do domu

na depresję biorę fevarin, kompletnie się nie orientuję i nie potrafię powiedzieć, na co on działa, chociaż ulotkę przeczytałam

teraz nie jem mięsa ale czasami mam ochotę na tatara albo steka, to jest chude mięso, 

no i bardzo dbam o to, żeby jedzenie było jak najmniej przetworzone

Animated+Cats+Gif+(291).gif

Odwaga to panowanie nad strachem a nie jego brak 

#26 Golka

Golka

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 120 postów
  • Imię:Małgorzata

Napisano 27 lipiec 2017 - 22:15

oj widzę że dla mnie nie ma nadziei .... buuuuu ;)

co do wit D to trzeba też pamiętać że lubi trochę tłuszczyku np pół kawałka chlebka z masełkiem ;)

pesymistka z walniętym poczuciem humoru i chodzący paradox  :ph34r:

#27 temida

temida

Weteran forum

• Użytkownik
  • 1196 postów

Napisano 21 październik 2017 - 09:24

http://biznes.interi...-c,2541127,4199

outsider

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych