Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

po jakim czasie właściwa diagnoza?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 13:48

mi też już wszystko jedno skoro leki w sumie działają przynajmniej na depresję działają bardzo dobrze, na górki trochę słabiej ale jest OK. aLe moje nastroje nie biorą się jednak tak ni z gruszki ni z pietruszki, zawsze jest jakiś punkt zapalny. Więc CHaD czy nie CHaD skoro leki działają ?

Użytkownik PurePoison edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 13:49

#22 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów
  • Imię:Joanna

Napisano 04 kwiecień 2017 - 15:10

mi też już wszystko jedno skoro leki w sumie działają przynajmniej na depresję działają bardzo dobrze, na górki trochę słabiej ale jest OK. aLe moje nastroje nie biorą się jednak tak ni z gruszki ni z pietruszki, zawsze jest jakiś punkt zapalny. Więc CHaD czy nie CHaD skoro leki działają ?

Czy mogę się zapytać jakie leki bierzesz?  Ja biorę Bioxetin, Doxepin i Depakine. Miałam kolejną modyfikację leków bo miałam duży dołek i wtedy lekarz dołożył mi Doxepin i Cloranxen. Po Doxepinie potrafiłam zasnąć na zajęciach niestety więc mam zmniejszoną dawkę, a zwiększoną  Bioxetinu i Depakine .

#23 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 15:17

Ja mam Lamotryginę i Bioxetin własnie. Depakinę miałam i działał ekstra, niestety skutków ubocznych u mnie była masa.

#24 apsa

apsa

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 341 postów
  • Imię:Apsa

Napisano 04 kwiecień 2017 - 15:34

Ja mam Lamotryginę i Bioxetin własnie. Depakinę miałam i działał ekstra, niestety skutków ubocznych u mnie była masa.

Mi zamienili depakine na coś po czym spie ale może przestane tyć....a jak  u Ciebie było Pur Poison ?

#25 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:00

Depakine mnie świetnie z dołków wyciągała, nie musiałam brać nic oprócz niej, więc była naprawdę dobra. ALe niestety problemy zoładkowe, wypadanie włosów, tycie... i musiałam zmienić.

#26 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:21

Ja niestety też zaczęłam tyć.Ogólnie mam wrażenie że odkąd biorę Depakine to zwiększył mi się apetyt. Na razie całkowicie zrezygnowałam ze słodyczy, więcej ruchu może to pomoże. Biorę Depakine od stycznia, a ogólnie leczę się od listopada. A wy jak długo?

#27 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:48

Ja byłam na depakinie jakieś 2 czy 3 miesiace w sumie. Aczęłam leczenie jakoś tak w kwietniu i własnie Depakine był moim pierwszym lekiem stabilizującym.

#28 Wędrowiec

Wędrowiec

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 22:54

Mnie zdiagnozowano od razu na pierwszej wizycie. Może trafiłem na dobrą psychiatrę, ale w sumie wypytała mnie dość dokładnie, a i miałem już kilka epizodów górki i dołka za sobą (chodź wcześniej nie miałem o tym pojęcia). Zasadniczo to poszedłem do gabinetu w stanie depresji z przekonaniem, że to właśnie na nią choruję, a tu niespodzianka okazało się że w pakiecie mam coś jeszcze ;)

Od początku jechałem na Depakine i na mnie zaskakująco dobrze działała, więc już tak zostałem, ale ja to w ogóle jestem strasznie podatny na leki. Od czasu do czasu coś na stany lękowe dostaję, lub na depresję jak się dłużej utrzymuje.

#29 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 20:32

Mnie zdiagnozowano od razu na pierwszej wizycie. Może trafiłem na dobrą psychiatrę, ale w sumie wypytała mnie dość dokładnie, a i miałem już kilka epizodów górki i dołka za sobą (chodź wcześniej nie miałem o tym pojęcia). Zasadniczo to poszedłem do gabinetu w stanie depresji z przekonaniem, że to właśnie na nią choruję, a tu niespodzianka okazało się że w pakiecie mam coś jeszcze ;)

Od początku jechałem na Depakine i na mnie zaskakująco dobrze działała, więc już tak zostałem, ale ja to w ogóle jestem strasznie podatny na leki. Od czasu do czasu coś na stany lękowe dostaję, lub na depresję jak się dłużej utrzymuje.

Czy długo już się leczysz?  Zastanawia mnie jeszcze jedno,czy lekarz może nie ujawnić pacjentowi diagnozy i podtrzymać rozpoznanie samej depresji.

#30 Wędrowiec

Wędrowiec

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 17:49

Czy długo już się leczysz?  Zastanawia mnie jeszcze jedno,czy lekarz może nie ujawnić pacjentowi diagnozy i podtrzymać rozpoznanie samej depresji.

Będzie już jakieś 6 lat. Raczej wątpię by miał prawo zatajać takie informacje, chociaż z drugiej strony jeśli nie ma pewności to kto wie. 

#31 cypri88m

cypri88m

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 08:15

No to prawda, jak na moje zawsze lepiej się upewnić.

_____

http://www.operacje-...iustu-katowice/

#32 incantation

incantation

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 16553 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 10:36

Czasami trudno jest zdiagnozowć jednostkę chorobową,jeżeli przebiega cienka granica miedzy nimi.

Można dośc długo czekac na właściwą diagnozęnawt kilkanaście miesięcy i dłużej :(

#33 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 05 maj 2017 - 15:22

Mam powoli zmniejszaną dawkę Depakine, a zamiast tego będę poźniej brać lamotryginę. Jakie są wasze doświadczenia z tym lekiem?

#34 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 05 maj 2017 - 18:34

moje bardzo dobre choć poczatkowo miałam wrażenie, ze wogóle nie działa. Depakine działała na mnie lepiej ale miała miażdżące efekty uboczne. Na lamotryginie nie odczuwam żadnych ubocznych póki co. Ja biorę 300mg/dobę czyli chyba max. z tego co mi lekarka moja mówiła.

#35 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 05 maj 2017 - 19:51

moje bardzo dobre choć poczatkowo miałam wrażenie, ze wogóle nie działa. Depakine działała na mnie lepiej ale miała miażdżące efekty uboczne. Na lamotryginie nie odczuwam żadnych ubocznych póki co. Ja biorę 300mg/dobę czyli chyba max. z tego co mi lekarka moja mówiła.

No właśnie Depakine by mi pasowała, gdyby nie ten wzrost wagi. 300 mg to dużo, nie wiedziałam że takie są dawki. Ja zaczynam od 12,5mg a po dwóch tygodniach zwiększyć do 25 mg, jednocześnie zmniejszając Depakine z 1000 do 500 mg na dobę i powoli mam odstawiać.

Nie miałaś po tym leku wysypki? Pani doktor trochę mnie nastraszyła.:)

Użytkownik zielona-dama edytował ten post 05 maj 2017 - 20:11

#36 Wędrowiec

Wędrowiec

Nowy uczestnik

• Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 06 maj 2017 - 15:59

No to ja jestem chyba szczęśliwcem. Źrę Depakine od kilku lat i skutków ubocznych ni widu ni słychu. Okej, przytyłem ale ciężko mi to zrzucić na leki, raczej na brak ruchu i zażeranie smutków słodyczami ^^

#37 PurePoison

PurePoison

Zadomowiony

• Użytkownik
  • 3148 postów

Napisano 08 maj 2017 - 21:34

Nie miałaś po tym leku wysypki? Pani doktor trochę mnie nastraszyła

No niestety z lamotryginą tak jest, ze może powodować wysypkę i wtedy nici z jej zazywania. U mnie akurat nie powoduje, wiec jestem jednym ze szczęśliwców, którzy moga ją brać :) Może własnie ze względu na mozliwość tej wysypki na razie dostałaś tak mała dawkę, żeby sprawdzić czy nei masz uczulenia. Potem pewnie Ci zwiększy szczególnie, ze Depakine nie brałaś znowu az tak mało. 300mg almo to maksymalna dawka niestety :/ ale mniej na mnie nie działa jak trzeba

Użytkownik PurePoison edytował ten post 08 maj 2017 - 21:36

#38 zielona-dama

zielona-dama

Średniozaawansowany

• Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 09 maj 2017 - 20:05

No niestety z lamotryginą tak jest, ze może powodować wysypkę i wtedy nici z jej zazywania. U mnie akurat nie powoduje, wiec jestem jednym ze szczęśliwców, którzy moga ją brać :) Może własnie ze względu na mozliwość tej wysypki na razie dostałaś tak mała dawkę, żeby sprawdzić czy nei masz uczulenia. Potem pewnie Ci zwiększy szczególnie, ze Depakine nie brałaś znowu az tak mało. 300mg almo to maksymalna dawka niestety :/ ale mniej na mnie nie działa jak trzeba

Biorę już parę dni lamotryginę i zmniejszoną dawkę Depakine i jest ok. Jestem dobrej myśli.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych